Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy
-
Ikarus 5780
- Posty: 756
- Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
- Lokalizacja: Marki / Saska Kępa
Post
autor: Ikarus 5780 » 13 kwie 2007, 12:34
jasiu pisze:Też tam nie byłem. Na miejscu się zobaczy, jeszcze przejrzę w Trafficu jakiś przewodnik rowerowy

przeglądaj te pascala - są dobre, ja na ostatniej wycieczce miałem sprzed dwóch lat i trochę się zdezaktualizował.
-
Janeczek
- Posty: 429
- Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
- Lokalizacja: Piaseczno
Post
autor: Janeczek » 14 kwie 2007, 21:55
Dzisiaj wybrałem się na trochę dłuższą wycieczkę na rowerze po Warszawie i to co mnie zaskoczyło to, że mijając setki rowerów widziałem tylko kilka

maszyn z supermarkietu. Same wheelery, meridy, gianty i gary fischery. Jakaś rewia na ścieżkach?

-
Tm
- Posty: 7492
- Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
- Lokalizacja: Boskie Buenos
Post
autor: Tm » 15 kwie 2007, 11:28
hafilip84 pisze:teraz tylko usunąć z niego amortyzację i będzie wymarzony
czemu? przy aluminiowej ramie?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى
-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 15 kwie 2007, 14:26
ok, a kto mi poradzi gdzie mogę w miarę tanio zrobić przedsezonowy przegląd roweru, regulację, czyszczenie i takie bzdury? albo zapoda linkiem, co bym mógł sam to zrobić, ale musi być totalnie dla laików

raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
Jožin z bažin
- Posty: 1207
- Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
- Lokalizacja: z bažin
-
Kontakt:
Post
autor: Jožin z bažin » 15 kwie 2007, 14:29
Fikander pisze:ok, a kto mi poradzi gdzie mogę w miarę tanio zrobić przedsezonowy przegląd roweru, regulację, czyszczenie i takie bzdury?
W domu, w piwnicy albo na podwórku. Była kiedyś taka książka "Do it yourself - naprawa rowerów" - tam wszystko było pokazane na wielu fotografiach.
xxx
-
Janeczek
- Posty: 429
- Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
- Lokalizacja: Piaseczno
Post
autor: Janeczek » 15 kwie 2007, 15:24
Mam tą ksiażkę i jest nawet przydatna, ale nigdy jej nie używałem

. Dla rowerów najbardziej szkodliwi są mechanicy

i wszystko trzeba zrobić samemu, chyba, że masz za dużo kasy.
-
jasiu
- Posty: 3262
- Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
- Lokalizacja: Transplovietia
Post
autor: jasiu » 15 kwie 2007, 22:24
Ikarus 5780 pisze:przeglądaj te pascala - są dobre, ja na ostatniej wycieczce miałem sprzed dwóch lat i trochę się zdezaktualizował.
Widziałem taki z okolicami Warszawy - nawet zaznaczyli stacje na Legionowo-Tłuszcz

Na razie pogoda jeszcze taka sobie, więc chyba po długiej majówce się coś zorganizuje
-
hafilip84
- Jego Gryząca Albumowość
- Posty: 7496
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
- Lokalizacja: Legionowo
Post
autor: hafilip84 » 15 kwie 2007, 22:35
Tm pisze:przy aluminiowej ramie?
Że niby co? Zbyt sztywna?
-
Tm
- Posty: 7492
- Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
- Lokalizacja: Boskie Buenos
Post
autor: Tm » 15 kwie 2007, 22:37
tak się mię wydaje
a po co w ogóle wymontowywać amortyzator? może wystarczy sztywniej go ustawić?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى
-
hafilip84
- Jego Gryząca Albumowość
- Posty: 7496
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
- Lokalizacja: Legionowo
Post
autor: hafilip84 » 15 kwie 2007, 22:56
Sztywny widelec jest zdecydowanie silniejszym elementem konstrukcyjnym, a przede wszyskim jest znacznie lżejszy...
-
jasiu
- Posty: 3262
- Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
- Lokalizacja: Transplovietia
Post
autor: jasiu » 15 kwie 2007, 23:07
im mniej części, tym mniej do zepsucia

-
hafilip84
- Jego Gryząca Albumowość
- Posty: 7496
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
- Lokalizacja: Legionowo
Post
autor: hafilip84 » 16 kwie 2007, 0:07
To też! A z tego co widzę, to na tym widelcu nie będę miał jak zamocować sakw gdy będę potrzebował...

-
Janeczek
- Posty: 429
- Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
- Lokalizacja: Piaseczno
Post
autor: Janeczek » 19 kwie 2007, 18:12
We WiKu było coś takiego
-
Załączniki
-

-
hafilip84
- Jego Gryząca Albumowość
- Posty: 7496
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
- Lokalizacja: Legionowo
Post
autor: hafilip84 » 24 maja 2007, 12:54
Pytanie techniczne: Mój przedni widelec nie ma dodatkowych otworów przeznaczonych do montażu bagażnika pod sakwy. Czy istnieją takie stelaże, które można zamocować na ośce przedniego koła?