: 05 wrz 2009, 19:48
Tak.
Bez szans. Projekt (wykonywany przez "renomowaną firmę zewnętrzną", Robert_c powinien być kontent!) jest spóźniony jedynie pół roku.Petroniusz pisze:A co ze skrzyżowaniem Targowa/11 Listopada? Załapie się jeszcze w tym roku?
11 XI - Targowa rok temu? Dobrze się czujesz?SławekM pisze:Nie sądzę. Mieli to robić w wakacje razem z podłączeniem toru awaryjnego na Żabie. Na gadaniu się skończyło... Rok temu mieli to zrobić i też nie zrobili...
Tak, dobrze się czuję.Glonojad pisze: 11 XI - Targowa rok temu? Dobrze się czujesz?
To marniutkoBastian pisze:Ok. 20 października.Kra pisze:A możesz to wyrazić w datach, bo się ju zgubiłem czytając forum i rozmawiając z infolinią ZTM. Dzięki.
Czym, u licha?Kra pisze:ten "wspaniały" przejazd z Aspektu do Centralnego zajął mi z przesiadką (z bagażami) prawie 60 min
To raczej taka daleko wysunięta komunikacja aglomeracyjaGlonojad pisze:@mariow: i oczywiście cały ten Żyrardów wali na Młociny 33? Poza tym pociągi łódzkie to wyjątek.
Problem z dojazdami na Centralny z bagażem istnieje o tyle, że chociaż dla każdego z osobna jest to kłopot doświadczany najwyżej parę razy w roku, to jednak sumując każdego dnia liczbę jednostek mających ten problem , nie powinien on być pomijany.Glonojad pisze:Sęk w tym, że na Centralny mało kto jeździ codziennie
Też jestem ciekaw jak to się robi, bo akurat i 23, i przesiadki do Dworca kursują wg rozkładu bardzo przywoicie.Bastian pisze:Kra napisał/a:
ten "wspaniały" przejazd z Aspektu do Centralnego zajął mi z przesiadką (z bagażami) prawie 60 min
Czym, u licha?
Jeśli kiedykolwiek on będzie podłączony.SławekM pisze:Nie sądzę. Mieli to robić w wakacje razem z podłączeniem toru awaryjnego na Żabie.
Poczekamy, zobaczymy... A przy przebudowie Starzyńskiego usuniemy zakręconą zwrotnicę...Glonojad pisze:Będzie gdy tylko PKP zrealizuje zobowiązania, dzięki którym uniknął 1,5 mln PLN kosztów objazdów i komunikacji zastępczej.
Bastian pisze:Czym, u licha?Kra pisze:ten "wspaniały" przejazd z Aspektu do Centralnego zajął mi z przesiadką (z bagażami) prawie 60 min
Nie kraczMisiekK pisze:Jeśli kiedykolwiek on będzie podłączony.SławekM pisze:Nie sądzę. Mieli to robić w wakacje razem z podłączeniem toru awaryjnego na Żabie.
Znając PKP to zajmie im to >5 lat.Glonojad pisze:Będzie gdy tylko PKP zrealizuje zobowiązania, dzięki którym uniknął 1,5 mln PLN kosztów objazdów i komunikacji zastępczej.
źródło: http://www.zw.com.pl/artykul/1,399554.htmlOd jutra do 19 września tramwaje nie kursują ul. Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich, między Kołem a Nowym Bemowem.
Mieszkańcy Bemowa mają problem. Do 19 września tramwaje znikną z ul. Dywizjonu 303, Radiowej i Powstańców Śląskich, między pętlami Koło a Nowe Bemowo. Linia 71 będzie zawieszona. Tramwaje linii 5, 24 i 28 pojadą zmienionymi trasami. Wzdłuż zamkniętego odcinka torów będą kursowały zastępcze autobusy linii Z-1. Dla pasażerów tramwajów to kolejna uciążliwa zmiana. Z powodu remontu Kercelaka do 18 września tramwaje nie pojawią się na ul. Towarowej i Okopowej między rondami: Daszyńskiego a „Radosława” oraz w al. Solidarności między ul. Młynarską a kinem Femina.
Powód zamieszania to budowa przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad trasy S8, która w grudniu 2010 r. ma połączyć al. Prymasa Tysiąclecia z Konotopą koło Piastowa. W ciągu najbliższych dziesięciu dni drogowcy mają demontować tory u zbiegu S8 i ul. Radiowej (tramwaje pojadą wiaduktem dopiero 19 września).
Wszystko w objazdach
Od jutra tramwaje przestaną kursować ul. Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich, między pętlami Koło i Nowe Bemowo. Z tego powodu duża część Bemowa zostanie na dziesięć dni pozbawiona tramwajów.
– Nie dość, że budują nam przez środek dzielnicy łącznik z autostradą, to jeszcze nie potrafią tych prac należycie zorganizować – denerwuje się Marcin Kuraś z Bemowa. – Dlaczego przez tyle dni nie będą mógł dojechać tramwajem do centrum ?
Zarząd Transportu Miejskiego przygotował tramwajowe zmiany tras: linia 5, jadąca od stacji metra Marymont, dotrze przez ul. Powstańców Śląskich tylko do pętli Nowe Bemowo. Tramwaje 24 od strony Gocławka mają kończyć trasę na pętli Koło przy Obozowej. „28” z pętli Kawęczyńska-Bazylika dojedzie do pętli Piaski przy ul. Broniewskiego. Kursowanie linii 71 będzie zawieszone.
Linie 5, 24 i 28 będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.
Wzdłuż zamkniętej trasy tramwajowej ZTM uruchomi autobusy zastępczej linii Z-1: przez ul. Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich (między pętlami Koło a Nowe Bemowo). W godzinach szczytu autobusy na pewno utkną w korku.
Drogowcy obiecują, że do 19 września oddadzą do ruchu jedną z trzech równoległych części wiaduktu, którą pojadą tramwaje. Wtedy koszmar się skończy. Na koniec września zapowiadają oddanie do ruchu drugiej, a miesiąc później trzeciej – tych przeznaczonych dla aut.