Co pojedzie nowym odcinkiem SzaserĂłw?

Moderator: Wiliam

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2006, 16:24

Małżeństwo 147 i 151 z nazwiskiem tego pierwszego nie wyszło bo UD Wawer się nie zgodził.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 sie 2006, 16:26

UD Wawer nie chce odpuścić za nic w świecie 147. Była już dawno koncepcja, by podmienić numerkami 147 i 359, by była stała linia do Centrum i też nie puścili.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 21:17

pawcio pisze:UD Wawer nie chce odpuścić za nic w świecie 147. Była już dawno koncepcja, by podmienić numerkami 147 i 359, by była stała linia do Centrum i też nie puścili.
To co oni sami sobie w poprzek robia,czy kaski im szkoda?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2006, 21:23

Jakiej kaski? Dzielnica nie płaci za linię. Maisto przekazuje na rok określoną kwotę na przewozy ZTM-owi a ten płaci za wozokm. Jasne?

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 21:26

8315 pisze:Jakiej kaski? Dzielnica nie płaci za linię. Maisto przekazuje na rok określoną kwotę na przewozy ZTM-owi a ten płaci za wozokm. Jasne?
W kwestii kaski jasne.
Tylko dlaczego nie chcą sie zgodzic na polepszenie komunikacji w swojej dzielnicy?
Tego nie rozumiem.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2006, 21:26

No ale takie przedłużone 147 to by troche w korkach stało....

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 21:28

8315 pisze:No ale takie przedłużone 147 to by troche w korkach stało....
A 151 nie stoi?Wszystko stoi w korkach.

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 23 sie 2006, 21:30

A mi się wydaje, że UD Wawer pozytywnie zaopiniował połączenie 147 i 151. A to, że nie zrealizowano tego projektu jest chyba spowodowane tym, że w ZTM-ie do końca nie byli przekonani do tego pomysłu a i ktoś z góry to skrytykował. Zresztą czytałem, że zrezygnowano z tego "małżeństwa" po rozmowach z lokalnymi samorządami (w tym STMO Gocław - Lotnisko, gdzie obawiano się korkogenności linii, słabej częstotliwości i...zabrania z fragmentu Bora - Komorowskiego).
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 21:32

Maro_D pisze:A mi się wydaje, że UD Wawer pozytywnie zaopiniował połączenie 147 i 151. A to, że nie zrealizowano tego projektu jest chyba spowodowane tym, że w ZTM-ie do końca nie byli przekonani do tego pomysłu a i ktoś z góry to skrytykował. Zresztą czytałem, że zrezygnowano z tego "małżeństwa" po rozmowach z lokalnymi samorządami (w tym STMO Gocław - Lotnisko, gdzie obawiano się korkogenności linii, słabej częstotliwości i...zabrania z fragmentu Bora - Komorowskiego).
Czyli jakaś wasata świnia za tym stała?

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 23 sie 2006, 21:37

@ Jacek - tak jak napisałem. Możliwe, że ktoś w ZTM-ie, kto ma władzę nad projektantami tras to skrytykował i odrzucono, albo po przemyśleniach i rozmowach (zapomniałem dodać, że STMO G-L ostatecznie zgodził się na fuzję linii, choć z niezbyt przychylnym nastawieniem).

Albo i sami projektanci stwierdzili, że to nie ma sensu, aczkolwiek jak uważam, że miałaby (są dłuższe linie w Warszawie, jak choćby 195 czy 301 i jakoś jeżdżą).

Czytałem w różnych miejscach opinie mieszkańców Wawra i spotkałem różne zdania, ale większość się zasmuciła, gdy dowiedzieli się, że 147 zostaje na obecnej trasie.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sie 2006, 21:43

Maro_D pisze:Czytałem w różnych miejscach opinie mieszkańców Wawra i spotkałem różne zdania, ale większość się zasmuciła, gdy dowiedzieli się, że 147 zostaje na obecnej trasie.
To ja już nic nie rozumiem z tego warszawskiego planowania komunikacji... ;(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 21:43

Maro_D pisze:@ Jacek - tak jak napisałem. Możliwe, że ktoś w ZTM-ie, kto ma władzę nad projektantami tras to skrytykował i odrzucono, albo po przemyśleniach i rozmowach (zapomniałem dodać, że STMO G-L ostatecznie zgodził się na fuzję linii, choć z niezbyt przychylnym nastawieniem).

Albo i sami projektanci stwierdzili, że to nie ma sensu, aczkolwiek jak uważam, że miałaby (są dłuższe linie w Warszawie, jak choćby 195 czy 301 i jakoś jeżdżą).

