O Kolejach Mazowieckich - KM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 30 sie 2007, 10:45

Wina jest ewidentnie po stronie KM. Ich obowiązkiem było poinformowanie pasażerów o utrudnieniach.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 30 sie 2007, 20:26

KM zawsze się dowiadują o zamknięciu. Lecz w przypadku awaryjnego zamknięcia na linii otwockiej dowiedzieli się za późno - podobno nie mieli szans na przygotowanie rozkładu specjalnego. Dlatego poszło wszystko na żywioł.

Co do odpowiedzialności: W stosunku do pasażera powinien ją ponosić przewoźnik. Natomiast wiadomo, PLK w tym względzie jest raczej monopolistą - to oni dyktują warunki umowy z KM. Ciekawie jak wygląda odpowiedzialność na linii KM <-> PLK.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 30 sie 2007, 20:31

Poza tym to już nie pierwszy taki przypadek, kiedy ta firma się tak wykłada, wcześniej Skierniewicka, niepełne informacje na stacjach, wieczne spóźnienia na niektórych liniach, zmiana ze "Słonecznym" w środku sezonu. Od początku z informacją byli raczej na bakier. Mimo, że nie muszę na codzień korzystac z ich usług, po mału przestają mi się podobać...

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 30 sie 2007, 20:34

PLk płaci za opóxnienia które -w/g nich- powstana z winy PLK.Cos na ten temat wypowiadała sie rzeczniczka KM,a opisane było -jak mnie pamieć nie myli-we wtorkowej ,,Rzepie''.Było tez tam o tym ,że RPO stanął po stronie pasażerów opóźnionych pociagów,wnosząć odpowiednią skargę na kolej do SN czy TK(dokładnie nie pamietam).
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 30 sie 2007, 21:21

To że odwołano 10 pociągów a reszta była poopóźniana nie jest winą KM. Ale mogliby z łaski swojej poinformować o utrudnieniach pasażerów. Gdyby im naprawdę zależało poświęciliby newsa na swojej stronie. Bo ja jakoś nie widzę niczego trudnego w napisaniu kilku zdań

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 31 sie 2007, 0:01

JotPeCet pisze:KM zawsze się dowiadują o zamknięciu. Lecz w przypadku awaryjnego zamknięcia na linii otwockiej dowiedzieli się za późno - podobno nie mieli szans na przygotowanie rozkładu specjalnego. Dlatego poszło wszystko na żywioł.
Inaczej. w przypadku PLANOWEGO zamknięcia toru, PLK robi rozkład zastępczy. Wtedy nie było żadnego rozkładu zastępczego, dlatego wszystko pojechało tak, jakby był jakiś wypadek. Wszyscy bez wyjątku dowiedzieli się o tym w ostatniej chwili, inaczej byłaby jakas reakcja awaryjna dyżurnych KM i może przygotowaliby się na poprowadzenie ruchu tak, żeby nie blokować całego ciągu podmiejskiego dw. wschodniego, albo puśiliby wszystko od razu z pominięciem Olszynki.
To samo tu, na wołomińskiej. To ewidentna wpadka PLK, a co zrobisz, jak ludzie i tak zwalą na KM.
Jakby było tak, że informujemy o każdym awaryjnym zamknięciu, to musieliby informować choćby o utrudnieniach z powodu jakiegoś samobójstwa w środku nocy.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 sie 2007, 0:28

To samo tu, na wołomińskiej. To ewidentna wpadka PLK, a co zrobisz, jak ludzie i tak zwalą na KM.
Hmm no ale PLK powiedziało przecież, że zawiadomienia były wcześniej wysyłane - wątpię, żeby tak kategorycznie się wypowiadali, gdyby tak nie było.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 31 sie 2007, 0:28

Od bidy można zrozumieć. Ale nie da się normalnie zrozumieć "że to na jeden dzień to po co o tym informować". To jest zwykłe lekceważenie pasażerów. Juz taki ZTM informuje nawet o jakimś głupim przesunięciu przystanku o 50 metrów. Czy ja mogę powiedzieć "jadę tylko raz to po co będę kupował bilet"? Ciekwe, co KM by wtedy odpowiedziało...

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 31 sie 2007, 18:34

mam 2 pytania, (jako słabo zorientowany w pociągach),
1) czy pociągi linii otwockiej mogłyby jeździć 2 razy częściej, 2 razy krótsze..?
skoro przez najbliższe 10 lat nie ma tu szans na SKM, to ludzie nadal mają gnieść się w 521 i wybierać prywatne, a pociągi będą marnować swój potencjał?
2) czemu pociąg w relacji Śródmieście - Tłuszcz przez Rembertów i Zielonkę, jeździ tak rzadko..? ostatnio spotkałem koleżankę, która musiała wracać z Wołomina do Wesołej przez Ząbki i 145, bo nie było żadnego pociągu w najbliższych godzinach.. czy Zielonce nie opłaca się jeździć do Centrum bezpośrednio, zamiast z przesiadką na Wileńskim?
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 31 sie 2007, 18:41

Andrzej pisze:1) czy pociągi linii otwockiej mogłyby jeździć 2 razy częściej, 2 razy krótsze..?
Nie. Bo te same jednostki w obiegu robią też kursy do Mińska i Grodziska
Andrzej pisze:czemu pociąg w relacji Śródmieście - Tłuszcz przez Rembertów i Zielonkę, jeździ tak rzadko..?
Na innych liniach jeżdżą jeszcze rzadziej. Poza tym pociągi te mimo że są złożone z 1 EZT to nadal mają sporo wolnych miejsc siedzących

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 31 sie 2007, 20:51

Premo pisze:Nie. Bo te same jednostki w obiegu robią też kursy do Mińska i Grodziska
Co nie znaczy, że niedasię ułożyć inaczej obiegów.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sie 2007, 21:06

Ciekawi mnie, jak Kurczę Mać stoją z maszynistami...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 31 sie 2007, 21:18

inż. Glonojad pisze:Ciekawi mnie, jak Kurczę Mać stoją z maszynistami...
Kiepsko. Żeby nie powiedzieć tragicznie. Bo ci co są potrafią w miesiącu robić ponad 100 nadgodzin

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 31 sie 2007, 22:33

MeWa pisze:Cytat:
To samo tu, na wołomińskiej. To ewidentna wpadka PLK, a co zrobisz, jak ludzie i tak zwalą na KM.

Hmm no ale PLK powiedziało przecież, że zawiadomienia były wcześniej wysyłane - wątpię, żeby tak kategorycznie się wypowiadali, gdyby tak nie było.
PLK nie powinna wysyłać żadnych powiadomień, tylko nazwyklejszy rozkład zastępczy w tym dniu, który uwzględnia takie zamknięcie, awięc opóźnienia planowe, odwołania etc.
Jak nie zrobili tego, to mieliśmy "awaryjne" na otwockiej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 wrz 2007, 8:00

Premo pisze:
inż. Glonojad pisze:Ciekawi mnie, jak Kurczę Mać stoją z maszynistami...
Kiepsko. Żeby nie powiedzieć tragicznie. Bo ci co są potrafią w miesiącu robić ponad 100 nadgodzin
A w roku dozwolone jest 150, o normie miesięcznej nie wspomnę... no cóż, niech się modlą o brak interwencji PIPy oraz o dalszą wolę maszynistów na nadgodziny...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