Strona 7 z 15
: 14 wrz 2010, 23:36
autor: Bernard
: 16 wrz 2010, 15:15
autor: MichalJ
pawcio pisze:mariow pisze:póki co widzę mega wyrwę w porannym szczycie z Ursusa między 7:48 a 8:25. czekamy na SKM
Ta dziura to raczej zostanie, bo w tym czasie jest pociąg w drugą stronę.
Ten pociąg w drugą stronę wykopali na dalekobieżne i będzie kurs do Warszawy z Ursusa ok. 8:04 (zamiast 7:34).
: 19 wrz 2010, 22:45
autor: Bernard
: 20 wrz 2010, 15:07
autor: Neoś_998
Będzie dziś pierwsza część z cyklu: "Szopka ZTM"
A więc przed 14 przyjazd na Zachodni wahadła z Odolan wysiada 1 osoba. 14.05 ruszamy wahadłem na Odolany w pociągu trzech pasażerów po 7 minutach jesteśmy na Odolanach(podróż nie trwa 10 rozkładowych minut). Tam ukazuje się widok su12 na linii zS2 odjazd 14.24 pasażerów troje. Ku mojemu zdziwieniu o 14.22 przyjeżdżają dwa su12 myślę sobie przywiozły pasażerów na wahadło w jednym su 12 trzy osoby w tym kierowca w drugim tylko kierowca. Najlepsze będzie teraz i według rozkładu wszystkie trzy planowo ruszają o 14.24 na PKP Ursus. Niestety zS2 kończy trasę na PKP Ursus ale kierowcy według rozkładu( a w zasadzie tego rozkładu nie ma bo na Odolanach kierowca latał do Nadzoru Ruchu pytać się o szczegóły bo nawet rozkład kierowcy jest strasznie ubogi w informacje). Niestety ZTM nie pomyślał, że skoro zS2 jeździe na Niedźwiadek to mogło by zabrać pasażerów spod stacji i to jeszcze w sile 36 metrów. Nic podobnego trzeba się przesiadać. KONIEC.
A ja się zapytam ile jeszcze będzie trał cyrk ZTM. Dziękuje bardzo za wygodę w postaci jednego autobusu na jednego pasażera no nie wiedziałem, że aż tak zmienia się komunikacja przed Euro 2012. Przyjdzie godzina 16, 17 na PKP Ursus w stronę Niedźwiadka na przystanku będzie czarno od ludzi ale nie zabierze ich komunikacja zastępcza chociaż mogła by. A wszystko za publiczne pieniądze a na 194 w tygodniu su10 w weekendy 517 co 15 minut w tygodniu co 20. To jest jakaś masakra niech TVN Warszawa zamiast szukać rano sensacji na stacji w Ursusie zobaczy jaka niegospodarność panuje w ZTM.
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 20 wrz 2010, 17:55
autor: Bastian
Zawsze w takich przypadkach daje się tyle podaży, by "cały" pociąg się zmieścił - gdyby przyjechało więcej ludzi i się nie zabrali, pewnie poleciałyby głowy. Po paru dniach się weryfikuje i ewentualnie redukuje - skoro nie ma zainteresowania, to obstawiam, że najdalej za 3 dni kursowanie zostanie ograniczone.
: 20 wrz 2010, 18:28
autor: Neoś_998
Bastian pisze:Zawsze w takich przypadkach daje się tyle podaży, by "cały" pociąg się zmieścił - gdyby przyjechało więcej ludzi i się nie zabrali, pewnie poleciałyby głowy.
Ciekawa teoria, szkoda, że na 194 tego nie widać.
: 20 wrz 2010, 18:54
autor: Glonojad
Od tego jest 394. Zresztą doskonale wiesz, że nic innego na 194 ze względu na Włochy nie może jechać.
: 20 wrz 2010, 19:01
autor: Bernard
: 20 wrz 2010, 19:19
autor: Michał W.
właśnie wróciłem z Odolan. jechałem zachodni-odolany 17.55 i z powrotem. do odolan 7-8 osób w pociągu, z powrotem podobnie. ludzie stali zdezorientowani na odolanach, bo autobus niby stał, ale nie podjechał. podjechał dopiero po 10 minutach. najwięcej MZA widziałem na odolanach w sile 3 SU12 i jednego NR.
tyle relacji

