Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 lis 2010, 22:36

A tu chodzi o reprezentatywność czy o chęć pokazania się mieszkańcom w działaniu, by na kolejną kadencję wybrali?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 lis 2010, 23:01

Ja jednak mam nadzieję, że Wojtek oprócz zapewnienia sobie dalszych kadencji zdziała też i coś rozsądnego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 01 gru 2010, 11:34

MisiekK pisze:A poważnie - łomot o popołudniowe E-8 jest dlatego, że E-4 po południu jeździ. I tu bym szukał odpowiedzi.
Problem w tym, że obecnie E-4 musi po południu jeździć - Poraje nie mogą liczyć tylko na 510 do/od metra po południu.
Glonojad pisze:A tu chodzi o reprezentatywność czy o chęć pokazania się mieszkańcom w działaniu, by na kolejną kadencję wybrali?
I o jedno i drugie. Nie da się ukryć, że najbardziej zainteresowani tematem są pasażerowie 508. Ci co chcieliby jak najszybszego powrotu (zwolennicy E-8) i Ci, którzy chcieliby, aby zmian nie było (np. osoby z Tarchomina, czy korzystające z przesiadki przy Konwaliowej).
Kolejna ankieta: poniedziałek, kurs z Marymontu ok. 14:25 (A219), odcinek: Marymont - Konwaliowa. 17 wypowiadających się z czego 14 osób ZA i 3 PRZECIW.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 gru 2010, 11:42

tarantula01 pisze:Problem w tym, że obecnie E-4 musi po południu jeździć - Poraje nie mogą liczyć tylko na 510 do/od metra po południu.
No właśnie - E-4 musi. A czy Nowodwory nie mogą liczyć na 508?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 01 gru 2010, 14:43

a ja może dość nietypowo zagoszczę w temacie tarchomińsko-nowodworskim. ale czy Poraje muszę naprawdę mieć autobus do metra?? jest wiele części tegoż zespołu osiedli, które do Swiatowida mają podobną odległość, a mają co najwyżej dowozówkę w formie 211 albo linię 516 na Żerań (a nie dawno jeszcze nie miały nic - jak spora częśc bloków przy Odkrytej czy Milenijnej)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 gru 2010, 14:51

mariow pisze:jest wiele części tegoż zespołu osiedli, które do Swiatowida mają podobną odległość
Jak bloki po południowej stronie Świderskiej (Picassa i okolica)? :>

Poza tym nie wiesz, że nie dać komuś jest o wiele łatwiej, niż zabrać?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 01 gru 2010, 14:56

Bastian pisze:Jak bloki po południowej stronie Świderskiej (Picassa i okolica)? :>
pewnie, wiem że akurat z Picassa nie jest najbliżej, ale to naprawdę nie jedyne miejsce na Tarchominie z taką odległością od Swiatowida. a chyba lepiej mieć komunikację opartą na kręgosłupie niż 5 linii jadących po każdym zakątku Tarchomina ......

problem pewnie rozwiąże tramwaj
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 gru 2010, 14:58

mariow pisze:problem pewnie rozwiąże tramwaj
Do niego będzie blisko nie tylko ze Światowida, ale i z Picassa (przystanek ŚWIDERSKA) ;)

[ Dodano: |1 Gru 2010|, 2010 15:01 ]
mariow pisze:chyba lepiej mieć komunikację opartą na kręgosłupie
Wracamy do ostatniej reformy - nie da się z prostej przyczyny: obecnie to E-4 zapewnia południowemu Tarchominowi rezerwę miejsc - ani do 508, ani do hipotetycznie przywróconego E-8 mogliby się nie wcisnąć, doszedłszy do Światowida. A wtedy by roznieśli ZTM.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 01 gru 2010, 15:14

Bastian pisze:obecnie to E-4 zapewnia południowemu Tarchominowi rezerwę miejsc - ani do 508, ani do hipotetycznie przywróconego E-8 mogliby się nie wcisnąć, doszedłszy do Światowida. A wtedy by roznieśli ZTM.
żeby tak ZTM każdej części miasta zapewniał rezerwę miejsc! Ursus nie mogący wsiąść do kolei już dawno powienien roznieść i ZTM i KMaz ....
Bastian pisze:mariow napisał/a:
problem pewnie rozwiąże tramwaj

Do niego będzie blisko nie tylko ze Światowida, ale i z Picassa (przystanek ŚWIDERSKA) ;)
to właśnie miałem na myśli ;)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 gru 2010, 15:29

mariow pisze:Ursus nie mogący wsiąść do kolei już dawno powienien roznieść i ZTM i KMaz ....
No to niech roznosi! Ja mam roznosić?! :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 01 gru 2010, 15:34

no jakoś na maile i pisma z Ursusa nie da się nic poradzić bo zawsze odpowiedź będzie jedna: SKM nie ma wystarczająco taboru a KMaz nie podlegają ZTM :P
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 01 gru 2010, 18:06

mariow pisze:problem pewnie rozwiąże tramwaj

Domyślałem się ,że masz poczucie humoru ale że aż takie. :D

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 01 gru 2010, 20:51

a czemu sądzisz że to coś humorystycznego?
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 02 gru 2010, 3:57

mariow pisze:a czemu sądzisz że to coś humorystycznego?
_________________

Bo wtedy to linie 508,510 i tym podobne pójdą do piachu, bo ztm będzie twierdził że już te linie nie będą potrzebne, z jednej skrajności w drugą wpada ta firma i zrobią to co na żoliborzu i bielanach wyjałowią tarchomin z busów BO BĘDĄ ZBĘDNE. :D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 gru 2010, 9:29

A do czego, do cholery, będą potrzebne? Po to, by klient sobie mógł wybrać, czy danego dnia pojedzie na JP2 510, czy 17? Uważasz, że tramwaje za darmo będą jeździć? Czy może chcesz wozokilometry fundować z własnej kieszeni? :shock: :bredzisz: :mur:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany