Obwodnica ekspresowa Warszawy: S2-S7/S8-S17

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 lut 2007, 13:46

Pod koniec 2008 roku co? Bo przecież nie otwarcie odcinka Puławska - Lotnisko??
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 lut 2007, 13:54

inż. Glonojad pisze:Pod koniec 2008 roku co? Bo przecież nie otwarcie odcinka Puławska - Lotnisko??
No właśnie to. Odcinek: Puławska- S79 chcą wybudować do 2008 roku. Już od jakiegoś czasu mówi się, że to właśnie ten fragment będzie pierwszym otwartym odcinkiem POW.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 lut 2007, 13:56

Hm. Biorąc pod uwagę, że budowa Nowej Poleczki idzie niemrawo, byłoby to nienajgorsze rozwiązanie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Flash8222
Posty: 7632
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 lut 2007, 15:36

Gazeta Wyborcza pisze:Min. Szyszko przesunął drogę, by ominęła jego miejscowość?

Dzięki opinii Ministerstwa Środowiska nowa obwodnica Warszawy będzie o połowę dłuższa. Trzeba będzie wyciąć 50 hektarów lasów więcej. Ale za to ominie Wesołą. A w Wesołej mieszka minister środowiska Jan Szyszko.

Wiadomość o tym zelektryzowała wczoraj mieszkańców podstołecznej gminy Halinów. To tędy - po zmianie planów - ma przejść tzw. wschodnia obwodnica Warszawy. Po 2010 r. pojadą nią samochody od strony Lublina i Siedlec.

- Ludzie u nas są w szoku, bo się tego nie spodziewali - mówi Edyta Łukowicz, która trzy lata temu wybudowała dom w miejscowości Długa Szlachecka (leży w gminie Halinów). Ostatnio wyrosły tam też dwa nowe osiedla. Dwujezdniowa obwodnica ma przejść obok.

Dzisiaj mieszkańcy Halinowa będą pikietować resort ministra Szyszki. Ich hasło: "Czy wschodnia obwodnica Warszawy ma przebiegać przez teren gminy Halinów tylko dlatego, że minister środowiska Jan Szyszko jest mieszkańcem dzielnicy Wesoła?".

Edward Kłos, burmistrz Wesołej, gdzie 19-kilometrowa obwodnica była planowana od około 20 lat przyznaje, że lobbował u ministra Szyszki, by zmienić jej przebieg. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z opinii pana ministra. Miejsce jego zamieszkania nie ma tu znaczenia - zastrzega. Tłumaczy, że Wesoła broniła się przed obwodnicą, bo miała przecinać ją na pół w miejscu, gdzie rosną lasy.

Jeśli obwodnica powstanie w Halinowie, trzeba będzie wyciąć o 50 hektarów lasów więcej. To jeden z 23 powodów za obwodnicą przez Wesołą, które w liście do ministra Szyszki wyliczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poza tym według wicedyrektora mazowieckiego oddziału GDDKiA Stanisława Dmuchowskiego analizy wykazały, że w Halinowie trasa bardziej ingerowałyby w środowisko. - Wymaga tam trzykrotnie dłuższej kanalizacji, koliduje z rzekami i korytarzami, którymi wędrują zwierzęta. Negatywną opinię wydał też Państwowy Inspektor Sanitarny. Na stanowisko Ministerstwa Środowiska czekaliśmy od listopada 2005 r. Przyjęliśmy je z zaskoczeniem - mówi Dmuchowski.

Według rzecznika Ministerstwa Środowiska Sławomira Mazurka rozpatrywano cztery warianty wschodniej obwodnicy Warszawy i każdy wywoływał konflikty na zasadzie "budujcie wszędzie, byle nie u mnie".

"Gazeta": - Może minister Szyszko uważa tak samo, a wydaje wiążącą opinię w tej sprawie?

- Nie chcę polemizować z tym krzywdzącym argumentem. To nie minister analizował te warianty. Oparł się na wiedzy i kompetencji swoich urzędników - odparł Mazurek.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 lut 2007, 19:18

bez komentarza ](*,) To już przechodzi wszelkie granice co ten minister wyrabia.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 22 lut 2007, 19:48

solaris8315 pisze:To już przechodzi wszelkie granice co ten minister wyrabia.
:arrow: Żeby tylko on jeden. A gazociąg Wassermanna, a stacja posła Gosiewskiego? :-?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 lut 2007, 20:02

Ten PiS doprowadzi kraj do ruiny :-?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 20:47

MZ pisze:a stacja posła Gosiewskiego?
to akurat jest pozytywny przykład
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 lut 2007, 21:49

Osobiście odbierałbym to za pozytywny przykład, gdyby poskutkowało dodaniem kolejnych przystanków na CMK, tam gdzie tego potrzebują i gdzie od lat proszą.
Niestety Włoszczowa jest dla mnie przykładem całkowitej prywaty, ręcznego sterowania pewnymi oddolnymi procesami przez kogoś na zbyt wysokim stanowisku.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 22:00

Zdaje się, że prosili, a już na pewno potrzebowali. Podobno nawet busy z Kielc jeżdżą do Włoszczowy Płn.
geograf pisze:Niestety Włoszczowa jest dla mnie przykładem całkowitej prywaty, ręcznego sterowania pewnymi oddolnymi procesami przez kogoś na zbyt wysokim stanowisku.
Skoro przez tyle lat dół nie mógł sobie poradzić z kłopotem to chyba dobrze, że góra zareagowała. Słowo prywata tez nie jest na miejscu, Gosiu nie ma domu przy stacji, budowa nie sprawiła, że sam ma wygodniej. Kandydował ze świętokrzyskiego i zrobił coś dobrego dla swojego województwa, ja chciałbym mieć takiego posła.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 22 lut 2007, 23:08

[img]http://www.rzeczpospolita.pl/gifs/head.gif[/img] pisze:
INWESTYCJE
Wielka kasa na trasy

Prawie 2 mld zł chce wydać w tym roku rząd na budowę arterii łączących Warszawę i okolice z autostradą. Mieszkańcy Halinowa zaprotestują dziś przeciw jednej z tras


- Wydatków na tak wysokim poziomie nigdy wcześniej nie planowaliśmy - mówi szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na Mazowszu Wojciech Dąbrowski. - W Warszawie zaczyna się właśnie czas międzynarodowych przetargów i gigantycznych inwestycji.