: 20 wrz 2010, 22:21
autor: TOMEK
Bastian pisze:Zawsze w takich przypadkach daje się tyle podaży, by "cały" pociąg się zmieścił - gdyby przyjechało więcej ludzi i się nie zabrali, pewnie poleciałyby głowy. Po paru dniach się weryfikuje i ewentualnie redukuje - skoro nie ma zainteresowania, to obstawiam, że najdalej za 3 dni kursowanie zostanie ograniczone.
A zastanawiałem się po co w rozkładzie przystankowym ten sam czas odjazdu podany jest trzy razy

to chyba pierwszy taki "nietypowy" rozkład w historii?
: 20 wrz 2010, 22:27
autor: JacekM
Kiedyś coś w tym stylu rano na 163 albo 164 chyba było grane - ale były tylko dwa odjazdy jednocześnie.
: 20 wrz 2010, 22:36
autor: Szymon
TOMEK pisze:A zastanawiałem się po co w rozkładzie przystankowym ten sam czas odjazdu podany jest trzy razy

to chyba pierwszy taki "nietypowy" rozkład w historii?
Ale nie zawsze jest po trzy razy...
Kod: Zaznacz cały
| 15 | 03m 03m 03m 40 |
| 16 | 27 27 57m |
| 17 | 40 |
Te z "m" są dowozowe do pociągu KM, a reszta już nie
Mnie to zastanawia jeszcze dlaczego jest tak, że część pociągów SKM jeździ do Zachodniego, a część normalnie do Pruszkowa
Zastanawia mnie jeszcze czemu po 16:30 widziałem dziś pociąg KM jadący "właściwym" torem podmiejskim w kierunku Warszawy

Przecież według wstępnego założenia organizacji ruchu pociągów miało być tak, że w szczycie popołudniowym tym torem jeżdżą pociągi w kierunku Pruszkowa... Dzięki temu zamieszaniu pociągi do Żyrardowa i Skierniewic +30

: 20 wrz 2010, 23:59
autor: Drivter1234
Neoś_998 pisze:Będzie dziś pierwsza część z cyklu: "Szopka ZTM"
A więc przed 14 przyjazd na Zachodni wahadła z Odolan wysiada 1 osoba. 14.05 ruszamy wahadłem na Odolany w pociągu trzech pasażerów po 7 minutach jesteśmy na Odolanach(podróż nie trwa 10 rozkładowych minut). Tam ukazuje się widok su12 na linii zS2 odjazd 14.24 pasażerów troje. Ku mojemu zdziwieniu o 14.22 przyjeżdżają dwa su12 myślę sobie przywiozły pasażerów na wahadło w jednym su 12 trzy osoby w tym kierowca w drugim tylko kierowca. Najlepsze będzie teraz i według rozkładu wszystkie trzy planowo ruszają o 14.24 na PKP Ursus. Niestety zS2 kończy trasę na PKP Ursus ale kierowcy według rozkładu( a w zasadzie tego rozkładu nie ma bo na Odolanach kierowca latał do Nadzoru Ruchu pytać się o szczegóły bo nawet rozkład kierowcy jest strasznie ubogi w informacje). Niestety ZTM nie pomyślał, że skoro zS2 jeździe na Niedźwiadek to mogło by zabrać pasażerów spod stacji i to jeszcze w sile 36 metrów. Nic podobnego trzeba się przesiadać. KONIEC.
A ja się zapytam ile jeszcze będzie trał cyrk ZTM. Dziękuje bardzo za wygodę w postaci jednego autobusu na jednego pasażera no nie wiedziałem, że aż tak zmienia się komunikacja przed Euro 2012. Przyjdzie godzina 16, 17 na PKP Ursus w stronę Niedźwiadka na przystanku będzie czarno od ludzi ale nie zabierze ich komunikacja zastępcza chociaż mogła by. A wszystko za publiczne pieniądze a na 194 w tygodniu su10 w weekendy 517 co 15 minut w tygodniu co 20. To jest jakaś masakra niech TVN Warszawa zamiast szukać rano sensacji na stacji w Ursusie zobaczy jaka niegospodarność panuje w ZTM.
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
No i właśnie o tym mówiłem w nieco innym dziale... Zamiast konkretnie zabrać się za to co powinni to puszczają w powietrze pieniądze. Mała sugestia, jeżeli ktoś sobie nie radzi z organizacją przewozów to chyba powinien się zajmować czymś innym. A jeżeli ZTM nie ogarnia przewozów to cały nadaje się... ( bez komentarza ). Ciekawy jestem jak będzie wyglądała organizacja przewozów na EURO 2012... Jak zajmie się tym ZTM tak jak do tej pory się wszystkim zajmuje to czeka nas niechybna irytacja a zarazem całkiem (nie) miłe pośmiewisko z Warszawy... BRAWO ZTM
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 21 wrz 2010, 0:08
autor: Bastian
Pomyje wylewaj na onecie, tu proszę konkretnie! 
: 21 wrz 2010, 0:31
autor: Drivter1234
Bastian pisze:Pomyje wylewaj na onecie, tu proszę konkretnie! 
Wystarczy posłuchać materiału...
http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1674281 ... omosc.html choć już ktoś go wklejał. Jeżeli to nazywasz pomyjami to nazwij tak reporterów, ludzi którzy tam jadą, którzy się wypowiadają. Przykładów na złe zarządzanie ZTM-u można mnożyć. W tym wypadku choćby to że nie było dostatecznej informacji, gdzie wsiadać, w co wsiadać, ile przesiadek, jak dalej jechać. Bo chyba od tego są, nieprawda ?