Nasze międzynarodowe podróże

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 23 lip 2007, 23:38

ok, dzięki. Będę jechać na trasie Milówka - Zilina z tysiącem przesiadek w każdej większej wsi, wyjazd bodajże 7:02 z Milówki, jak to najlepiej "rozegrać" biletowo?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lip 2007, 23:49

Kod: Zaznacz cały

Milówka - Zwardoń 21 km              3,78 PLN (ulgowy)
Zwardoń - Skalite -----  1,20 EUR =  4,80 PLN (liczę po 4 zł/euro, bo kurs kolejowy dość wysoki jest)
Skalite - Zilina  45 km 58,00 Sk  =  6,59 PLN (kupować w kasie w Skalitem, nie u kondiego!)

Razem:                              15,17 PLN
Przejściówka jest ważna dwa dni, uprawnia do jazdy tam I POWRÓT, więc jeśli wracasz tego samego dnia bądź nazajutrz, odpada Ci przy powrocie koszt drugiej przejściówki.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 24 lip 2007, 21:38

Dzięki wielkie!
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 lip 2007, 22:33

http://www.srjp.info/litwa/A%20Sestokai ... 20Ruda.pdf

Zainteresowani całą siecią (ekhm... wszystkimi liniami znaczy się)?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 29 lip 2007, 20:03

Fikander pisze:Zainteresowani całą siecią (ekhm... wszystkimi liniami znaczy się)?
Litwa :-k ? a ile by to kosztowało?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 29 lip 2007, 20:13

Ale w sensie wykonania rozkładu? Zero, robię to hobbystycznie ;-)

Nie ukrywając z kolei, że chętnie wybrałbym się zaliczacko na Litwę, to tak: czynnej pasażersko sieci jest tam kilkaset, może tysiąc km, więc pewnie w kilka dni dałoby się strzelić, nawet uwzględniając 'dwuparowość' większości linii. Kosztów nie badałem, ale sądzę, że można założyć, że wychodzą podobnie jak w .pl, więc tygodniowy wyjazd pewnie kilkaset złotych by pochłonął.

Wstępny termin: druga połowa września.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
malyniak
Posty: 157
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:02
Lokalizacja: Warszawa/Puławy

Post autor: malyniak » 06 sie 2007, 15:56

del

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25380
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 sie 2007, 20:41

Nie wiem, czy obowiązuje to w całych Niemczech, ale wydaje mi się, że w pociągach regionalnych nie prowadzi się w ogóle sprzedaży biletów. Trzeba wsiadać z ważnym biletem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2007, 16:54

Gdzie mogę sprawdzić połączenia na Słowacji?

I jak najkorzystniej (ale nie z milionem przesiadek i spacerami na granicy po bilet) dostać się z Warszawy do Bratysławy?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 10 sie 2007, 16:58

www.cp.sk
www.idos.cz
Bastian pisze:I jak najkorzystniej (ale nie z milionem przesiadek i spacerami na granicy po bilet) dostać się z Warszawy do Bratysławy?
najwygodniej - kupić bilet międzynarodowy. Najtaniej - ze spacerami na granicy ;P

[ Dodano: 2007-08-10, 16:59 ]
ceny biletów międzynarodowych - www.jizdenka.cz - zakładna "Mezinarodni kalkulator"

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 sie 2007, 17:00

Bastian pisze:Gdzie mogę sprawdzić połączenia na Słowacji?
http://vlak.cz - szukajka, poda takze ceny
I jak najkorzystniej (ale nie z milionem przesiadek i spacerami na granicy po bilet) dostać się z Warszawy do Bratysławy?
Batorym bezposrednio, bodaj 19.25 z WC, na rano Bratyslawa. krajowy do Zwardonia, przejsciowka, slowacki do Bratyslawy. Przejsciowke powinno dacsie (ale wcale nie musi) w kazdej miedzynarodowej kasie w .pl, czyli i w Wawie, jak sie nie da - u kondiego, pewnie z doplata. Slowacki bilet moze dac sie kupic w relacji Skalite-Serafinov - Bratyslawa, to bedzie bez doplaty za wypisanie. Jesli niedasie, to dostaniesz od Skalitego, z doplata (nie pomne ile).
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 10 sie 2007, 17:02

R-9 Chełmska pisze:ok, dzięki. Będę jechać na trasie Milówka - Zilina
Pozdrów Zilinę ode mnie. :smile:
Dzięki

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 sie 2007, 17:56

Fikander pisze:u kondiego, pewnie z doplata.
Zdaje mi się, że bez dopłaty. W zeszłym roku konduktor sprzedał nam za dużo przejściówek i w dodatku z inną ceną, niż było wydrukowane. Zresztą i tak nikt tego potem nie sprawdzał...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 sie 2007, 10:58

Dzięki za porady :)

To jeszcze zreasumuję, by sprawdzić, czy dobrze rozumiem: kupuję w Warszawie bilet do Zwardonia, oddzielnie (mogę w tej samej kasie, czy też byłaby to już bezczelność? ;)) próbuję kupić przejściówkę do Skalitego (jeśli się nie uda, to kupuję u kondiego), a po przekroczeniu granicy kupuję bilet Skalite - Bratysława (u słowackiego kondiego, czy w Skalitem na stacji?).