Tegoroczne 2 mld zł to i tak zaledwie ułamek planowanych inwestycji. Tylko oplatający Warszawę pierścień dróg ekspresowych ma kosztować 14 mld zł. Część pieniędzy będzie pochodziła z funduszy UE nalata 2007 - 2013.

Wesoła pod ochroną?

Łączniki autostradowe budzą ogromne emocje. Dzisiaj mieszkańcy Halinowa będą protestowali przed Ministerstwem Środowiska w sprawie wschodniej obwodnicy Warszawy. Dlaczego? Na początku lutego minister zarekomendował wojewodzie jej przeprowadzenie przez Zielonkę, Halinów i Wiązownę.

GDDKiA wnioskowała tymczasem o budowę trasy przez Wesołą. Według dyr. Dąbrowskiego analiza porównawcza określiła wariant przez Halinów jako najmniej efektywny i najdroższy. Decyzja ministra środowiska nie jest ostateczna. GDDKiA złożyła już odwołanie, które resort musi rozpatrzyć w ciągu miesiąca.

Według Anny Rosy z Urzędu Gminy Halinów minister środowiska Jan Szyszko mieszka w Wesołej i to miało bezpośredni wpływ na próbę "odgięcia" trasy.

- To argumenty niesprawiedliwe i krzywdzące. Poza tym minister mieszka nie w Wesołej, tylko w Starej Miłosnej - powiedział "Rz" rzecznik resortu Sławomir Mazurek.

Wyjaśniamy: Stara Miłosna znajduje się na terenie dzielnicy Wesoła. Tutaj mieszka także wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, który jako burmistrz tej dzielnicy lansował wariant przebiegu trasy przez Halinów.

Bemowo przyćmi Brukselę

Jesienią powinna w końcu ruszyć budowa przedłużenia Trasy AK, czyli łącznika z autostradą A2 przez środek Bemowa. GDDKiA szacuje koszt budowy 11 km tej trasy ekspresowej naprawie1,2 mld zł. W tym roku ma być wydanych z tej kwoty 65 mln zł.

Trasa przejdzie w sąsiedztwie osiedli przy ul. Dywizjonu 303 i Powstańców Śląskich w wykopie przykrytym ekranami akustycznymi. Między ul. Radiową a Fortem Bema powstanie jeden z największych w naszym kraju węzłów drogowych.

-Budowa kilometra tej trasy będzie kosztowała prawie 30 mln euro, podczas gdy średnia w UE to 7 mln euro - mówi Dąbrowski i wylicza przyczyny wysokich kosztów.- Zabezpieczenia przed hałasem, przesunięcie linii kolejowej i budowa tramwajowej. Prace drogowe to zaledwie 40 proc. kosztów.

Spóźniony ring

Ponad 200 mln zł GDDKiA planuje wydać w tym roku na południową obwodnicę Warszawy, która połączy Konotopę przez Ursus i Włochy z lotniskiem Okęcie i ul. Puławską (dalej przejdzie w tunelu przez Ursynów). Połowę z tegorocznych pieniędzy drogowcy przeznaczą na wykup gruntów. Za pozostałych 100 mln zł obiecują zbudowaćłącznik portu lotniczego z Wirażową. Kiedy władze miasta dobudują do niej ul. Poleczki, przybędzie dojazd do Okęcia od strony Ursynowa.

Wbrew obietnicom w tym roku nie rozpocznie się budowa trasy ekspresowej między Magdalenką a Opaczą. GDDKiA zaplanowała 172 mln zł dopiero na wykupy gruntów. Budowa tzw. ringu powinna trwać od lat, ale GDDKiA nie dotrzymała terminów. Teraz urzędnicy zapowiadają, że do 2010 roku z A2 dojedziemy przez Bemowo do Trasy AK i przez Ursus oraz Włochy do lotniska Okęcie i Puławskiej.

KONRAD MAJSZYK
Załączniki
warszawa_a_1-1.F.jpg
Planowany pierścień tras ekspresowych wokół Warszawy

INFO BEATA GĄSIOROWSKA
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 lut 2007, 23:13

Ładna mapka :] Fajnie byłoby gdyby te daty były faktycznymi datami rozpoczynania i kończenia tych ważnych inwestycji.

Co do Szyszki- jestem bardzo zniesmaczony.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 22 lut 2007, 23:15

Zapomniałem wcześniej się o to spytać:
Rzepa pisze:- Zabezpieczenia przed hałasem, przesunięcie linii kolejowej i budowa tramwajowej. Prace drogowe to zaledwie 40 proc. kosztów.
Co oni mają na myśli pod terminem budowy linii tramwajowej? Przy budowie trasy najpierw to wszystko rozbiorą, a potem odbudują?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2007, 23:54

Nie. Po pierwsze może chodzić o trasę na wiadukcie Powstańców Śląskich, łączącą Radiową z Górczewską, po drugie - o trasę na Radiowej, mającą zastąpić jednotor na Dywizjonu 303.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 23 lut 2007, 7:30

I chcą zlikwidować jedyny w Warszawie tor pojedynczy. Trasa wzdłuż Dywizjonu 303 musi zostać.

ODPOWIEDZ