Czytałem w różnych miejscach opinie mieszkańców Wawra i spotkałem różne zdania, ale większość się zasmuciła, gdy dowiedzieli się, że 147 zostaje na obecnej trasie.
Czyli jednak wąsata świnia tam siedziała.
Ja chyba nadawał bym się do pracy w ztmie i planowania tras?
Bym tych wszystkich komuchów starej daty na dzień dobry wysłał na emerytury i nie zle porzadził.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 23 sie 2006, 21:51

jacek pisze:
8315 pisze:Cytuję z artykułu GW:
Co wcale nie oznacza ,że akurat ztm zdecyduje się 102 tam puścić.
(...)
Najlepsze byłoby 188, chyba, że planują przedłużyć później linię dalej w kierunku Wawra - w takim układzie najkorzystniejsze jest 102.

[ Dodano: 2006-08-23, 21:56 ]
Maro_D pisze:Czytałem w różnych miejscach opinie mieszkańców Wawra i spotkałem różne zdania, ale większość się zasmuciła, gdy dowiedzieli się, że 147 zostaje na obecnej trasie.
Komunikacja Wawra jest tak uboga, że równie przydatna jest trasa na Wschodni jak i do Centrum...
Dlatego też przywołuję mój stary pomysł..:
123: D.W. Kijowska - Gocław - Wawer
147: Centrum - most Poniatowskiego - Gocław - Wawer
Ktoreś z nich robiłoby ten ponoć konieczny zawijas w Radości.
168: D.W. Lubelska - Wiatraczna - Gocław - Mokotów - Okęcie
301: Wiatraczna - Gocław (lub na Rakowiecką jeśli 168 skrótem przez Odyńca)
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sie 2006, 8:49

jacek pisze:
8315 pisze:Jakiej kaski? Dzielnica nie płaci za linię. Maisto przekazuje na rok określoną kwotę na przewozy ZTM-owi a ten płaci za wozokm. Jasne?
W kwestii kaski jasne.
Tylko dlaczego nie chcą sie zgodzic na polepszenie komunikacji w swojej dzielnicy?
Tego nie rozumiem.
Polepszenie? Kosztem linii do Dw. Wschodniego? Ładne mi polepszenie! Dlaczego robisz założenie, że dojazd do centrum jest ważniejszy dla Wawra, niż dojazd do Wschodniego?

[ Dodano: 2006-08-24, 08:53 ]
jacek pisze:
Maro_D pisze:@ Jacek - tak jak napisałem. Możliwe, że ktoś w ZTM-ie, kto ma władzę nad projektantami tras to skrytykował i odrzucono, albo po przemyśleniach i rozmowach (zapomniałem dodać, że STMO G-L ostatecznie zgodził się na fuzję linii, choć z niezbyt przychylnym nastawieniem).

Albo i sami projektanci stwierdzili, że to nie ma sensu, aczkolwiek jak uważam, że miałaby (są dłuższe linie w Warszawie, jak choćby 195 czy 301 i jakoś jeżdżą).

Czytałem w różnych miejscach opinie mieszkańców Wawra i spotkałem różne zdania, ale większość się zasmuciła, gdy dowiedzieli się, że 147 zostaje na obecnej trasie.
Czyli jednak wąsata świnia tam siedziała.
Ja chyba nadawał bym się do pracy w ztmie i planowania tras?
Bym tych wszystkich komuchów starej daty na dzień dobry wysłał na emerytury i nie zle porzadził.
Patrząc na poziom Twoich wypowiedzi na tym forum, dziękuję Bogu, że nie pracujesz w ZTMie [-o< Pomijając już całą resztę, z miejsca zaczęłyby powstawać koszmarki w stylu połączonego 119+147+151 #-o Co było - co prawda - planowane, ale ktoś na szczęście ruszył głową i to zablokował =D>
IMHO 359 powinno zostać na obecnej trasie, tylko dodatkowo skierowałbym je przez Radość. Równocześnie 147 również zostawiamy w spokoju, a tylko prostujemy je w Międzylesiu. Zaś 119 po prostu wydłużamy na TS i Lucerny, np. do pętli Międzylesie. 151 rozrzedzamy do 30 minut, żeby wogóle go nie kasować (choćby ze względu na Saską Kępę) i tyle. ZTM przekombinował i takie są efekty. A z pustego i Salomon nie naleje, bo środki na komunikację trzeba pozyskiwać wciąż i wciąż, zamiast na siłę łatać prującą się, za krótką kołderkę.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 24 sie 2006, 9:12

Dennis pisze:
jacek pisze: W kwestii kaski jasne.
Tylko dlaczego nie chcą sie zgodzic na polepszenie komunikacji w swojej dzielnicy?
Tego nie rozumiem.
Polepszenie? Kosztem linii do Dw. Wschodniego? Ładne mi polepszenie! Dlaczego robisz założenie, że dojazd do centrum jest ważniejszy dla Wawra, niż dojazd do Wschodniego?
Tak w zasadzie to dojazd do Centrum JEST ważniejszy od dojazdu do Wschodniego więc to założenie jest calkiem sluszne ;)

ODPOWIEDZ