Komunikacja miejska w Wawrze [II]

Moderator: Wiliam

matiz130
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2012, 21:16

Post autor: matiz130 » 11 maja 2013, 23:58

Czy wie ktoś może coś na temat autobusu na ul. Przewodowej (odc. Zasadowa - Wał Miedzeszyński) i ewentualnie jaka to mogła być linia oraz czy byłby sens uruchamiać komunikacje autobusową na ul. Mozaikowej (Przewodowa - Bysławska) ?

man1956
Posty: 1586
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 13 maja 2013, 12:59

Tak sie składa, że od kilku dni dojeżdżam do Centrum z Falenicy. Zamiast wybrać SKM-kę czy Minibusa, postanowiłem sprawdzić, jak ma się sprawa z 521. Np. dziś kurs z Falenicy o 10.08. Najwięcej ludzi wsiadało na początkowych przystankach (tak mniej więcej do Radości). Potem pojedyncze osoby. Mało kto wysiadał. Pierwszy exodus z autobusu zaczął się przy pętli tramwajowej na Gocławku, potem przy Pl. Szembeka (wsiadały pojedyncze osoby), zaś zdecydowana większość wysiadła przy Wiatracznej. Osoby, które wraz ze mną jechały do Centrum, można policzyć było na palcach jednej ręki.

Wydaje mi się więc, iż - jeśli 521 ma pozostać na trasie do Szczęśliwic - to raczej tylko w godzinach szczytu. Poza szczytem można to sobie spokojnie darować.

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 13 maja 2013, 21:01

PiotrekP pisze:No i o d___ potłuc zmiany dotyczące zarówno Wawra jak i innych dzielnic. =;
Jutro prawdopodobnie Rada Dzielnicy Wawer przegłosuje następujące postulaty do ZTM:
- 115 z Aleksandrowa .... - Kościuszkowców - Korkowa - Łysakowska - Skrzyneckiego - STRUSIA[ powrót: STRUSIA - Skrzyneckiego - Potockich - Czecha - Powszechna - Skrzyneckiego - Łysakowska ...Aleksandrów ]
- 215 bz [ docelowo PKP Gocławek.]
- połączenie linii 173 i 315 w 137 w DP ze Wschodniego , w DS z Wiatracznej do Starej Miłosnej. Ewentualne warianty w Wesołej lub i nie bo podobno Sulejówek wycofuje się z linii 173.
- skrócenie linii 305 do Strusia bez objazdu przez Marysin.
- zmiana trasy 219 na puszczenie przez Trakt Lubelski do Płowieckiej następnie do postoju przy PKP Wawer i powrót podjazdem do Płowieckiej przez Floriana - Trakt Lubelski - Błękitną - Floriana i do PKP Międzylesie.
- jednokierunkowo linia N75 od Rychnowskiej Traktem Lubelskim i Bronowską.
Część tych zmian przyjęła już dziś komisja inwestycyjna, resztę wyszło po spotkaniu.
Dodany zostanie specjalnie punkt obrad .

PiotrekP
Posty: 3498
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 14 maja 2013, 18:39

W dobie coraz bardziej jałowych propozycji ze strony ZTM-u, to wygląda najlepiej. Oby tylko się Wam udało!

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 15 maja 2013, 0:03

Wszystko wygląda nieźle ale na cóż taki zawijas 219? Czy to się jakoś zamknie brygadowo?
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 maja 2013, 0:17

Colony pisze:Wszystko wygląda nieźle ale na cóż taki zawijas 219? Czy to się jakoś zamknie brygadowo?
W celu obsłużenia w obie strony zespołu przystankowego Trakt Lubelski. Brygadowo powinno się to zamknąć.
Oczywiście zdaję sobie sprawę , że linia 219 to mizerna oferta i to nie powinno to tak wyglądać.
Niestety obecne warunki infrastrukturalne, brygadowe i polityczne powodują , że na dzień dzisiejszy nic lepszego nie można wprowadzić. Linia 219 na północnym odcinku jeździ zupełnie pusta, trochę lepiej jest na Borkowie. Zmiana trasy umożliwi obsługę północnego fragmentu Traktu Lubelskiego i dowóz do ulicy Płowieckiej. Koordynacje z linią 142/702. Jest szansa ma lepszą frekwencje. Niestety nie ma gdzie to zakrańcowac bliżej .

