Modernizacja linii tramwajowej Dw.Wileński-Żerań Wschodni

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8372
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 lis 2015, 13:59

Szeregowy_Równoległy pisze: Pewnie ZTM musi dostać pismo od przewoźnika, bo inaczej nie wie, że przystanek się przesunął.
Nota bene, to gdzie na stronie Przewoźnika są szczegółowe (ale i zjadliwe w formie i treści) informacje o przedmiotowej inwestycji i o fakcie komasacji tych dwóch przystanków?
https://www.tw.waw.pl/inwestycje

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 lis 2015, 14:00

Stary Pingwin pisze:Następny kwiatek szykuje się na przystanku Bródnowska kierunek Żaba. Tam nie ma bujnięcia, tylko pieprznięcie wagonem na boki.
O, też zwróciłem na to uwagę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 lis 2015, 14:32

Zlikwidowany przystanek tramwajowy Julianowska w kierunku centrum w starej lokalizacji zostanie przywrócony a nowy peron przystankowy zostanie wybudowany wiosną 2016 roku.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2015, 14:38

Źródło?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 lis 2015, 14:51

pawcio pisze:Źródło?
Targówek Info fb pisze: WRÓCI PRZYSTANEK PRZY ULICY JULIANOWSKIEJ!
"Zaginiony" przystanek tramwajowy na ul. Rembielińskiej zostanie odbudowany wiosną 2016 roku - a do tego czasu będzie w tym samym miejscu funkcjonował przystanek tymczasowy. Przynajmniej tak zapewniają władze dzielnicy – a im przecież ufamy, co nie?
link

EDIT:

Tu lepsze doprecyzowanie:
Przystanek jednak będzie (10 listopada 2015)

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, dzisiaj w godzinach porannych, do Urzędu Dzielnicy Targówek - na spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Sławomirem Antonikiem - przybył Wojciech Bartelski, członek zarządu Tramwajów Warszawskich, odpowiedzialny za realizację inwestycji prowadzonych przez spółkę Tramwaje Warszawskie.
Tematem spotkania było niekorzystne rozmieszczenie przystanków tramwajowych na ulicy Rembielińskiej. Na problem bardzo często zwracali uwagę mieszkańcy dzielnicy. W trakcie spotkania, władzom dzielnicy oraz przedstawicielom Tramwajów Warszawskich udało się podjąć następujące ustalenia:
- dotychczasowy przystanek z ulicy Julianowskiej zostanie docelowo przeniesiony za skrzyżowanie i będzie się znajdował przy ulicy Julianowskiej vis a vis przystanku w kierunku Annopola.
- do czasu utworzenia stałego peronu, Tramwaje Warszawskie zobowiązały się do utworzenia tymczasowego przystanku w w/w lokalizacji.
- ostateczne oddanie stałego peronu przewidziane jest na wiosnę 2016 roku. Do tego czasu funkcjonował będzie przystanek tymczasowy.
W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Dzielnicy Sławomir Antonik, zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek - Agnieszka Szmulewicz, Wojciech Bartelski - członek Zarządu Tramwajów Warszawskich, Danuta Hertel - naczelnik Wydziału Infrastruktury Dzielnicy Targówek.
http://targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=3282

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 lis 2015, 15:42

Nic nie rozumiem. Przecież przystanki przy Julianowskiej były zawsze PRZED skrzyżowaniem. Jak jest teraz? Wydawało mi się, że właśnie został przeniesiony ZA skrzyżowanie, jako rekompensata za skasowany przystanek Bolesławicka. Inaczej jest?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 lis 2015, 15:51

Nie. Przystanek do centrum przeniósł się nie bezpośrednio za skrzyżowanie ale jeszcze za przejście dla pieszych na końcu przystanku w stronę Annopolu. Czyli jeżeli dobrze rozumiem to będzie nowa lokalizacja w pół drogi ale liczba przystanków nie wróci do stanu sprzed remontu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2015, 16:02

Tak czy owak - NA PEWNO nie oznacza to przywrócenia starej lokalizacji, jak napisał SławekM.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 lis 2015, 17:05

A w ogóle to powinienem się przykuć gdzieś albo co, bo zabrano mi przystanek najbliższy furtce cmentarza i jak rozumiem chcą zabrać jeszcze dalej.


Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2015, 18:09

Której furtce? Tej otwieranej tylko od wielkiego dzwonu, obsługiwanej z przystanków tymczasowych?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 lis 2015, 18:19

Tej furtce. https://goo.gl/maps/F75GZCaospK2
Kiedy trzeba, to jest otwarta. Nijakich tymczasowych przystanków przy niej nie ma, najbliższy tramwaj na Rembielińskiej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2015, 19:32

No trudno.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5816
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 10 lis 2015, 23:03

Lokalizacja przystanków nie zależy przypadkiem od organizatora?
miłośnik 13N

Flash8222
Posty: 7604
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 11 lis 2015, 0:06

Poza tym, na to jest dofinansowanie unijne, można tak po prostu zmieniać projekt?

ODPOWIEDZ