Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 kwie 2006, 15:15

Predator pisze:ale za to potrafię doskonale liczyć takie rzeczy jak asymptoty funkcji, pochodne, ekstrema, całki i wiele innych niepotrzebnych nikomu rzeczy.
To taka gryząca ironia, prawda? :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 15:19

Sądząc po tych "niepotrzebnych rzeczach" i kierunku kształcenia autora tych słów - tak... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 kwie 2006, 15:27

A ja nieco zmienię tamat. W ramach zmian rozkładów od dnia 15.04.2006 na 713 pojawi się jedna całka więcej. Dokładniej to na pierwszy rzut oka z układu 2+1+4/3 robi się układ 4+4/3. Tylko w święta pogorszy się częstotliwość do bardziej przyjaznych dla oka 40 minut (zamiast 33).
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 12 kwie 2006, 17:00

Predator pisze:
R-9 Chełmska pisze:Bo widzę, że ten etap edukacji jest albo przed tobą, albo go przespałeś
No widzisz. Za moich czasów kiedy nie było jeszcze tych wynalazków jak gimnazja i licea profilowane, to się na takie rzeczy uwagi nie zwracało, ale za to potrafię doskonale liczyć takie rzeczy jak asymptoty funkcji, pochodne, ekstrema, całki i wiele innych niepotrzebnych nikomu rzeczy.
Nie wiem ile masz lat i dlaczego się nie dokształcasz tylko tak głupio tłumaczysz, ale uświadomiłeś mi inną ciekawą rzecz. Mianowicie, dlaczego nasi politycy, ci nie mający wykształcenia ekonomicznego, plotą często takie bzdury związane ze wskaźnikami gospodarczymi. Otóż ich też widać nie nauczono, bo dawniej nie uczono, i też nie są zainteresowani douczeniem się. Coś w tym jest, co nie zmienia faktu, że w niczym ich to nie tłumaczy.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 12 kwie 2006, 18:48

pawcio pisze:A ja nieco zmienię tamat. W ramach zmian rozkładów od dnia 15.04.2006 na 713 pojawi się jedna całka więcej. Dokładniej to na pierwszy rzut oka z układu 2+1+4/3 robi się układ 4+4/3. Tylko w święta pogorszy się częstotliwość do bardziej przyjaznych dla oka 40 minut (zamiast 33).
Opłacalność podmiejskich jest chyba liczona na podstawie wozokilometrów a nie faktycznych brygad. Brzmi troszku głupio, wiem, ale tak mi tłumaczyli jak się pytałem dlaczego nie opłaca się przyśpieszyć 709 żeby taki sam rozkład zapewniało mniej brygad. Czyli pewnie akurat to co zaoszczędzą w DŚ rzucą na DP i jakoś im się tam kalkuluje. A swoją drogą 33 a 40 to nie kosmetyczna różnica... zwłaszcza np: w czasie mrozów :-P

Pzdr.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1634
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 12 kwie 2006, 23:11

Może coś powiem o busach w kierunku Leszna, Babic...
Kiedyś jezdziło tu dużo PKS-ów ,póżniej weszła słaba komunikacja [712] i prywaciarze .
Po wprowadzeniu 719 i 714 ,praktycznie zniknęły PKS-y i prywatne też są rzadko .
Poprawa komunikacji ZTA działa na ich korzyść ,bo przez np. [bilet sieciowy] mają więcej klientów ,a z wiadomych przyczyn nie mogą tego zrobić prywaciarze czy PKS.
Jeśli komunikacja ZTM w tym rejonie się pogorszy ,z automatu wejdzie tu więcej prywaciarzy i ZTM na tym straci.Jak chcą to niech zamykają linie podmiejskie ,ale dobrze to na tym nie wyjdzie ani ZTM ani pasażerowie.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 13 kwie 2006, 9:31

Ech przypominają mi się czasy kiedy na 719 jeździły same solówki i wtedy nie sposób było się w stronę Leszna za Babicami do niego wcisnąc. Teraz jest parę przegubów i nadal w godzinach szczytu to samo. Nie rozumiem sposobu myślenia ZTM w kwestii nieopłacalności linii typu 719.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 kwie 2006, 21:51

Mahony2109 pisze:
pawcio pisze:A ja nieco zmienię tamat. W ramach zmian rozkładów od dnia 15.04.2006 na 713 pojawi się jedna całka więcej. Dokładniej to na pierwszy rzut oka z układu 2+1+4/3 robi się układ 4+4/3. Tylko w święta pogorszy się częstotliwość do bardziej przyjaznych dla oka 40 minut (zamiast 33).
Opłacalność podmiejskich jest chyba liczona na podstawie wozokilometrów a nie faktycznych brygad. Brzmi troszku głupio, wiem, ale tak mi tłumaczyli jak się pytałem dlaczego nie opłaca się przyśpieszyć 709 żeby taki sam rozkład zapewniało mniej brygad. Czyli pewnie akurat to co zaoszczędzą w DŚ rzucą na DP i jakoś im się tam kalkuluje. A swoją drogą 33 a 40 to nie kosmetyczna różnica... zwłaszcza np: w czasie mrozów :-P

Pzdr.
Tylko tam przy okazji zwiększono częstotliwość, a więc i liczbę kursów/wozokilometrów bez zmiany czasu przejazdu. Na logikę wypadałoby, żeby ktoś do tego dopłacił.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 13 kwie 2006, 22:04

pawcio pisze:Tylko tam przy okazji zwiększono częstotliwość, a więc i liczbę kursów/wozokilometrów bez zmiany czasu przejazdu. Na logikę wypadałoby, żeby ktoś do tego dopłacił.
Chyba, że wyliczenie dla 713 było lewe od początku i Ożarowowi należało się więcej...

Pzdr.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 kwie 2006, 13:08

Zacznijmy od tego, że 713 powinno się podzielić na dwie linie. Jedną tylko do Ożarowa, a drugą do Koprek :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 kwie 2006, 14:35

R-11 Kleszczowa pisze:Zacznijmy od tego, że 713 powinno się podzielić na dwie linie. Jedną tylko do Ożarowa, a drugą do Koprek.
:arrow: Hmmm, po przypomnieniu sobie frekwencji, gdy kilka razy nim jechałem, jestem skłonny przyznać ci rację ;-). Czy obie miejscowości wchodzą w skład jednej gminy?

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 14 kwie 2006, 15:03

R-11 Kleszczowa pisze:Zacznijmy od tego, że 713 powinno się podzielić na dwie linie. Jedną tylko do Ożarowa, a drugą do Koprek :-k
Tak. Dodatkowo ta ożarowska część (znacznie silniejsza) powinna robić jakieś kółko, chociażby dojeżdżać do stacji PKP.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 kwie 2006, 15:29

A może po prostu podjazdy do Koprek w niektórych kursach?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 14 kwie 2006, 15:59

Vide 727, co drugi na przykład. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 kwie 2006, 14:06

Jest to jedna gmina oczywiście. Myślę, że wystarczy 713 poprowadzić od Poznanskiej przez Floriana, Nadbrzezną i Poniatowskiego. Nie sądze, aby konieczne były podjazdy pdo dworzec gdyż od Kolejowej do Poznańskiej jest całkiem blisko. Linia do Koprek powinna jednak zachaczać przynajmniej w jednym kierunku o Parkową. Ale nie dojedzać do niej przez Lipową, a przez Zamoyskiego :-k


"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