Linie mikrobusowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 09 mar 2008, 21:43

195 pisze:po ludzku
195 pisze:a zlikwidować nie można nie!!
to zobacz!!
Człowieku co to za poziom - w jakim Ty świecie żyjesz #-o
ziomal pisze:Ciasno?Po to są właśnie te Soliny.
Spójrz na wyjazd z ul. Wolumen na Wólczyńską, w szczycie pozastawianą samochodami i wtedy jeszcze raz się wypowiedz. Nie sądzę, aby Solina mogła tam płynnie przejechać.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 10 mar 2008, 15:15

137 powinno mieć numer 2XX, przecież to jest linia mikrobusowa. Czy nadając jej ten numer nie wiedziano jeszcze nic o planach linii mikrobusowych? Nie wierzę. ](*,)
Może należałoby zmienić na 207 żeby było choć niwielkie podobieństwo.
Ale co ZTM zamierza zrobić z numeracją linii cmentarnych, które teraz zaczynają się właśnie od 207? Może przydałoby się w tym roku zmienić na 6XX, tym bardziej, że to linie czerwone i byłaby ciągłość z "pięćsetkami".

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 10 mar 2008, 15:21

Lipa pisze:137 powinno mieć numer 2XX, przecież to jest linia mikrobusowa. Czy nadając jej ten numer nie wiedziano jeszcze nic o planach linii mikrobusowych? Nie wierzę. ](*,)
104 też trzeba przenumerować ? Przecież tam można spotkać mikrobusy. Nie przesadzaj...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 10 mar 2008, 15:28

Paweł_K pisze:
Lipa pisze:137 powinno mieć numer 2XX, przecież to jest linia mikrobusowa. Czy nadając jej ten numer nie wiedziano jeszcze nic o planach linii mikrobusowych? Nie wierzę. ](*,)
104 też trzeba przenumerować ? Przecież tam można spotkać mikrobusy. Nie przesadzaj...
Ale 104 nie utworzono parę miesięcy temu. Nie wierzę, że plany o liniach mikrobusowych nie były znane w ZTM kilka miesięcy wczesniej. Wystarczyło trochę pomyśleć.
A swoją drogą to czy na 104 jeżdzą wyłącznie mikrobusy? Bo na 137 tak jest.

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 10 mar 2008, 15:32

A może by tak kontynuować liniologię z literką na początku również dla linii cmentarnych. To znaczy podobnie jak dla linii nocnych (Nxx oraz zastępczych (Zxx) linie cmentarne ze względu na ich okazjonalny charakter (kursowanie tylko przez 2-9 dni w roku w zależności od układu dni w okolicach Święta Żmarłych) mogłyby mieć numerację z przedziału z literką C - jak cmentarna linia na początku a dalej takie same cyfry jak były dotyczas po cyfrze 2. Czyli na przykład numer 281 zmieniłby się w C81 a 222 w C22. Co wy na to?

[ Dodano: 2008-03-10, 15:35 ]
PS co do linii 137 to uważam, że rzeczywiście powien ZTM zmienić jej numer na 2xx bo to jest typowa linia uzupełniająca, tzn. dowożąca do linii podstawowych z osiedla, gdzie nie da rady ze względu na parametry techniczne dróg puścić większych autobusów. Co do 104 to bym polemizował, bo to nie jest linia o charakterze uzupełniającym , zobaczcie jaką ma długą trasę.
pozdrawiam Kozik

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 mar 2008, 15:36

Lipa pisze:Ale 104 nie utworzono parę miesięcy temu. Nie wierzę, że plany o liniach mikrobusowych nie były znane w ZTM kilka miesięcy wczesniej. Wystarczyło trochę pomyśleć.
Ale linie minibusowe są liniami zwykłymi, więc nie rozumiem, po co wprowadzać podział?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 10 mar 2008, 15:50

Kozik pisze:A może by tak kontynuować liniologię z literką na początku również dla linii cmentarnych. To znaczy podobnie jak dla linii nocnych (Nxx oraz zastępczych (Zxx) linie cmentarne ze względu na ich okazjonalny charakter (kursowanie tylko przez 2-7 dni w roku w zależności od układu dni w okolicach Święta Żmarłych) mogłyby mieć numerację z przedziału z literką C - jak cmentarna linia na początku a dalej takie same cyfry jak były dotyczas po cyfrze 2. Czyli na przykład numer 281 zmieniłby się w C81 a 222 w C22. Co wy na to?
Przyznaję Ci rację. To lepsze od mojego pomysłu z sześćsetkami. Faktycznie takie linie okazjonalne mogłyby byc z literką, analogicznie do "zetek". Ale uważam, że zmienić by się przydało, bo niedługo bedą się mieszać numery mikrobusowych z cmentarnymi.
Co do 104, to również uważam, że nie trzeba zmieniać jej numeru. Ale 137 - by się przydało.

