Linie mikrobusowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 mar 2008, 15:19

Bastian pisze:Nie, chodzi o zarządzenie w sprawie zakresów numeracyjnych. Gdy wejdzie ono w życie, zmieni się nazwa kategorii. Nie ma się czym przejmować :)
I będą drukowane nowe rozkłady i tablice?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27445
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 mar 2008, 15:20

Na tablicach jest 'linia zwykła'.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 mar 2008, 15:21

Dobrze, że ktoś pomyślał ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 11 mar 2008, 15:28

Na Kwitnącej póki co nic nie przygotowane jeśli chodzi o linię mikrobusową. Przynajmniej na odcinku do Księżycowej.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 11 mar 2008, 15:50

Piotrek pisze:
Nordyk110 pisze:Progi się wyrzuci :D
Wiadomo, że to nie jest proste.
Da się
Tam jest zajebiście ciasno. I nie da się póki co, tzn. ja tego nie widzę.
A wiecie jaki był jeden z powodów progów na Wolumenie (tych bliżej Wólczyńskiej) ? Motocykliści - po wybudowaniu ulicy (nowej nawierzchni) zaczęli tam urządzać sobie nocne sprinty połączone z paleniem gumy. Progi zlikwidowały ten proceder.
A wyjechać się Soliną da bez problemów - zakręt w Wólczyńską (w kierunku Leclerca) wykonywały i jeszcze teraz nieraz to robią, ciężarówki wywożące ziemię z metra ( i jakoś nie mają z tym problemów).
Taka linia minibusowa pomogłaby dowieźć ludzi z Aspektu do Wawrzyszewa zamiast tylko do Słodowca i Marymontu. Pieszo jest tam tak ok. 15 minut (średnim tempem).

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 mar 2008, 16:02

Kra pisze:Taka linia minibusowa pomogłaby dowieźć ludzi z Aspektu do Wawrzyszewa
Czy oby popyt nie przewyższył znacznie podaż tych mikrobusów? Co ile taka linia miała by kursować?
Czy oby na pewno wszędzie, na każdej do tego nadającej się ulicy trzeba utworzyć nową (mikrobusową) linię?

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 11 mar 2008, 16:07

geograf pisze:
Kra pisze:Taka linia minibusowa pomogłaby dowieźć ludzi z Aspektu do Wawrzyszewa
Czy oby popyt nie przewyższył znacznie podaż tych mikrobusów? Co ile taka linia miała by kursować?
Czy oby na pewno wszędzie, na każdej do tego nadającej się ulicy trzeba utworzyć nową (mikrobusową) linię?
Popyt mógłby oczywiście przewyższyć podaż, ale nie zamierzam wszystkich tak wozić, 116 i tak zapewne pozostanie, inne po części też (dowóz do szkół). Taka linia mikrobusowa byłaby tylko dodatkiem (w Rzymie czymś takim podjeżdżałem do pociagu i Solina to byłby tam naprawdę duży bus - fakt kursy były co 6-8 minut).

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 11 mar 2008, 21:19

Swoją drogą patrząc po tym ja śpieszą się dzielnice to mimo przyjazdu 10 nowy Jelczy pewnie żadna nowa linia nie zostanie uruchomiona. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 11 mar 2008, 21:22

Ja o dziwo dzisiaj zobaczyłem na Osmańczyka jak w jeden dzień 2 przystanki do wykończenia powstały wiec zobaczymy.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 11 mar 2008, 21:30

Kra pisze:wykonywały i jeszcze teraz nieraz to robią, ciężarówki wywożące ziemię z metra ( i jakoś nie mają z tym problemów).
Jak dla mnie nadal zbyt lokalny ten wjazd ale może się przekonam ;)

Mimo wszystko progi są nie do zdjęcia, szczególnie w świetle tego co napisałeś o motocyklistach i tych rajdach. Zresztą nie ma sensu tam ta linia - do Kasprowicza blisko, do Wólczyńskiej blisko, to tylko osiedle :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1634
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 11 mar 2008, 21:45

Bastian pisze:
Wolumen Wolumenem, ale przecież nie ma i nie będzie zgody na autobus na Dewajtis.
Ale jest jeszcze Dorycka ,Szegedyńska ,Wrzeciono ...
Może tam być zawrotka . :-k
Gdzieś juz o tym ,chyba było... :-k

[ Dodano: 2008-03-11, 21:46 ]
Piotrek pisze:
Kra pisze:wykonywały i jeszcze teraz nieraz to robią, ciężarówki wywożące ziemię z metra ( i jakoś nie mają z tym problemów).
Jak dla mnie nadal zbyt lokalny ten wjazd ale może się przekonam ;)

Mimo wszystko progi są nie do zdjęcia, szczególnie w świetle tego co napisałeś o motocyklistach i tych rajdach. Zresztą nie ma sensu tam ta linia - do Kasprowicza blisko, do Wólczyńskiej blisko, to tylko osiedle :)
Zakaz wjazdu pojazdów jednośladowych :D

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 11 mar 2008, 21:51

ikarus pisze:Ja o dziwo dzisiaj zobaczyłem na Osmańczyka jak w jeden dzień 2 przystanki do wykończenia powstały wiec zobaczymy.
No to w sumie i tak większość wozów pójdzie na 201. ;)
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 13 mar 2008, 12:41

Nordyk110 pisze:
Bastian pisze:
Wolumen Wolumenem, ale przecież nie ma i nie będzie zgody na autobus na Dewajtis.
Ale jest jeszcze Dorycka ,Szegedyńska ,Wrzeciono ...
Może tam być zawrotka . :-k
Gdzieś juz o tym ,chyba było... :-k

[ Dodano: 2008-03-11, 21:46 ]
Piotrek pisze: Jak dla mnie nadal zbyt lokalny ten wjazd ale może się przekonam ;)

Mimo wszystko progi są nie do zdjęcia, szczególnie w świetle tego co napisałeś o motocyklistach i tych rajdach. Zresztą nie ma sensu tam ta linia - do Kasprowicza blisko, do Wólczyńskiej blisko, to tylko osiedle :)
Zakaz wjazdu pojazdów jednośladowych :D
`
Co do Dewajtis, to przecież to Rezerwat, więc dlaczego ekolodzy protestują przed wszelkiego rodzaju transportem motoryzacyjnym? Przecież nic tak nie niszczy Rezerwatu jak parking i samochody właśnie na Dewajtis... ](*,) A Solinka co ileś minut nie zaszkodziłaby tej uliczce ani Rezerwatowi, natomiast ruch samochodowy osób, które nie chcą w biały dzień przejść do tramwaju-owszem. P&R Marymont... 8-( :-"
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

195
Posty: 517
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 13 mar 2008, 14:06

Bastian pisze:Wolumen Wolumenem, ale przecież nie ma i nie będzie zgody na autobus na Dewajtis.
czemu? co stoi na przeszkodzie?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 13 mar 2008, 14:18

Odnajdźcie sobie temat a propos komunikacji do UKSW.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