Szkaradna Hala Banacha zmieni swĂłj image ;)

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 wrz 2009, 22:56

fik pisze:
MZ pisze:Sen pijanego architekta! Przecież to w ogóle tu nie pasuje wśród "tradycyjnych" budynków. Na Nowodwory z tym!
Jakich tradycyjnych budynków, na miłość boską?!
:arrow: Słowo "tradycyjnych" było wzięte w cudzysłów :P. A dotyczyło okolicznych bloków, zbudowanych bez zbędnych udziwnień.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2009, 22:57

MZ pisze:A dotyczyło okolicznych bloków, zbudowanych bez zbędnych udziwnień.
Ojj, zwiedź sobie kiedyś ten w pn-wsch. narożniku :)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 wrz 2009, 23:00

fik pisze:Ojj, zwiedź sobie kiedyś ten w pn-wsch. narożniku.
:arrow: Od środka? Bo z zewnątrz to wiem, że ma jakieś dziwne przejścia na niektórych kondygnacjach, ale przynajmniej nie przypomina sera szwajcarskiego :P.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2009, 23:00

No generalnie rozwiązania dostępności poszczególnych kondygnacji są... nietypowe. ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 wrz 2009, 23:05

fik pisze:No generalnie rozwiązania dostępności poszczególnych kondygnacji są... nietypowe.
:arrow: Być może, ale sama architektura budynku nie odbiega znacznie od reszty.

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 24 wrz 2009, 23:16

III nagroda wyglada jak jakies magazynowo-biurowe baraki z blachy trapezowej.
kupa

II nagroda wyglada jak prentensjonaly sajz-apartamentowiec, ktorych jest juz na peczki.
Bemowo przy lazurowej, albo pole rzepaku w wilanowie odpowiednia lokalizacja.
Na nazwe pasowaloby jakies 'porsze kajen riwersajd'

I nagroda bedzie imho najlepsza mieszkaniowka na Ochocie.

Zastanawiam sie czy autotorzy kup nr III i II w ogole zaszczycili swoja obecnoscia rzeczone miejsce, po 'projektach' nie wyglada.

Co do waszych opinii, cale szczescie konkursow architektonicznych nie rostrzyga sie przez audiotele :P

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 wrz 2009, 23:21

fik pisze:No generalnie rozwiązania dostępności poszczególnych kondygnacji są... nietypowe. ;)
A coś więcej można?

[ Dodano: |24 Wrz 2009|, 2009 23:22 ]
gdyż ponieważ za każdym razem jak tam jestem zadziwiają mnie te przejścia.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2009, 23:29

Nie dam głowy, bo to wspomnienia z głębokiego dzieciństwa, ale było tak, że w każdej z części budynku windy zatrzymywały się na innych kondygnacjach, a galerie łączyły obie części. Być może coś mieszam, a pewnie to i tak dawno nieprawda, bo pewnie wymieniono windy na normalne.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 wrz 2009, 0:15

Ja też jestem mieszkańcem Ochoty i też nie protestowałem przeciwko likwidacji bazaru na Banacha. Nawet pomidorów śliwkowych nie mieli na tych całych straganach, to po co mi taki bazar, jak i tak muszę do Piotra i Pawła zapierniczać*? :p

*- uproszczenie, dowolne warzywo czy owoc nabyć można w doskonałym warzywniaku na rogu Białobrzeskiej i Częstochowskiej. Cukinie i kabaczki mają w tylu różnych kolorach, że nie jestem pewien, czy to wszystko cukinie i kabaczki rzeczywiście są...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 25 wrz 2009, 8:25

A przystanek tramwajowy w stronę Okęcia to gdzie? Zostawcie istniejące przystanki tramwajowe w spokoju. Sa długie szerokie i biegać po okolicy nie trzeba, znów sie rozpierniczy jakiś dobry węzeł przesiadkowy w imię "ładu". Co z tego ze pisałem uwagi do MPZP jak zostały odrzucone bo projektant wie lepiej ze ludzie wola chodzić przejściami podziemnymi dookoła skrzyżowania a przystanki tramwajowe najlepiej po 250m od siebie po odsuwać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 wrz 2009, 18:34

A tak w ogóle to tutaj jest projekt rozwiązań przestrzennych zwycięskiego projektu (tamto należało do II miejsca)

Obrazek
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 wrz 2009, 18:43

Badziewie.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 12 paź 2009, 15:58

TVN Warszawa pisze:Bazar Banacha:
ostatnie starcie

15:42 12.10.2009 / TVN Warszawa

Mimo, że decyzja o zabudowie targowska na Banacha już dawno w mieście zapadła, protesty kupców nie ucichły. Dziś na nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy ze swoich decyzji tłumaczyli się wiceprezydent Andrzej Jakubiak i burmistrz Ochoty Maurycy Komorowski. Kupcy odpowiedzieli im okrzykiem "Złodzieje!". Na miejscu jest Miejski Reporter TVN Warszawa.

Urzędnicy nie powiedzieli nic nowego. Zachwalali projekt TBS i po raz kolejny przedstawili plan modernizacji targowiska. Po przemówieniach, około godz. 15, rozpoczęła się dyskusja. Ma burzliwy przebieg.

Sprawą zajmuje się Miejski Reporter. Początek programu o godz. 16. Jeśli chcesz wziąć w nim udział dzwoń na 22 444 77 77 lub pisz na warszawa@tvn.pl

Tymczasowy targ, a potem pasaż handlowy

Miasto chce przenieść kupców na tymczasowo zaaranżowane targowisko w miejsce, gdzie dziś jest miasteczko ruchu drogowego. Wyda na to 1,5 mln zł. Kupcy boją się, że opłaty za handel będą większe.

Gdy powstaną budynki mieszkalne TBS z powierzchniami handlowymi, kupcy będą mogli wrócić, ale nie wszyscy. Władze dzielnicy w nowym budynku planują 200 pawilonów, a w tej chwili na bazarze znajduje się ich prawie cztery razy więcej.

Kupcy organizowali protesty, ponad 20 tys. osób podpisało petycję. Stworzyli też specjalną stronę internetową.

mz/par

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4896
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 23 lut 2011, 10:01

KLIK
tvnwarszawa.pl pisze:Obrazek

Umilkli kupcy - odezwała się wspólnota mieszkaniowa z Grójeckiej. Mieszkańcy zaskarżyli decyzje urzędników dotyczące przebudowy bazaru Banacha. Architekci przerwali prace projektowe - pisze "Gazeta Stołeczna".

Nowy Zieleniak miał zostać otwarty 30 czerwca 2011 roku. Hala targowa z parkingiem - taki był plan. Harmonogram sprzed dwóch lat jest już jednak nieaktualny. Dlaczego? Mieszkańcy z Grójeckiej 99 oprotestowali decyzję o warunkach zabudowy, wydaną przez Ratusz. Tłumaczyli, że dwupiętrowa hala zasłoni... reklamę na ich bloku. Ta przynosi im 50-100 tys. zł rocznie zysku.

Nową decyzję wydano 20 stycznia tego roku. Wspólnota ponownie ją oprotestowała - pisze "Stołeczna".

Modernizacja drugiej części bazaru też odsunie się w czasie. Na razie nie powstanie w jego miejscu budynek mieszkalny z miejscami do handlu. Architekci z pracowni JEMS i spółdzielnia Hale Banacha mają, decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego, uzupełnić dokumentację. Prace projektowe zostały wstrzymane.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lut 2011, 16:31

:shock: Argument nie ma co #-o
To nowe targowisko, bo przecież nie Hale, miało być dwukondygnacyjne, czy dwupiętrowe?

ODPOWIEDZ