Tygodniki

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 21:44

Tm pisze:
MeWa pisze:"tylko krowa nie zmienia poglądów", ale mimo wszystko - poproszę o cytaty i linki.
na początek
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=28885
potem mogą być inne
nie potwierdza to Twojej tezy - spłyciłeś bardzo wypowiedzi.

"Adam Michnik był i jest człowiekiem wpływowym." - Żakowski.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 22:01

chyba jasne jest, że trzeba dokonywać jakiejś syntezy, nie będę za każdym razem przytaczał pełnych wypowiedzi, natmiast nie tak dawno temu okazywało się, że Polska jest jednak Polską Michnika
http://www.polityka.pl/archive/do/regis ... id=2000521
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 lut 2007, 22:04

Tygodniki... czytac nie czytam, słuchac słucham. W poniedziałki w radiu Vox fm jest przegląd najciekawszych artykułów z tygodników i to mi wystarcza. Więcej bym nie przeczytał. ;-)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 22:13

Tm pisze:chyba jasne jest, że trzeba dokonywać jakiejś syntezy, nie będę za każdym razem przytaczał pełnych wypowiedzi, natmiast nie tak dawno temu okazywało się, że Polska jest jednak Polską Michnika
http://www.polityka.pl/archive/do/regis ... id=2000521
ja myślę, że tutaj chodziło o zestawienie dwóch wizji - "Polska Michnika" a "Polska Wildsteina". Mam wrażenie, że wybierasz tylko fragmenty potwierdzające Twą tezę, pomijając inne istotne - jeśli to jest synteza, to wybiórcza. Wystarczyło, żebym zacytował jedno z pierwszych zdań Żakowskiego, by pokazać, że Twoja teza była błędna.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 22:31

MeWa pisze:Wystarczyło, żebym zacytował jedno z pierwszych zdań Żakowskiego, by pokazać, że Twoja teza była błędna.
No tak jedno zdanie wyrwane z kontekstu wystarcza, pięknie. Tymczasem za chwilę pojawia się jednak "ale", i to jedno małe słowo zmienia sens wypowiedzi.
Niestety(albo na szczęście) okazuje się, że Michnik, a także Wyborcza utracili część wpływów. Wolą ludu w wyborach wygrali "rewolucjoniści". Ludzie żądający rozliczeń, lustracji, "zemsty". Ciekaw jestem jak na to spojrzą historycy, jak ocenią mijający okres. Wreszcie jak ocenią Michnika, czy znajda odpowiedź na pytanie co sprawiło, że z legendy opozycji stał się partnerem do kieliszka dla Urbana? czy znajdą wyjaśnienie dla jego poglądów na emat lustracji? Głównie o tym dyskutowalismy przez wiekszość tego tematu. Może jednak nie mozna tak bardzo winić za to Michnika, może jego sprzeciw wynikał z jak najbardziej zrozumiałych powodów? może było to powody najbardziej naturalne z możliwych - może sprzeciw wobec lustracji wynikał z powodów osobistych? dzisiaj mogę odpowiedzieć tylko jednym słowem - może.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lut 2007, 23:35

Tm pisze:teczki zawierają również informacje o zabójstwach politycznych w okresie PRL
Przecież zabójstwa są w RP karane? Ja mam zaćmienie umysłu, czy ty? #-o
Tm pisze:szczęsliwie listy oficerów SB sa sukcesywnie publikowane, poza tym wspominałem o tym, że liczba funkcjonariuszy pod koniec lat 80-tych nagle zmalała, dokąd przeszli ci ludzie niewiadomo
A choćby (ponoć) do firm ochroniarskich. Lepiej, by poszli na bezrobocie, czytaj: na nasz garnuszek? Na tym polega kapitalizm, że się zarabia. I mi osobiście nie robi wielkiej różnicy, kto powiększa PKB, ważne, by to robił, a nie został wypchnięty na margines i na nim wegetował na nasz koszt.
Tm pisze:zakończyło sie niczym, bo zaraz po początku ukręcono sprawie łeb
I chwała najwyższemu, bo po tak spapranym początku trudno było się spodziewać czegokolwiek dobrego.