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 15 maja 2013, 10:55

Prawdę powiedziawszy spodziewałem się początkowo innego kierunku. Sądziłem że z Międzylesia przez Borków pojedzie toto Traktem do Przewodowej i nową Mozaikową do Falenicy. Ale z jakiegoś powodu Przewodowa ani Borowiecka nadal nie są skomunikowane.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 maja 2013, 11:09

Colony pisze:Prawdę powiedziawszy spodziewałem się początkowo innego kierunku. Sądziłem że z Międzylesia przez Borków pojedzie toto Traktem do Przewodowej i nową Mozaikową do Falenicy. Ale z jakiegoś powodu Przewodowa ani Borowiecka nadal nie są skomunikowane.
Sam tak kilka tygodni temu proponowałem. Ale na południe nie ma infrastruktury i nie ma konkretnego terminu kiedy będzie. Poza tym po przejechaniu się kilka razy Z19 czy 219 można zauważyć , że mieszkańcy Borkowa dążą do okolic ulicy Zwoleńskiej i Przygodnej.
Gdzie masz kościół , przychodnie zdrowia, szkołę , " Przy Trakcie" - zajęcia i restauracja włoska, sklepy. A najbliższa pętla na północ od Borkowa to PKP Wawer lub Gocław.
Kiedyś była to pętla Zerzeń....

Konrix
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2013, 22:19
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: Konrix » 15 maja 2013, 22:37

115 ALEKSANDRÓW - … - Kościuszkowców -Skrzyneckiego - Łysakowska-Korkowa (dalej trasą 215)
Wtedy ciągle utrzymujemy połączenie Międzylesia z przychodnią , szkołą oraz bazarkiem.

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 16 maja 2013, 23:04

Krzysiek_S pisze:119 przez Lucerny Kadetów Nowozabielską - TS ,
Bastian pisze:119 (130) przez Kadetów i Lucerny też miałoby jakiś sens. W każdym razie byle nie kręciło po Trakcie Lubelskim.
Dawno mnie tu nie było, ale widzę że wreszcie panowie sensownie gadają :) Jeszcze tylko pominięcie rejonu Bobrowieckiej przez Witosa i Gagarina i będzie super :)
Krzysiek_S pisze:Według mnie połączenie linią 147 ma pierwszeństwo nad tym na Mokotów .
A według mnie odwrotnie. Przewiezienie mnie gdziekolwiek linią 147 oznacza przesiadki po tej stronie Wisły, a to oznacza że po drugiej stronie będę miał kolejną przesiadkę i kolejne czekanie lub spinanie rozkładów. 119 wiezie mnie w możliwie najprostrzy sposób na Mokotów i dalej przesiadkami na urynów i Ochotę. 147 wykorzystuję raczej do podróży do północno- zachodniej Warszawy.
Wolfchen pisze: Jak byś skierował przez al. Stanów Zjednoczonych, to logika nakazuje zakrańcować na :mewa: Politechnika...
Logika tak tylko miejsce nie jest z gumy i sie nie rozciągnie. Jak dla mnie to mogłoby krańcować gdziekolwiek, nawet na pl. Trzech Krzyży lub na pl. Piłsudskiego byleby przejeżdżało przez Waryńskiego.
Krzysiek_S pisze:119 Międzylesie - Żegańska - Zwoleńska - Mrówcza - Lucerny - Kadetów - Nowozabielska - trasa i most Siekierkowski ... Rakowiecka kościół
Wydłuż to jednak do Starej Miłosny, bo jak Ci przedłużą 147 to będzie niezabieralne już od Pożaryskiego. Po co Ci ten problem ? ;)
Colony pisze:119 na odcinku między Lucerny, a Bronowską nie było w stanie dobić do 20km/h.
Ja osbówką tych 20 km/h nie przekraczam, a w kilku miejscach się zatrzymuję i przetaczam :(
Wolfchen pisze:Czy Ty uważasz, że Zbójna Góra i okolice Izbickiej do Centrum powinny jeździć przez Trasę Siekierkowską? Przecież naturalnym ciągiem w kierunku Centrum są obie jezdnie Patriotów i tory kolejowe... Zaś w kierunku Ursynowa, to mam wrażenie, że dopiero po otwarciu Mostu Południowego będzie możliwe utworzenie czegoś sensownego. :-k
Tak, tak. Najlepiej wszystkie linie wsadź na Patriotów i sprawdź czy któraś gdzieś dojedzie w przyzwoitym czasie. A na Ursynów zapropnuj ludziom ponton :) Kolega słusznie wskazał na dywersyfikację możliwości dojazdu to po co to podważasz ?
Colony pisze:Wszystko wygląda nieźle ale na cóż taki zawijas 219?
To akurat dobry pomysł, bo na Lucerny tylko powietrze psuje, a zahaczając o Płowiecką przestaje być busem donikąd.

