Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 lip 2006, 1:50

Maro_D pisze:Czyżby faktycznie ktoś z ZTM to czytał?
:arrow: No to już stwierdziliśmy na początku tego wątku, a kolejne wpisy tylko to potwierdzały =D>.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lip 2006, 8:53

Hmm..
spis linii pisze: 717
DW. ZACHODNI (Aleje Jerozolimskie Szczęśliwicka Grzymały-Sokołowskiego Bitwy Warszawskiej 1920 roku<) Aleje Jerozolimskie PIASTÓW
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Jazz
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2006, 10:42
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Jazz » 30 lip 2006, 11:09

Kilka uwag do mapy:
  • # kolor szary nieaktywnych linii jest w ogóle niewidoczny, aż za bardzo;
    # linie autobusowe powinny być niebieskie tak jak na planach miast się zwykło oznaczać, a nie granatowe; zastosowany kolor granatowy wygląda zupełnie jak czarny;
    # wielkość cyfr (numery linii) powinny być jednakowe na całej mapie a nie mniejsze tam gdzie jest ciasno a większe na obrzeżach; wielkość tych cyfr w centrum wydaje się lepsza;
    # nazwy przystanków powinny być wyróżnione od nazw ulic, np. tłem w jakimś kolorze i powinny być większe;

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 30 lip 2006, 15:36

Jazz pisze: # kolor szary nieaktywnych linii jest w ogóle niewidoczny
Z tym jestem skłonny się zgodzić, z resztą jak zwykle nie :razz:

PS: Panie Janku, witam na forum, to musiało w końcu nastąpić :przytul: :aloha:

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 30 lip 2006, 17:05

Jazz pisze:# kolor szary nieaktywnych linii jest w ogóle niewidoczny, aż za bardzo;
I bardzo dobrze. Te linie nie kursują (są zawieszone), więc nie należy brać ich pod uwagę przy planowaniu podróży.
xxx

Awatar użytkownika
Jazz
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2006, 10:42
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Jazz » 30 lip 2006, 22:36

Jeżeli nie widać numeru to po co on ma być? Mapa powinna być czytelna...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 lip 2006, 22:58

Jazz pisze:Jeżeli nie widać numeru to po co on ma być? Mapa powinna być czytelna...
A po co wprowadzać ludzi w bład, ze dana linia kursuje w wakacje :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Jazz
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2006, 10:42
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Jazz » 30 lip 2006, 23:03

Jeżeli numer 303 jest nieczytelny to nie wprowadzamy w błąd, a jeśli jest szary, ale czytelny (szary oznacza linie zawieszone na czas wakacji) to wprowadzamy w błąd?? Jaka w tym logika?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 30 lip 2006, 23:12

Mnie jeszcze jedno dziwi: dlaczego nie widać w którym kwadracie mapy jest legenda do mapy.
Ja rozumiem, że intuicja, że lekcje geografii w szkole etc. ale co za problam zrobić ją w pomniejszeniu?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 lip 2006, 2:31

Jazz pisze:Jeżeli numer 303 jest nieczytelny to nie wprowadzamy w błąd, a jeśli jest szary, ale czytelny (szary oznacza linie zawieszone na czas wakacji) to wprowadzamy w błąd?? Jaka w tym logika?
linia nie kursuje, nie widać jej - nie ma problemu, na pewno nikt się nie pomyli...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Jazz
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2006, 10:42
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Jazz » 31 lip 2006, 8:08

MeWa pisze:inia nie kursuje, nie widać jej - nie ma problemu, na pewno nikt się nie pomyli...
Jaki więc sens pokazywania tej linii, skoro jej nie widać?

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 31 lip 2006, 9:42

Jazz pisze:Jaki więc sens pokazywania tej linii, skoro jej nie widać?
Zaspokojenie ciekawości osób z lepszym wzrokiem. A na serio, to wielu osobom nie odpowiadało to, że na wakacyjnych wydaniach map "kieszonkowych" nie uwzględnia się "trzysetek". Rozwiązanie z szarym kolorem jest, moim zdaniem, niezłym kompromisem.
xxx

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 lip 2006, 12:23

Hieronim pisze:Rozwiązanie z szarym kolorem jest, moim zdaniem, niezłym kompromisem.
:arrow: Jest bardzo dobrym kompromisem, a taki odcień szarości też jest, moim zdaniem, odpowiedni.

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 31 lip 2006, 21:15

Jazz pisze:Jaki więc sens pokazywania tej linii, skoro jej nie widać?
Otóż to =D>
Hieronim pisze:Rozwiązanie z szarym kolorem jest, moim zdaniem, niezłym kompromisem.
Żaden kompromis, bezsensowne rozwiązanie, numery linii kompletnie zlewają się z tłem. Po to jest legenda, żeby uwzględnić na niej linie czasowo zawieszone.

Proponuje numery linii na tablicach w autobusach również pisać tym odcieniem szarości, wtedy wyeliminujemy z środków komunikacji wszystkich mniej zorientowanych i ze słabszym wzrokiem :!: #-o

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 31 lip 2006, 22:14

bambi pisze:Po to jest legenda, żeby uwzględnić na niej linie czasowo zawieszone.
Po to jest legenda, aby przeciętny obywatel jej nie czytał. Jasnoszary kolor wspomaga w tym miejscu rolę legendy. Wierz mi, że wiem, co mówię. A odcień szarości można zmienić regulując monitor.
xxx

ODPOWIEDZ