Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7776
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 29 lis 2010, 12:12

tarantula01 pisze:Gdyby za przywróceniem opowiedziało się więcej niż 50% pasażerów, oznaczałoby to, że 508 należałoby podzielić na 508/E-8 w stosunku nie 50/50, tylko np. 40/60. Jeśli w ankiecie za przywróceniem E-8 opowie się np. tylko 40% ogółu pasażerów, to podział powinien być w stosunku 60/40 na korzyść 508.
Gorzej, jeśli opowie się tylko 2% pasażerów. Jedna brygada by na takie E-8 starczyła...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 29 lis 2010, 14:41

pawcio pisze:
tarantula01 pisze:Gdyby za przywróceniem opowiedziało się więcej niż 50% pasażerów, oznaczałoby to, że 508 należałoby podzielić na 508/E-8 w stosunku nie 50/50, tylko np. 40/60. Jeśli w ankiecie za przywróceniem E-8 opowie się np. tylko 40% ogółu pasażerów, to podział powinien być w stosunku 60/40 na korzyść 508.
Czyli sramy na koordynację?
Oczywiście, że nie. Wpis wynika z faktu kontestacji odsetka osób opowiadających się za przywróceniem E-8 przez przedpiszcę.
R-9 Chełmska pisze:Gorzej, jeśli opowie się tylko 2% pasażerów. Jedna brygada by na takie E-8 starczyła...
j.w.
Glonojad pisze:Widzę, że stoperanu po wyborach nie wziąłeś jeszcze...
Możesz to interpretować jako moją sraczkę przedwyborczą, która u znakomitej większości innych kandydatów objawi się w październiku 2014.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2010, 14:48

R-9 Chełmska pisze:
tarantula01 pisze:Gdyby za przywróceniem opowiedziało się więcej niż 50% pasażerów, oznaczałoby to, że 508 należałoby podzielić na 508/E-8 w stosunku nie 50/50, tylko np. 40/60. Jeśli w ankiecie za przywróceniem E-8 opowie się np. tylko 40% ogółu pasażerów, to podział powinien być w stosunku 60/40 na korzyść 508.
Gorzej, jeśli opowie się tylko 2% pasażerów. Jedna brygada by na takie E-8 starczyła...
Nie opowie się. Odpowiednio zostaną wcześniej "poinformowani", poza tym - każdy chciałby mieć taksówkę w taryfie ZTM.

[ Dodano: |29 Lis 2010|, 2010 14:49 ]
tarantula01 pisze:Możesz to interpretować jako moją sraczkę przedwyborczą, która u znakomitej większości innych kandydatów objawi się w październiku 2014.
Nie ma to jak wybór - albo populizm całą kadencję, albo cała kadencja opieprzania się i na koniec biegunka pomysłów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 lis 2010, 14:51

Glonojad pisze:Nie ma to jak wybór - albo populizm całą kadencję, albo cała kadencja opieprzania się i na koniec biegunka pomysłów.
Powiem tak: wolę mieć populizm w wydaniu Wojtka, bo jakiś procent spraw, którymi się zajmuje jest rozwiązywanych z sukcesem, niż biegunkę pomysłów od czapy miesiąc przed wyborami, która do niczego nie prowadzi.
I na tym może zakończmy ten off...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2010, 17:05

MisiekK pisze:wolę mieć populizm w wydaniu Wojtka
Twierdzisz, że twój kolega z listy jest populistą? :lol:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 lis 2010, 17:13

Bastian pisze:Twierdzisz, że twój kolega z listy jest populistą? :lol:
Odniosłem się do wypowiedzi kolegi Glona.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2010, 17:29

On nie napisał o Wojtku :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 29 lis 2010, 20:04

MisiekK pisze:bo jakiś procent spraw, którymi się zajmuje jest rozwiązywanych z sukcesem,
sadzac po pomyslach dotyczacych komunikacji, nalezaloby dodac niestety.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2010, 21:06

Bastian pisze:On nie napisał o Wojtku :-s
Owszem, pisałem. Uważam, że idzie w tani (no, nie dla budżetu miasta) populizm. To była jedna opcja do wyboru - druga to politykiery budzące się przed wyborami.

Ja nie jestem wielkim miłośnikiem demokracji.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 29 lis 2010, 21:44

Dzień drugi ankiet (ale było ciasno w 508: A247) - na Marymoncie tłum ludzi szturmował wszystko co przyjechało w kierunku Białołęki.
Kurs ok. 18:35 z Marymontu; ogółem zechciało się wypowiedzieć 26 osób, z czego 21 ZA i 5 PRZECIW.
Autobus przewoził ludzi w standardzie 6,8 os/m2 a może i wyższym :).
---------------------
Dodatkowo rozdałem kilkadziesiąt karteczek z treścią:
Szanowna Pani / Szanowny Panie !

Od lipca zawieszone zostały popołudniowe kursy linii E-8. W zamian ZTM wprowadził częstsze kursy linii 508 (najpierw co 5 minut, a teraz co 3 minuty). Nie przywrócono linii E-8, mimo, że są techniczne możliwości do wprowadzenia takiego rozwiązania.
Jako radny dzielnicy Białołęka bardzo Państwa proszę o odpowiedź na pytanie:

Czy jest Pan/i za przywróceniem kursowania linii E-8 w popołudniowym szczycie co ok. 6 minut, kosztem obniżenia częstotliwości kursowania linii 508 do co ok. 6 minut?