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 17 maja 2013, 0:49

cns80 pisze:Wydłuż to jednak do Starej Miłosny, bo jak Ci przedłużą 147 to będzie niezabieralne już od Pożaryskiego. Po co Ci ten problem ? ;)
Nie mój a Pawła :) Ja to pojadę chętnie 119 na nowej trasie.

[ Dodano: Pią 17 Maj, 2013 00:52 ]
cns80 pisze:To akurat dobry pomysł, bo na Lucerny tylko powietrze psuje, a zahaczając o Płowiecką przestaje być busem donikąd.
Powiedz to naszemu szeryfowi z osiedla Wawer :-$

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 17 maja 2013, 23:34

Krzysiek_S pisze:Powiedz to naszemu szeryfowi z osiedla Wawer :-$
Myślisz o Gójskim ? Generalnie do naszych rozmów od 2 lat potrzebna jest stalowa krata między nami, bo rozszarpię go gołymi rękami.

A propos pitolenia o tym jak to 521 dubluje się z SKM proponuję przełożyć je na Ostrobramską i TŁ a w zamian jeden z dublujących się niemiłosiernie autobusów na TŁ i Ostrobramskiej (np. 520) zabrać na trasę od centrum do węzła Marsa po obecnej trasie 521.

A argument z dublowaniem się w ogóle jest zabawny już w swoich podstawach, bo jakoś nikomu nie przeszkadza dublet metra i tramwajów od pl. Konstytucji do Marymontu :)

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 26 maja 2013, 18:40

Taka sprawa:
ZTM w aktualnościach mówi, że:
Linia zostanie na obecnej trasie do Szczęśliwic. Będzie jednak kursowała co 30 minut. Dodatkowo, w godzinach szczytu, będą uruchamiane kursy skrócone z Falenicy do Wiatracznej.
A w zmianach:
Skierowanie linii na nową trasę stałą:
FALENICA - ... - Grochowska - WIATRACZNA
Wybrane kursy zostają skierowane na trasę wariantową:
FALENICA [...] SZCZĘŚLIWICE
No to w końcu jak będzie?
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 26 maja 2013, 18:43

Trasę do Wiatracznej uznaje się od czerwca jako podstawową, natomiast do Szczęśliwic jako trasę wariantową, wydłużoną. Identycznie jest w przypadku 519.

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 26 maja 2013, 18:45

Zawsze wariantowa wersja linii 521 była zawieszana na wakacje . Więc od wakacji...?

ODPOWIEDZ