[ Dodano: 2008-03-10, 16:00 ]
Wolfchen pisze:Ale linie minibusowe są liniami zwykłymi, więc nie rozumiem, po co wprowadzać podział?
To nie ja wprowadziłem taki podział lecz ZTM i uważam, że zrobiono słusznie. Ujednolicenie numeracji nie jest złym pomysłem tylko w takim razie przydałoby się go przestrzegać.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 mar 2008, 16:17

Lipa pisze:To nie ja wprowadziłem taki podział lecz ZTM i uważam, że zrobiono słusznie.
Sądzę, ze się wycofają z tego głupiego wpisywania "LINIA UZUPEŁNIAJĄCA" na rozkładach. Wystarczy, że uruchomią jeszcze kilka linii zwykłych.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27445
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 mar 2008, 17:12

Lipa pisze:uważam, że zrobiono słusznie.
Następnym krokiem będzie oznaczenie:
a) linii obsługiwanych wyłącznie mikrobusami - 2xx
b) linii obsługiwanych częściowo mikrobusami, a częściowo taborem dziesięciometrowym - 20xx
c) linii obsługiwanych częściowo mikrobusami, a częściowo taborem dwunastometrowym - 21xx
d) linii obsługiwanych częściowo taborem dziesięciometrowym, a częściowo dwunastometrowym - 30xx
e) linii obsługiwanych wyłącznie dziesięciometrowcami - 31xx
f) linii obsługiwanych ........

#-o
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 mar 2008, 18:17

I dodajmy zmianę numerka przy zmianie taboru obsługującego linię...

A co do pomysłu Fikandra, to można jeszcze zrobić podział ze względu na przewoźnika... Wtedy będzie jeszcze czytelniejsze... :-$
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 10 mar 2008, 19:01

Ba, jeszcze marka pojazdu jest ważna. Uff, dobrze nie ma już tych paru duńskich autobusów, bo musiały by mieć osobną linie :D
Czy może ktoś jeszcze wymyśli jakiś idiotyczny pomysł? Konkurs trwa... prowadzi Fikander, ze swoim ironicznym i obnażającym bezsensowność dyskusji na temat numeracji mikrobusów podziałem linii =D>

Jak ktoś nie zrozumiał przesłania Fikandera, Wolfchena czy mojego niech zada sobie pytanie: a co będzie gdy skończy się zakres 1xx? Warszawa stanie? :shock:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 mar 2008, 19:13

Już kilka dni temu pisałem, że cmentarne przechodzą na CXX, po cóż znowu snuć kolejne wizje?

Wolumen Wolumenem, ale przecież nie ma i nie będzie zgody na autobus na Dewajtis.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 11 mar 2008, 8:49

Bastian pisze:Już kilka dni temu pisałem, że cmentarne przechodzą na CXX, po cóż znowu snuć kolejne wizje?
Ok, nie wiedziałem.
A co do mikrobusów: chodzi mi nie o tabor ale o określenie tych linii jako "uzupełniające". W takim razie niech ZTM zmieni info na rozkładach i napisze linia zwykła. Bo w chwili obecnej to nie ma sensu, gdyż inne linie o charakterze uzupełniającym także powinny mieć zmienioną numerację. Albo albo. Nie wolno tworzyć takiego, za przeproszeniem, burde..

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25436
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 mar 2008, 8:54

Lipa pisze:A co do mikrobusów: chodzi mi nie o tabor ale o określenie tych linii jako "uzupełniające". W takim razie niech ZTM zmieni info na rozkładach i napisze linia zwykła. Bo w chwili obecnej to nie ma sensu, gdyż inne linie o charakterze uzupełniającym także powinny mieć zmienioną numerację. Albo albo. Nie wolno tworzyć takiego, za przeproszeniem, burde..
Obawiam się, że wynika to z przepisów i (zapewne) z faktu. że ZTM/przeowźnicy nie wyrobili się z wszystkimi pozwoleniami potrzebnymi do uruchomienia linii regularnej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 mar 2008, 8:58

Nie, chodzi o zarządzenie w sprawie zakresów numeracyjnych. Gdy wejdzie ono w życie, zmieni się nazwa kategorii. Nie ma się czym przejmować :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