Wspólny bilet ZTM/KM/WKD/PR

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 07 lis 2008, 16:42

www.pruszkow.pl napisał:
XXVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W PRUSZKOWIE

W dniu 13 listopada 2008 roku o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie odbędzie się XXVIII Sesja Rady Miejskiej.

PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD
XXVIII SESJI RADY MIEJSKIEJ W PRUSZKOWIE

1. O twarcie obrad sesji.
2. Przyjęcie protokołu z sesji w dniu 23 października 2008 roku.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Podjęcie dwóch uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Pruszkowa na 2008 rok.
5. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek dotacji przedmiotowych dla zakładów budżetowych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie pomocy finansowej Miasta Pruszkowa dla Powiatu Pruszkowskiego z przeznaczeniem na zakup kamery termowizyjnej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia liczby przeznaczonych do wydania nowych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia z Gminami: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Podkowa Leśna.
9. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia zadań lokalnego transportu zbiorowego.
10. Podjęcie uchwały wyrażającej stanowisko Rady w sprawie dróg wojewódzkich.
11. Podjęcie uchwały w sprawie protestu Dyrektora ZTL "Pruszkowiacy" Pani Danuty Jaśkiewicz wzywającego Radę Miejską w Pruszkowie do uchylenia uchwały nr XXIV/239/08.
12. Informacja o oświadczeniach majątkowych radnych.
13. Informacja z działalności Prezydenta Miasta Pruszkowa za okres od 14 października 2008 roku do 3 listopada 2008 r.
14. Interpelacje, zapytania, wolne wnioski.
15. Komunikaty Przewodniczącego Rady Miejskiej.
16. Zamknięcie obrad sesji.

Uwaga !

Jeden z projektów uchwał wpisanych do pkt. 4 porządku obrad dot. zmian w budżecie na kwotę 32 500 zł. na pokrycie kosztów wprowadzenia "wspólnego biletu ZTM-KM" na terenie miasta Pruszkowa radni otrzymali w materiałach na sesję w dniu 23 października 2008 r.
Miasto mobilizuje ludzi na sesje RM
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 07 lis 2008, 18:40

Interesujący jest pkt. 9. Nie wiesz nic bliższego?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 07 lis 2008, 23:48

Porozumienie międzygminne Warszawa-Pruszków? I'll check this outta :grin:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 08 lis 2008, 11:33

Jak kogoś interesuje a nice display of 19th century- and post-sovietic thinking polecam: ](*,)

http://umpruszkow.bip.org.pl/pliki/umpr ... prot.1.pdf
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 08 lis 2008, 16:53

Panowie radni w ogóle nie rozumieją zasad działania wspólnego biletu...

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 548
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 08 lis 2008, 17:24

Nie mówiąc już o tym, że dla nich KM= PKP, a na SKM obowiazuje wspólny bilet....I gdyby Pruszków za SKM nie dopłacał to też by stawała w Pruszkowie... (-o<
Obrazek

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 08 lis 2008, 18:01

Solaris U10 pisze:Panowie radni w ogóle nie rozumieją zasad działania wspólnego biletu...
a najbardziej chyba TEN:
http://www.olszak.pruszkow.pl/

7 XI 2008

O mocach ziemskich i niebieskie

A to się porobiło!
Moje przemyślenia dotyczące dopłacania do dojazdów do pracy (tudzież szkół, teatrów, kin, muzeów, dyskotek, sklepów, kawiarni) w Warszawie, spowodowały gwałtowne zainteresowanie moją skromną osobą. Dopytywał się o mnie WOT (redaktor nic nie wskórał u Prezydenta, bo Prezydent nie jest upoważniony do podawania moich numerów telefonicznych, a wystarczyło tylko wpisać w wyszukiwarce "Jarosław Olszak" i trafiłoby się na moją stronę), pani z radia poprosiła o wywiad, a Gazeta Wyborcza -Stołeczna, w osobie red. Osowskiego stanowczo stwiedziła "Pruszków żąda biletu". Dostałem też nieco e-listów od różnych ciekawych osób.
We wspomnianym artykule, jak to często w Gazecie Wyborczej, pomieszane są prawdy i nieprawdy. Po kolei:
1. Jak rozumieć słowo "Pruszków" w tytule? Kto ma prawo występować w imieniu Pruszkowa i żadąć biletu? Tego w artykule nie wyjaśniono.
2) "Mieszkańcy Pruszkowa są zbulwersowani postawą radnych, którzy odmówili ponad 30 tys. zł miesięcznej dopłaty do biletu aglomeracyjnego." Uczciwe byłoby stwierdzenie "niektórzy mieszkańcy Pruszkowa", gdyż znam wielu takich, co zbulwersowani nie są, a wręcz przeciwnie - popierają moje stanowisko. Prócz tego - wielu po prostu nic to nie interesuje".
3) "Np. Jarosław Olszak, radny rządzącego miastem Porozumienia Pruszkowskiego..." . Otóż panie redaktorze Osowski, informuję niniejszym, że nie jest to prawda. W pruszkowskiej Radzie Miejskiej rządzi koalicja partyjna PO-PiS-SLD, natomiast radni lokalnego Samorządowego Porozumienia Pruszkowskiego pozostają w opozycji.