Miałeś wtedy, jeśli dobrze liczę, 7 lat, zaś w czasie obrad Okrągłego Stołu 4 lata. Ja - odpowiednio 19 i 16. Więc chyba mam prawo zadać pytanie: co ty wiesz o tych czasach?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 lut 2007, 3:38

Załączam ciekawy sondaż, rzucający może nieco inne światło na dyskusję...

Obrazek
Sondaż "GW": czwarta RP przegrała z trzecią
Piotr Pacewicz2007-02-23, ostatnia aktualizacja 2007-02-23 08:28

Najbardziej dumni jesteśmy z Polski przedwojennej. Najmniej z dzisiejszej, zwanej IV RP

Z których okresów w historii Polski jesteś dumny? - zapytaliśmy. PRL (1945-1989) i lata 1989-2005 wypadły tak samo i nie najlepiej: tylko czterech badanych na dziesięciu odczuwa dumę. Ale to podobieństwo skrywa rozdźwięk odpowiedzi między różnymi kręgami społecznymi.

PRL cenią najstarsi - aż 56 proc. dumnych wśród ludzi po sześćdziesiątce. Znacznie mniej (26 proc.) jest ich w generacji 25-39-latków. Odwrotnie z Polską po 1989 r. - im młodsi Polacy, tym więcej dumy.

Na wsi duma z PRL (46 proc.) przeważa nad dumą z RP (40 proc.), odwrotnie jest w dużych miastach (47 proc. do 62 proc.).

Wykształciuchy wolą III RP

Uderzające są rozbieżności wykształcenia. "Wykształciuchy" są w ponad połowie dumne z III RP, a tylko w jednej czwartej z PRL. Komunistyczna Polska budzi z kolei dumę aż połowy gorzej wyedukowanych. Na poziomie dzisiejszych odczuć PRL okazuje się więc państwem "ludu pracującego wsi i miast", inteligencja i specjaliści zaś zadomowili się na dobre w III RP.

Silne były różnice polityczne. Elektorat PO najczęściej wyraża dumę z Polski lat 1989-2005, a elektorat LiD - z PRL. Zwolennicy PiS są podobni do Platformy, choć jest w nich więcej (!) dumy z PRL i tylko nieco mniej z RP przed 2005 r.

Zapytaliśmy też o obecną Polskę określaną przez prawicę hasłem IV RP. Tutaj dumy jest wszędzie mało: na wsi, w mieście, wśród młodszych i starszych, lepiej i gorzej wyedukowanych. Wyróżniają się tylko zwolennicy PiS: aż 53 proc. z nich odczuwa dumę z państwa braci Kaczyńskich.

Najczęściej dumę budzi mniej kontrowersyjna - choć tylko z perspektywy dzisiejszych sporów - Polska przedwojenna lat 1918-39. Szczególnie cenią ją lepiej wykształceni.

Sondaż PBS DGA dla "Gazety", 17-18 lutego, próba reprezentatywna 1058 osób

Obrazek
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 lut 2007, 10:06

Bastian pisze:Przecież zabójstwa są w RP karane? Ja mam zaćmienie umysłu, czy ty? #-o
więc potrafisz podać winnych zabójstwa Pyjasa(parę innych osób, które nagle popelniły "samobójstwo" też jest)? wielece wątpliwe także jest czy Michał Falzmann, inspektor NIKu miał naprawdę wypadek samochodowy - zaprzeczysz?
Bastian pisze:I mi osobiście nie robi wielkiej różnicy, kto powiększa PKB,
powiekszać to mogli własne majątki
W owym czasie firm ochroniarskich to jeszcze tak duzo nie było, pojawiły się po pojawieniu się mafii. Tu pjawia sie kolejne pytania - kto takiej mafii przewodził, dzieki komu miała kontakty z władzami. Jesli ktos sądzi, że gangi to same karki w dresach jest wyjątkowo naiwny.
I chwała najwyższemu, bo po tak spapranym początku trudno było się spodziewać czegokolwiek dobrego.
cięzk unzać nagłe, nocne odwołanie rządu za cos chlubnego
Miałeś wtedy, jeśli dobrze liczę, 7 lat, zaś w czasie obrad Okrągłego Stołu 4 lata. Ja - odpowiednio 19 i 16. Więc chyba mam prawo zadać pytanie: co ty wiesz o tych czasach?
no wiesz?, po kimkolwiek innym bym się tego spodziewał, ale nie po historyku
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 lut 2007, 10:43

