Linie mikrobusowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 05 mar 2008, 18:41

ZaciszaniN pisze:
jacek pisze:Ciekaw jestem ile osób skusiło sie na zakup mieszkania na Nowodworach, bedąc pewnym że niebawem dojadą do domciu Metrem
Może chodziło im o E-4 :D
Może myśleli, że to jak w metrze nowojorskim- linia metra ekspresowa? :D :P
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 mar 2008, 22:06

jacek pisze: Oj tak, kiedyś pod koniec lat 90, gdy powstawały Nowodwory,znalazłem oferte developerska z tej okolicy proponujacą sprzedaz mieszkań, a jako super lokalizacje, podali,że planowana jest stacja Metra w najblizszym sąsiedztwie ](*,)
Bo faktycznie metro pod Światowida było planowane... :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 mar 2008, 22:07

ale developerzy chwalili się metrem nawet po tym, jak już tam nie było planowane...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 mar 2008, 22:08

MeWa pisze:ale developerzy chwalili się metrem nawet po tym, jak już tam nie było planowane...
Kłyt marketingowy :-#
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 mar 2008, 22:45

Ja doskonale pamiętam " Osiedle tuż przy planowanej stacji Metra Winnica" ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 06 mar 2008, 0:00

Mieszkam na Ursynowie od 1980 roku i zawsze było wiadomo że metro będzie i ulica nad nim (al. ken) na tym pasie niczyim. Developerów wtedy nie było! Pomijam fakt że wzdłuż ul. Płaskowickiej od zawsze było planowane wybudowanie drogi ekspresowej......a nowe budynki powstały, za które ludzie zapłacili grube pieniądze........powodzenia!!!!
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 06 mar 2008, 0:20

Dlatego uważam, że to developerzy powinni odpowiadać i płaćić odszkodowania za dezinformowanie swoich mieszkańców, np. w takich przypadkach, jak opisany powyżej.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 06 mar 2008, 12:27

Powinni, powinni... :-" A czy tak robią? No właśnie. :] 8-( Za to ostatnio jakiś deweloper przy reklamie któregoś z nowobudowanych osiedli przy Górczewskiej lub Lazurowej chwalił inwestycję: ,,...Blisko metra. 10 minut do Centrum Warszawy...''. Popularne. Nieprawdaż?
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 06 mar 2008, 15:32

Tylko, że w tym przypadku decyzja o budowie metra tamże jest przynajmniej zatwierdzona, a to daje jakieś nadzieje.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 mar 2008, 15:34

ZaciszaniN pisze:Tylko, że w tym przypadku decyzja o budowie metra tamże jest przynajmniej zatwierdzona, a to daje jakieś nadzieje.
Zwłaszcza na stację przy Człuchowskiej, czyż nie?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 06 mar 2008, 15:39

Bastian pisze:
ZaciszaniN pisze:Tylko, że w tym przypadku decyzja o budowie metra tamże jest przynajmniej zatwierdzona, a to daje jakieś nadzieje.
Zwłaszcza na stację przy Człuchowskiej, czyż nie?
Nie wiem, nie interesuję się tym tematem (znaczy się metrem na tym odcinku). Wiem tyle, że przebieg całej drugiej linii jest już ustalony.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 06 mar 2008, 19:01

ZaciszaniN pisze:Nie wiem, nie interesuję się tym tematem (znaczy się metrem na tym odcinku).
Czasami warto interesować się czymś więcej niż własnym osiedlem... 8-(

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 06 mar 2008, 22:08

geograf pisze:
ZaciszaniN pisze:Nie wiem, nie interesuję się tym tematem (znaczy się metrem na tym odcinku).
Czasami warto interesować się czymś więcej niż własnym osiedlem... 8-(
Lepiej swoje zainteresowania skupić na jednym miejscu, niż interesować się różnymi rejonami, nie wiedząc praktycznie nic :-k
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 mar 2008, 22:11

ZaciszaniN pisze:niż interesować się różnymi rejonami, nie wiedząc praktycznie nic :-k
To po kiego grzmota była ta uwaga o Jelonkach? :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Yennefer
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2008, 10:24

Post autor: Yennefer » 07 mar 2008, 11:32

Bastian pisałes,ze osiedla powstają na wygwizdowach i dałes pare przykładów sorry co do Olszyn to sie nie zgodze, jest to osiedle wciśnięte pomiędzy osiedla, ktore stoją tam od ponad 20 lat, to nie to samo co osiedla na Białołęce tzn nadbudówka przy granicach Wwy. czy koniec Ursynowa etc
Nie dziwne jest to ze tereny niedawno przyłaczone do Wwy bedące do niedawna polami nie są połączone z miastem, mnie dziwi ze połaczenia nie maja miejsca, z ktorych do centrum jes 6-8 km a oddalone miejsca- za nimi maja komunikacje bardzo dobra np Bemowo 5
To jest poprostu polski brak logiki cos co jest dalej ma lepsze połaczenie niz cos co jest blizej. Do tego cofamy sie, kiedys kiedys przy Powązkach była petla tramwajow a teraz po Powązkowskiej jezdza 2 beznadziejne autobusy ](*,)
YENNEFER "komunikacja miejska: trasa, którą przejedziesz samochodem w 20min komunikacją miejską w 5 razy tyle czyli w 1,5 godziny..hmmm i dlaczego w Wwie sa korki i ludzie jeżdżą samochodami a nie komunikacją miejską??..."

ODPOWIEDZ