Biletomaty w autobusach i tramwajach

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 27 cze 2016, 21:42

Mnie zastanawia jedno. Czemu rozwiązaniem krakowskim nie oznaczyć przy których drzwiach znajduje się biletomat. Jedna naklejka nad drzwiami bardzo by ułatwiła sprawę. Poza tym od razu wiadomo byłoby który pojazd posiada biletomat a który nie

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 27 cze 2016, 22:42

Premo pisze:Mnie zastanawia jedno. Czemu rozwiązaniem krakowskim nie oznaczyć przy których drzwiach znajduje się biletomat. Jedna naklejka nad drzwiami bardzo by ułatwiła sprawę. Poza tym od razu wiadomo byłoby który pojazd posiada biletomat a który nie
Mam wrażenie, że takie naklejki na taborze są.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 27 cze 2016, 23:13

Ale w porównaniu z krakowskimi są malutkie i mało kto na nie zwraca uwagę.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 cze 2016, 7:48

Sebastian pisze:Ale w porównaniu z krakowskimi są malutkie i mało kto na nie zwraca uwagę.
Są wystarczające. Niektórym byś na czoło nakleił to tez by nie zauważyli.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 28 cze 2016, 11:03

Mi chodzi o to by jak najbardziej ułatwić podróż tym którym na zakupie biletu zależy. Bo ten co chce jechać bez zawsze będzie miał przygotowane milion wymówek

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 cze 2016, 11:56

Pojawiły sie biletomaty na bilon w autobusach. teraz to juz loteria, czy zapłacę kartą czy gotówką. prawie w ogóle gotówki już nie nosze* i spotkanie biletomatu na bilon w autobusie spowodowało problem...

Nosze maksymalnie 5zł w bilonie który mi zostaje z płatności duża gotówka ai tak każdego dnia zrzucam do "skarbonki" te drobniaki. Wiec często mam tylko banknot o dużym nominale lub właśnie kartę która kupuje wszystko gdzie się da. Jedynie w ZTM płatności Karta to największy problem.
Obrazek

Flash8222
Posty: 7627
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 28 cze 2016, 12:08

Teokryt pisze:Pojawiły sie biletomaty na bilon w autobusach. teraz to juz loteria, czy zapłacę kartą czy gotówką. prawie w ogóle gotówki już nie nosze* i spotkanie biletomatu na bilon w autobusie spowodowało problem...
Dawno temu się pojawiły, bo z przewoźników autobusowych tylko Mobilis ma biletomaty na bilon, a EEC wciąż takowych nie zamontowała.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 cze 2016, 12:15

Musiałem na Mobilis na ochocie nie trafiać...

Ech, czemu na ZP Berestecka oba biletomaty są w tak beznadziejnym miejscu? z powodzeniem ten przy jednym z wejść do CH Blue City mógłby stać sobie na Przystanku, zwłaszcza ze w CH jest i tak punkt ZTM.
Obrazek

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 28 cze 2016, 12:52

Teokryt pisze:Pojawiły sie biletomaty na bilon w autobusach. teraz to juz loteria, czy zapłacę kartą czy gotówką. prawie w ogóle gotówki już nie nosze* i spotkanie biletomatu na bilon w autobusie spowodowało problem...

Nosze maksymalnie 5zł w bilonie który mi zostaje z płatności duża gotówka ai tak każdego dnia zrzucam do "skarbonki" te drobniaki. Wiec często mam tylko banknot o dużym nominale lub właśnie kartę która kupuje wszystko gdzie się da. Jedynie w ZTM płatności Karta to największy problem.
Zawsze znajdzie się ktoś kto akurat w portfelu ma tylko stówę i będzie się czuł poszkodowany podczas kontroli