Na życzenie JackaM sprzątnięto po trollu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 lut 2007, 11:29

Tm pisze:więc potrafisz podać winnych zabójstwa Pyjasa
Wydawało mi się, że od ścigania zabójców jest prokurator, a nie główny moderator forum komunikacyjnego?
Tm pisze:powiekszać to mogli własne majątki
A na PKB my wszyscy pracujemy tylko w nocy? ](*,)
Tm pisze:Jesli ktos sądzi, że gangi to same karki w dresach jest wyjątkowo naiwny.
Bynajmniej tak nie sądzę. Innymi słowy: zapomniano zakazać działania mafii? :hahaha:
Tm pisze:cięzk unzać nagłe, nocne odwołanie rządu za cos chlubnego
Zależy od tego, jak chlubnie działa rząd.
Tm pisze:no wiesz?, po kimkolwiek innym bym się tego spodziewał, ale nie po historyku
Bo?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 lut 2007, 11:49

Bastian pisze:Wydawało mi się, że od ścigania zabójców jest prokurator, a nie główny moderator forum komunikacyjnego?
a gdzie ja pisałem, żebys kogos ścigał, natomist jesli nie potrafisz podac rozwiązania wynienionej sprawy, to znaczy, że sa nierowiązane zabójstwa polityczne z czasów PRLu, zaprzeczysz?
Bastian pisze:A na PKB my wszyscy pracujemy tylko w nocy? ](*,)
czy gdyby rząd stworzył agencję płatnych zabójców i ciągnął z tego zyski to byłoby to w porządku? przecież powiększaliby PKB
Bastian pisze:Zależy od tego, jak chlubnie działa rząd.
jak mozna kogoś oceniać po tak krótkim działaniu?
Bastian pisze:Bo?
rozumiem, że na egzaminie z historii starożytnej powiedziałeś, że nie możesz odpowiadać na pytania, bo nie pamiętasz tamtych czasów :>

ale dobrze pozostańmy przy Twoim argumencie, w końcu sam Michnik powiedział, że ci, którzy nie siedzieli w więzieniu za poglądy nie maja prawa go krytykować, a więc - jakim prawem Ty się wypowiadzasz o tamtych czasach?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 lut 2007, 15:00

Tm pisze: a gdzie ja pisałem, żebys kogos ścigał, natomist jesli nie potrafisz podac rozwiązania wynienionej sprawy, to znaczy, że sa nierowiązane zabójstwa polityczne z czasów PRLu, zaprzeczysz?
no i? Zbrodnia katyńska też jest formalnie niewyjaśniona...
Tm pisze:jak mozna kogoś oceniać po tak krótkim działaniu?
n nie, lepiej dopuścić oszołomów do długiego rządzenia, niech zepsują co się da, skompromitują siebie i dopiero potem oceniać ](*,) tak jak teraz...
Tm pisze:ale dobrze pozostańmy przy Twoim argumencie, w końcu sam Michnik powiedział, że ci, którzy nie siedzieli w więzieniu za poglądy nie maja prawa go krytykować, a więc - jakim prawem Ty się wypowiadzasz o tamtych czasach?
jeśli chcesz pozostać przy tym argumencie, to chyba do Ciebie się odnosi :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 lut 2007, 15:06

MeWa pisze:Zbrodnia katyńska też jest formalnie niewyjaśniona...
no i?
MeWa pisze:lepiej dopuścić oszołomów do długiego rządzenia, niech zepsują co się da, skompromitują siebie i dopiero potem oceniać ](*,) tak jak teraz...
wytłumacz dlaczego Olszewskiego uważasz za oszołoma
MeWa pisze:jeśli chcesz pozostać przy tym argumencie, to chyba do Ciebie się odnosi :D
jakżeś na to wpadł Sherlocku?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 25 lut 2007, 1:03

Hieronim pisze:Ja jestem za tym, aby te teczki spalić. A zatrudnić do tego niewidomych aby przypadkiem nic nie przeczytali.
Ja też. To g***o mnie mierzi i odpycha. Nie chcę już więcej teczkokracji.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

ODPOWIEDZ