Zaskoczył mnie za to mile fragment wypowiedzi jednego z internautów, zacytowany w artykule: "Trzeba wybierać ludzi, którzy pracują w Warszawie jak większość z nas i dojeżdżają". To nic innego, jak krytopoparcie dla mojej skromnej osoby. :-) Od lat pracuję w Warszawie i dojeżdżam do pracy zatłoczoną WKD, jestem zatem swój chłopak!

Co do e-listów, które otrzymałem, to większość była przesycona niewybrednymi inwektywami, takimi jak głąb, imbecyl, pomyłka ewolucji. Napisało do mnie też dwóch ekspertów z zespołów współpracujących z ZTM i władzami Warszawy, którzy wytknęli mi "wybitną ingorancję" i "brak bladego pojęcia" w sprawach komunikacji miejskiej, bo nie uważam tak jak oni, że dojazdy do Warszawy trzeba dotować.

Zastanawiało mnie, skąd takie nagłe zainteresowanie sprawą, że poruszone zostały wszelkie akurat dostępne moce ziemskie i niebieskie: telewizja WOT, radio Plus-Warszawa, Gazeta Wyborcza, eksperci powiązani z warszawskim Ratuszem? Czemuż tak się nagle przejęli mieszkańcami Pruszkowa? Dopiero artykuł w lokalnej gazecie WPR rozjaśnił mi w głowie. Oto jego fragment:

Dwa dni temu, 27. października Stołeczna Gazeta Wyborcza opublikowała wiadomość, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z szefem ZTM Leszkiem Rutą oświadczyli na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, przy okazji otwarcia stacji metra Młociny, że od połowy listopada w pociągach Kolei Mazowieckich do Pruszkowa i Sulejówka zacznie obowiązywać bilet aglomeracyjny. Informacja poszła w świat. Przedrukowały ją portale internetowe i strony lokalne. Tyle tylko, że informacja ta jest nieprawdziwa!

I już wiadomo, o co chodzi. Pani Prezydentka Warszawy, wraz z szefem ZTM, za pośrednictwem Gazety Wyborczej, skompromitowali się, podając nieprawdziwą informację! Mieli 2 dni by się upewnić, co postanowiła RM w Pruszkowie. Nie sprawdzili. A kto jest temu winien? Oczywiście Olszak.
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 08 lis 2008, 18:35

Bucefał pisze:Od lat pracuję w Warszawie i dojeżdżam do pracy zatłoczoną WKD, jestem zatem swój chłopak!
Bo na Wukadke nie ma wspólnego biletu to niech inni nie mają. Chyba o takie myślenie chodzi

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lis 2008, 19:19

Solaris U10 pisze:Panowie radni w ogóle nie rozumieją zasad działania wspólnego biletu...
Nie, oni nie rozumieją istoty funkcjonowania komunikacji zbiorowej. Jakby w Pruszkowie korków nie było...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 08 lis 2008, 19:26

Glonojad pisze:Solaris U10 napisał/a:
Panowie radni w ogóle nie rozumieją zasad działania wspólnego biletu...

Nie, oni nie rozumieją istoty funkcjonowania komunikacji zbiorowej. Jakby w Pruszkowie korków nie było...
Załamałem się czytając protokół z posiedzenia RM Pruszkowa... Tak własciwie jest bardzo prawdopodobne, że 13 listopada może się nic nie zmienić. Tego Olszaka, to na pewno nikt na drugą stronę nie przekabaci, a reszta?
Mam nadzieję, że ZTM jeszcze nie zaczęło drukować nowyh mapek, bo może się okazać, że będą do wyrzucenia.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lis 2008, 19:41

Dokładnie tak. Nie widzę powodów do optymizmu prezydenta, chyba, że mediów się przestraszą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 08 lis 2008, 20:27

tu trzeba zmienić cały system - ZTM powinien być instytucją międzygminną, tak jak KZK GOP.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 08 lis 2008, 21:43

przewoz pisze:Tego Olszaka, to na pewno nikt na drugą stronę nie przekabaci, a reszta?
jak ktoś im racjonalnie wytłumaczy to nie ma bata by się nie zgodzili. To co napisano w protokole to jeden wielki bełkot.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lis 2008, 21:44

Ten bełkot sugeryje, że racjonalnego mogą nie pojąć...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 08 lis 2008, 22:08

jak ktoś im racjonalnie wytłumaczy to nie ma bata by się nie zgodzili.
Obserwuję dyskusję na forum GW>Pruszków (tytuł "Jarosław Olszak - nasz radny").
Tez mi ręce opadają. Jest paru obrońców "wspólnego biletu", w tym "leśny_dziadzio", który jeszcze niedawno pytał się na forum, kiedy Sekita da im wspólny bilet, nawet jak napisałem, że po drodze do Sekity stoi jeszcze Ruta i m.in. samorządy lokalne i jak Sekita kasy nie zobaczy, to nici... Zmienił front - teraz wali w radnych. No i OK, niech wali (nie sam z reszta).
Ale przeciwników też ma paru, też piszą o "haraczu", o tym że przedszkola równie ważne, drogi... czemu to Pruszków ma dopłacać do KM a nie do autobusów (Wnuk)....

Każdy trzyma się mocno i na prawdę 13 listopada każdy może pozostac przy swoim. Ta dziewiątka radnych również.

ODPOWIEDZ