Odpowiedzi proszę przesłać na adres ZTM: ztm@ztm.waw.pl oraz do mnie: wojtum@gazeta.pl

Zebrane w ten sposób opinie, posłużą do ukształtowania optymalnego układu linii autobusowych w dzielnicy.
Zachęcam również do wysyłania na te same adresy opinii w sprawie kursowania innych linii autobusowych, jak 503, 144, czy 510.

Z poważaniem
Wojciech Tumasz
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 29 lis 2010, 22:09

tarantula01 pisze:Dzień drugi ankiet (ale było ciasno w 508: A247) - na Marymoncie tłum ludzi szturmował wszystko co przyjechało w kierunku Białołęki.
Kurs ok. 18:35 z Marymontu; ogółem zechciało się wypowiedzieć 26 osób, z czego 21 ZA i 5 PRZECIW.
Autobus przewoził ludzi w standardzie 6,8 os/m2 a może i wyższym :).
---------------------
Dodatkowo rozdałem kilkadziesiąt karteczek z treścią:
Szanowna Pani / Szanowny Panie !

Od lipca zawieszone zostały popołudniowe kursy linii E-8. W zamian ZTM wprowadził częstsze kursy linii 508 (najpierw co 5 minut, a teraz co 3 minuty). Nie przywrócono linii E-8, mimo, że są techniczne możliwości do wprowadzenia takiego rozwiązania.
Jako radny dzielnicy Białołęka bardzo Państwa proszę o odpowiedź na pytanie:

Czy jest Pan/i za przywróceniem kursowania linii E-8 w popołudniowym szczycie co ok. 6 minut, kosztem obniżenia częstotliwości kursowania linii 508 do co ok. 6 minut?

Odpowiedzi proszę przesłać na adres ZTM: ztm@ztm.waw.pl oraz do mnie: wojtum@gazeta.pl

Zebrane w ten sposób opinie, posłużą do ukształtowania optymalnego układu linii autobusowych w dzielnicy.
Zachęcam również do wysyłania na te same adresy opinii w sprawie kursowania innych linii autobusowych, jak 503, 144, czy 510.

Z poważaniem
Wojciech Tumasz
Dobra ankieta, zobaczymy co przyniesie. Jezeli chodzi o dzisiejszy dzien to jest masakra, linii 511 od godziny 14 nie widziałem jeszcze u siebie na przystanku.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2010, 22:46

Glonojad pisze:
Bastian pisze:On nie napisał o Wojtku :-s
Owszem, pisałem.
Może myślałeś, ale wprost napisał to MisiekK, nie ty. Ładnie... :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 29 lis 2010, 22:52

Glonojad pisze: Widzę, że stoperanu po wyborach nie wziąłeś jeszcze...

A może Ty powalczysz z firmą "NIEDASIĘ" :D

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 30 lis 2010, 1:41

tarantula01 pisze:Dzień drugi ankiet
wspaniały i jakże reprezentatywny dzień ogólnego paraliżu... :-?
noidea

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 30 lis 2010, 20:39

tarantula01 pisze:Dzień drugi ankiet (ale było ciasno w 508: A247) - na Marymoncie tłum ludzi szturmował wszystko co przyjechało w kierunku Białołęki.
Kurs ok. 18:35 z Marymontu; ogółem zechciało się wypowiedzieć 26 osób, z czego 21 ZA i 5 PRZECIW.
Autobus przewoził ludzi w standardzie 6,8 os/m2 a może i wyższym :).
---------------------
Dodatkowo rozdałem kilkadziesiąt karteczek z treścią:
Szanowna Pani / Szanowny Panie !

Od lipca zawieszone zostały popołudniowe kursy linii E-8. W zamian ZTM wprowadził częstsze kursy linii 508 (najpierw co 5 minut, a teraz co 3 minuty). Nie przywrócono linii E-8, mimo, że są techniczne możliwości do wprowadzenia takiego rozwiązania.
Jako radny dzielnicy Białołęka bardzo Państwa proszę o odpowiedź na pytanie:

Czy jest Pan/i za przywróceniem kursowania linii E-8 w popołudniowym szczycie co ok. 6 minut, kosztem obniżenia częstotliwości kursowania linii 508 do co ok. 6 minut?

Odpowiedzi proszę przesłać na adres ZTM: ztm@ztm.waw.pl oraz do mnie: wojtum@gazeta.pl

Zebrane w ten sposób opinie, posłużą do ukształtowania optymalnego układu linii autobusowych w dzielnicy.
Zachęcam również do wysyłania na te same adresy opinii w sprawie kursowania innych linii autobusowych, jak 503, 144, czy 510.

Z poważaniem
Wojciech Tumasz
Jeżeli ankieta ma być reprezentatywna to ostatnią rzeczą jaką się robi to ankietowanie w autobusie!

Zablokowany