Strona 59 z 83

: 14 sie 2011, 23:20
autor: SławekM
Po co kasa ma uciekać skoro można zarobić... Pasażer i tak nie zobaczy różnicy. Ważne że ma autobus...

: 14 sie 2011, 23:40
autor: zeus
SławekM pisze:Po co kasa ma uciekać skoro można zarobić... Pasażer i tak nie zobaczy różnicy. Ważne że ma autobus...
To nie PRL, że "pasażer ma autobus". Obecnie nawet pasażerowie nie będący znawcami czy miłośnikami komunikacji mają już pewne wymagania co do standardu autobusów, którymi będą podróżować na długich trasach, szczególnie do kurortów wypoczynkowych ](*,) Jeden raz pojadą i zobaczą jaką "niespodziankę" im sprawia przewoźnik, a następnym razem poszukają innej alternatywy np. w postaci innego przewoźnika, kolei czy własnego samochodu...

: 15 sie 2011, 1:01
autor: MZ
:arrow: Ostatnio poranny kurs Polonusa z Mielca (zawsze z tym samym kierowcą) też zaczął być obsługiwany autobusami prawdopodobnie z Nowego Dworu Mazowieckiego.

: 15 sie 2011, 7:47
autor: marekb
JKTpl pisze:4 VIII i ja skorzystałem z usług Polonusa, pojechałem na prowincję ulubionym kursem ustrzyckim 8.45 z DWZ. Podstawili [cenzura] irisbusa crossway, a odjeżdżająca parę minut wcześniej Ostróda pojechała właśnie boskim irizarem :maruda:
zeus pisze:
SławekM pisze:Po co kasa ma uciekać skoro można zarobić... Pasażer i tak nie zobaczy różnicy. Ważne że ma autobus...
To nie PRL, że "pasażer ma autobus". Obecnie nawet pasażerowie nie będący znawcami czy miłośnikami komunikacji mają już pewne wymagania co do standardu autobusów, którymi będą podróżować na długich trasach, szczególnie do kurortów wypoczynkowych ](*,) Jeden raz pojadą i zobaczą jaką "niespodziankę" im sprawia przewoźnik, a następnym razem poszukają innej alternatywy np. w postaci innego przewoźnika, kolei czy własnego samochodu...

Prawdopodobnie stali pasażerowie znają "ofertę" POLONUSA, bo kursem o 4:45 z Zachodniego wyjechało ok 15 osób, a PKS Mława pół godziny później zgarnął na starcie ok 35 osób :!:

: 15 sie 2011, 9:02
autor: Wolfchen
PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/

: 15 sie 2011, 9:25
autor: marekb
Wolfchen pisze:PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/

Jakie? Autosana H-10.12
http://www.phototrans.eu/14,60907,0,Aut ... 50911.html :!:

Kiedyś takim jechałem. Kurs: Hrubieszów-Łeba. Autobus startował z D.A. Stadion i doturlał się do Mławy. W Mławie podstawili "coś podobnego do":
http://www.phototrans.eu/14,397750,0,MA ... 70310.html

Ale to było z 5 lat temu :smile:

: 15 sie 2011, 11:16
autor: zeus
Wolfchen pisze:PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/
Jakie np :?:

A jeszcze mam pytanie czy ktoś z was wie jak praktycznie wygląda podmiana autobusów w Mławie :?: Strasznie mnie to zastanawia, czy to jest tak, że kierowca mówi: "proszę się przesiąść do tamtego autobusu " i wszyscy pasażerowie w dzikim szale, tratując się nawzajem lecą do drugiego autobusu :?: :-k

: 15 sie 2011, 11:23
autor: marekb
zeus pisze:
Wolfchen pisze:PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/
Jakie np :?:

A jeszcze mam pytanie czy ktoś z was wie jak praktycznie wygląda podmiana autobusów w Mławie :?: Strasznie mnie to zastanawia, czy to jest tak, że kierowca mówi: "proszę się przesiąść do tamtego autobusu " i wszyscy pasażerowie w dzikim szale, tratując się nawzajem lecą do drugiego autobusu :?: :-k
Jak ja jechałem kursem Hrubieszów-Łeba to do Warszawy dojechał PKS Hrubieszów, na DA Stadion przesiadka do PKS Mława, a w Mławie na zajezdni PKS przesiadka do kolejnego wozu :!:

: 15 sie 2011, 11:31
autor: Wolfchen
Na przykład starego Autosana z brakiem regulacji oparć.

W Mławie przesiadka wygląda normalnie, zwykle na bazie, bez przepychanek, bo bilety masz z wyznaczonymi miejscami. ;)

A, na bazie można skorzystać z WC :)

: 15 sie 2011, 11:48
autor: bartoni722
Na zajezdni? O, a ile czasu jest na przesiadkę? :grin: To tylko w nocnych kursach?

BTW, mam ze dwa wozy z Mławy z wakacji w Jastrzębiej i:

Na kursie Warszawa-Karwia, który chyba jest w Jastrzębiej 18:25, o 19:32 złapałem #40303 ( http://www.phototrans.eu/14,240722,0,Au ... 40303.html )

A na kursie do Hrubieszowa, trzy minuty później złapany #70303 ( http://www.phototrans.eu/14,469938,0,Bo ... 70301.html )

A jak ktoś zainteresowany dla porównania co Wisła, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki albo Kluczbork wystawiła do Jastrzębiej to pisać.

: 15 sie 2011, 12:23
autor: Bastian
marekb pisze:pół godziny później
Chyba, że to w tym tkwi klucz ;)

: 15 sie 2011, 12:41
autor: marekb
bartoni722 pisze:Na zajezdni? O, a ile czasu jest na przesiadkę? :grin: To tylko w nocnych kursach?

BTW, mam ze dwa wozy z Mławy z wakacji w Jastrzębiej i:

Na kursie Warszawa-Karwia, który chyba jest w Jastrzębiej 18:25, o 19:32 złapałem #40303 ( http://www.phototrans.eu/14,240722,0,Au ... 40303.html )

A na kursie do Hrubieszowa, trzy minuty później złapany #70303 ( http://www.phototrans.eu/14,469938,0,Bo ... 70301.html )

A jak ktoś zainteresowany dla porównania co Wisła, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki albo Kluczbork wystawiła do Jastrzębiej to pisać.
Podaj co Warszawa wystawia do Jastrzębiej Góry tj KARWI/ŁEBY?

: 15 sie 2011, 12:53
autor: bartoni722
O 19:31 złapałem na kursie do Łeby ten wóz:
http://www.phototrans.eu/14,467408,0,Sc ... 90762.html

: 15 sie 2011, 13:17
autor: marekb
bartoni722 pisze:O 19:31 złapałem na kursie do Łeby ten wóz:
http://www.phototrans.eu/14,467408,0,Sc ... 90762.html
Propo Jelczy T120 z POLONUSa, gdzie najczęściej można je spotkać? Na jakie kursy są wysyłane? Z tego co mi wiadomo zostały trzy sztuki. :-?

: 15 sie 2011, 15:36
autor: Pawel_
A, we środę nad morze jechał masakryczny Autosan - nie pamiętam, jaki to był przewoźnik. :]