Rower...

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 13 kwie 2007, 12:34

jasiu pisze:Też tam nie byłem. Na miejscu się zobaczy, jeszcze przejrzę w Trafficu jakiś przewodnik rowerowy :D
przeglądaj te pascala - są dobre, ja na ostatniej wycieczce miałem sprzed dwóch lat i trochę się zdezaktualizował.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 429
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 14 kwie 2007, 21:55

Dzisiaj wybrałem się na trochę dłuższą wycieczkę na rowerze po Warszawie i to co mnie zaskoczyło to, że mijając setki rowerów widziałem tylko kilka :shock: maszyn z supermarkietu. Same wheelery, meridy, gianty i gary fischery. Jakaś rewia na ścieżkach? ;-)

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 14 kwie 2007, 22:58

Kupiłem :D http://www.skiteam.pl/rower/GaryFisher/Nirvana/ - teraz tylko usunąć z niego amortyzację i będzie wymarzony :]

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 15 kwie 2007, 11:28

hafilip84 pisze:teraz tylko usunąć z niego amortyzację i będzie wymarzony
czemu? przy aluminiowej ramie?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 kwie 2007, 14:26

ok, a kto mi poradzi gdzie mogę w miarę tanio zrobić przedsezonowy przegląd roweru, regulację, czyszczenie i takie bzdury? albo zapoda linkiem, co bym mógł sam to zrobić, ale musi być totalnie dla laików ;)
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Jožin z bažin
Posty: 1207
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 15 kwie 2007, 14:29

Fikander pisze:ok, a kto mi poradzi gdzie mogę w miarę tanio zrobić przedsezonowy przegląd roweru, regulację, czyszczenie i takie bzdury?
W domu, w piwnicy albo na podwórku. Była kiedyś taka książka "Do it yourself - naprawa rowerów" - tam wszystko było pokazane na wielu fotografiach.
xxx

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 429
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 15 kwie 2007, 15:24

Mam tą ksiażkę i jest nawet przydatna, ale nigdy jej nie używałem :D . Dla rowerów najbardziej szkodliwi są mechanicy 8-[ i wszystko trzeba zrobić samemu, chyba, że masz za dużo kasy.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 15 kwie 2007, 22:24

Ikarus 5780 pisze:przeglądaj te pascala - są dobre, ja na ostatniej wycieczce miałem sprzed dwóch lat i trochę się zdezaktualizował.
Widziałem taki z okolicami Warszawy - nawet zaznaczyli stacje na Legionowo-Tłuszcz :) Na razie pogoda jeszcze taka sobie, więc chyba po długiej majówce się coś zorganizuje

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 kwie 2007, 22:35

Tm pisze:przy aluminiowej ramie?
Że niby co? Zbyt sztywna?

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 15 kwie 2007, 22:37

tak się mię wydaje
a po co w ogóle wymontowywać amortyzator? może wystarczy sztywniej go ustawić?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 15 kwie 2007, 22:56

Sztywny widelec jest zdecydowanie silniejszym elementem konstrukcyjnym, a przede wszyskim jest znacznie lżejszy...

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 15 kwie 2007, 23:07

im mniej części, tym mniej do zepsucia ;P

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 16 kwie 2007, 0:07

To też! A z tego co widzę, to na tym widelcu nie będę miał jak zamocować sakw gdy będę potrzebował... ;/

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 429
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 19 kwie 2007, 18:12

We WiKu było coś takiego
Załączniki
P1020156.JPG

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 24 maja 2007, 12:54

Pytanie techniczne: Mój przedni widelec nie ma dodatkowych otworów przeznaczonych do montażu bagażnika pod sakwy. Czy istnieją takie stelaże, które można zamocować na ośce przedniego koła?

ODPOWIEDZ