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 cze 2016, 23:08

Wystarczy, że mam 10 lub 20zł. Nie musisz być skrajny.
Ja nie chce sie tłumaczyć przed kontrolą tylko to jest zwykłe wprowadzanie w błąd. Nie zawsze jest tak że czekasz spokojnie i masz czas na obejrzenie autobusu i w ogóle czy masz wybór autobusu czy możesz w nim kupić bilet czy nie. Jak masz jechać określonym kursem bo akurat coś kursuje rzadko i przychodzisz na ten kurs ale nie udało ci się nabyć biletu (wbrew pozorom, coraz trudniej, bo przez biletomaty kioski i podobne jakby się skurczyły) to co masz zrobić? zamówić taksówkę? Jak nie ma płatności karta to musi być obsługa całej gotówki. Jak nie ma płatności gotówką, to musi byc obsługa kart. I tyle. Obecnie wchodząc do tramwaju nie możesz kupić jeśłi gdzieś nie rozmienisz banknotu. dodam, że jest tez pewien problem czysto organizacyjny, jeśli zdarzy Ci się któregoś dnia korzystać więcej z TM to przy cenach biletów normalnych objętość bilonu robi się spora (bo trzeba mieć zapas jakby niektóre monety były trefne i biletomat nie raczył ich przyjmować). Pomijam pewien aspekt echm, wygody, zakup biletu bilonem w autobusie który telepie sie po jakiś dziurach to nie lada wyzwanie gimnastyczne. jak trzymać się poręczy i druga ręka wkładać monety w szczelinę jeśli wszystkim telepie na wszystkie strony?

Bilon musi z biletomatów mobilnych odejść, nie ma uzasadnienia by on tam pozostał.

Tak ogólnie, przestać należy robić sytuacje "a gdyby..." Do wygody korzystania z jakiejś usługi należy mała liczba przypadków.
W tym wypadku chcesz kupić bilet. w standardzie jest zakup stacjonarny oraz mobilny. I tyle. To jaka forma płatności jest nie powinno już być w ogóle rozpatrywane. A tu, w ZTM mamy milion sposób asekuracji, na wszelki wypadek. Dodatkowe wyjątki i dodatkowe możliwości. w efekcie zrobił sie pierdolnik z zakupem biletu oraz zawsze organizator ma wymówkę ze użytkownik ZTM nie jest przygotowany na wszystkie okoliczności (bilon czy karta, a jak nie to zawse u kierowcy ale u kierowcy nie bo to czy tamto, z kolei aplikacja mobilna do biletów to trzeba wcześniej zrobić prepaid, wiec mogłeś zrobić wcześniej, oraz jak coś mogłeś kupić bilety wcześniej [bo przecież bilety zakupione wcześniej sa w ilosci nieskończonej]). A wprowadzić WKM będącego czyms podobnym jak PEKA to się nie da... (wirtualne konto z opcja stanu ujemnego nie większy niż wartość dobowego).
Obrazek

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 29 cze 2016, 11:15

Może pora na powrót konduktora?
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 29 cze 2016, 11:43

Chyba animowanego ze sztuczną inteligencją.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 cze 2016, 21:55

Kierownik autobusu. W sumie kilku kabiniarzy można by obarczyć tym zajęciem, i jakimś groszem im po robocie sypnąć. :P

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 29 cze 2016, 22:12

W Uzbekistanie widziałem pomocników kierowcy w wieku lat ok. 10, którzy na każdym przystanku wyskakiwali z autobusu i głośnym wrzaskiem oznajmiali trasę pojazdu. Taki SIP dla ubogich, u nas też by mogło być, wyskakiwałby taki kabiniarz i oznajmiał "linia sto siedemdziesiąt dwa, kierunek Ce! Ha! Blu! Syty!" (wersja z użyciem ashira zawiera dodatkowo: "brygada zero dwanaście, wóz siedem pięć czternaście, po raz pierwszy na tej linii od dwóch lat i czterech dni, ale wtedy miał numer dwadzieścia osiem siedemnaście i był na er dziesięć i to było w ramach zasileń na Wszystkich Świętych").
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 30 cze 2016, 8:49

Chciałbym usłyszeć komunikat: "jedziemy zagubioną owieczką" albo "informujemy, iż pojazd, którym państwo jedziecie, jest dziwadłem".
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

ODPOWIEDZ