I teraz kilka pytań uzupełniających:

1) pewnie nie mogę robić takich manewrów, gdyby mi przyszedł do głowy pomysł pojechania kuszetką? czy też można?

2) podobnie mam uczynić na trasie Poprad - Łupków? znaczy: bilet do Medzilaborców, przejściówka (u kondiego czy w kasie w Popradzie?) do Łupkowa?

3) no i ostatnie: czy na przejazd Bratysława - Wiedeń - Bratysława (powrót tego samego dnia) mam kupić bilet "normalnie", czy też z podobnymi kombinacjami?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 sie 2007, 11:23

Bastian pisze:Dzięki za porady :)
Nmzc :)
Bastian pisze:kupuję w Warszawie bilet do Zwardonia
Tak.
Bastian pisze:(mogę w tej samej kasie, czy też byłaby to już bezczelność? ;) )
Nie bardzo - musisz w kasie międzynarodowej, a w tej z kolei w Warszawie nie nabędziesz biletu krajowego. Pamiętaj, że Batory przekracza granicę po północy, zatem musisz kupić przejściówkę na następny dzień.
Bastian pisze:a po przekroczeniu granicy kupuję bilet Skalite - Bratysława (u słowackiego kondiego, czy w Skalitem na stacji?).
Najbezpieczniej by było w Skalitem, bo nie dostaniesz opłaty za wypisanie biletu na pewno - ale w minutowym postoju się nie wyrobisz. ;) Dlatego też chcąc kontynuować podróż Batorym musisz kupić bilet u kondiego - od jego humoru zależy generalnie, czy doliczy opłatę za wypisanie biletu (bodaj 40 Sk od łebka, ale pewności mi brak), czy też nie.
Bastian pisze: 1) pewnie nie mogę robić takich manewrów, gdyby mi przyszedł do głowy pomysł pojechania kuszetką?
Nie bardzo. Nie kupisz przejściówki, bo kuszetka to PKP IC, a przejściówki są ważne tylko w PKP PR (spróbuj wytłumaczyć Słowakowi, że za jeden pociąg odpowiada dwóch przewoźników z jednej grupy kapitałowej i bilety jednego są nieważne w drugim, a potem poobserwuj, jak rotfluje w pociągu ;) ), nawet jeśli - to byś musiał trzykrotnie zapłacić za rezerwację miejsca leżącego, a pewnie i tak wagony leżalne i sypialne są tylko w komunikacji mezinarodnej. jizdenka.cz pokazuje 54 euro za taką przyjemność, przy kupnie biletu t/p jest spora zniżka (w okolicach 50%, znaczy się bilet t/p kosztuje mniej więcej tyle, co tylko tam). Najlepiej się dowiedzieć osobiście w kasie/informacji międzynarodowej, nigdy nie jeździłem na TCV, to nie wiem dokładnie, jak to wygląda.
Bastian pisze:2) podobnie mam uczynić na trasie Poprad - Łupków? znaczy: bilet do Medzilaborców, przejściówka (u kondiego czy w kasie w Popradzie?) do Łupkowa?
Tak. Jechałem tak dwa razy, dostałem przejściówki zawsze bez dopłaty za wydanie, mimo że w M'laborcach jest czynna kasa. Pamiętaj, że pociągi z Łupkowa jeżdżą tylko pt-sb-nd.
Bastian pisze:3) no i ostatnie: czy na przejazd Bratysława - Wiedeń - Bratysława (powrót tego samego dnia) mam kupić bilet "normalnie", czy też z podobnymi kombinacjami?
Może wyjść niekorzystnie ze względu na drogość biletów austriackich i istnienie promocji na bilety w tej relacji. Wedle tego kupisz bilet Bratysława-Wiedeń-Bratysława (to są spiatoczne podobno, według tego) zapłacisz 8 ojro z jakimiś drobiazgami. Ten bilet za 11 cośtam to jeszcze jest na zbiorkom wiedeński chyba.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