Linie mikrobusowe

Moderator: Wiliam

195
Posty: 517
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 15 mar 2008, 16:49

geograf pisze:Czy oby popyt nie przewyższył znacznie podaż tych mikrobusów? Co ile taka linia miała by kursować?
myśle że co 10 minut w szczycie a w międzyszczycie 15 minut, a w weekend co 20 minut:)
Dziś przeszedłem się ul.Wolumen i stwierdziłem że linia mikrobusowa mogłaby zaistnieć na tej ulicy. Mikrobusiki by się tam zmieściły z kołem w rurze wydechowej czyli bez problemu=!!!!!!!

koker
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2008, 18:46

Post autor: koker » 16 mar 2008, 20:19

A ciekawe dlaczego kierowcy na 104 i 204 cały czsa rozmawiają przez telefony w czasie jazdy. Nie dość że jest to niebezpieczne to jeszcze strasznie wkurzające!!!

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 mar 2008, 20:22

Pokaż mi kierowcę dowolnego autobusu który nie gada przez komórkę. Tak samo można się spytać dlaczego pasażerowie gadają przez komórkę bo też jest strasznie wkurzające.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 mar 2008, 21:33

solaris8315 pisze:Tak samo można się spytać dlaczego pasażerowie gadają przez komórkę bo też jest strasznie wkurzające.
Tylko że drugą ręką trzymają co najwyżej poręcz, a nie kierownicę!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ITS A 218
Posty: 3167
Rejestracja: 30 cze 2006, 16:29
Lokalizacja: stąd

Post autor: ITS A 218 » 16 mar 2008, 21:40

A ja byłem świadkiem tydzień temu jak kierowca na 204 cały czas gadał ale nie przez komórkę....tylko przez tą swoją łączność specjalną ze zmiennikiem gdzie to będą się zmieniać i o której i gdzie komu jak pasuje. I tak przez jakieś 10 minut się umawiali.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 16 mar 2008, 21:43

ITS A 218 pisze:A ja byłem świadkiem tydzień temu jak kierowca na 204 cały czas gadał ale nie przez komórkę....tylko przez tą swoją łączność specjalną ze zmiennikiem gdzie to będą się zmieniać i o której i gdzie komu jak pasuje. I tak przez jakieś 10 minut się umawiali.
Bo zapewne na przyszły tydzień się umawiali, wiec tyle czasu im to zajeło?
W Mobilisie ze zmianami jest tak, jak kazdy juz wie i kazdy do tego sie przyzwyczail :D

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 mar 2008, 21:57

W Mobilisie ze zmianami jest tak, jak kazdy juz wie i kazdy do tego sie przyzwyczail :D
Na razie próbują opanować program do tworzenia grafików :> Nie wiem po co zmieniali, Microsoft Excel to taki fajny program :D

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 19 mar 2008, 11:41

Mam pomysł na linię mikrobusową.
Linia miałaby obsługiwać rejony Szczęśliwic, Rakowca, Wygledowa, Woronicza, Idzikowskiego, Powsińskiej.
Problem to kraniec przy stacji WKD i ulice na ochocie oraz miejsca gdzie nie ma przystanków zbudowanych.
272* WKD REDUTA ORDONA-Mszczonowska-Śmigłowca-Drwaska-K.Dickensa-A.Pawińskiego-Ks.Trojdena-F.Żwirki i S.Wigury-Racławicka-Miłobędzka-Etiudy Rewolucyjnej-J.P.Woronicza-Puławska-L.Idzikowskiego-Powsińska-SADYBA

1.Linia dowozi mieszkańców Szczęsliwic do linii WKD i Centrum Handlowego na Ochocie plus mają lepszy dojazd do Śródmieścia.
2.Linia obsługuje ulice Śmigłowca i Drawską na Szczęsliwicach.
3.Linia obsługuje ulicę Ks.Trojdena i daje szybki dowóz do tramwajów na Grójeckiej z tej ulicy, nie wiem czy tam jest zabudowa mieszkaniowa.
4.Obsługa ulic Miłobędzkiej, Etiudy Rewolucyjnej i J.P.Woronicza na Wyględowie oraz dowóz z tamtych rejonów do linii Metra-stacja Wierzbno.
5.Obsługa ulicy L.Idzikowskiego i możliwość dojeżdżania do Parku Królikarnia wcześniej wymienionych rejonów w celu rekreacji pieszej, rozgrywkowej.
6.Dowóz na teren bliski Toru łyżwiarskiego Stegny.
7.Obsługa rejonu przy L.Idzikowskiego i W.Witosa, połaczenie z metrem Wierzbno i tramwajami na Puławskiej oraz dojazd do miejsc rekreacji.
8.Szybki dowóz do metra rejonu ulicy Powsińskiej.

Potrzebne rozwiązanie problemów przystanków, taboru i reszty związanej z linią.
Chyba że chcecie zamiast 272* długie 163 lub 164
*-mozliwy inny numer lub zastąpienie długa linią 163 lub 164.
Częstotliwość próbna: 20/30/30

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 21 mar 2008, 10:30

Witam;

Zastanawia mnie linia 201. Czy temat jest aktualny, czy raczej został odłożony na póżniej. Doszły mnie słuchu że doszedł kolejny problem. Przejazd przez tory autobusu linii 201. Kolejarze ponoć coś tam działają. Czy jest to prawda.

Awatar użytkownika
Koszałek
Posty: 120
Rejestracja: 06 sty 2008, 23:46
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra

Post autor: Koszałek » 21 mar 2008, 10:46

ja0306 pisze:Mam pomysł na linię mikrobusową...
Mnie się trasa bardzo podoba. Problemem byłyby progi na Drawskiej i Miłobędzkiej. Pewnie się też podniosą głosy, że bez Włodarzewskej.

BTW Drawską już kiedyś był objazd dla jakiejś 7xx poprowadzony, a i kierowcom z Kleszczowej zdarza się czasami nią dojechać, lub wracać. Raz widziałem tam nawet SU 18...
- Kochasz mnie?
- Kocham.
- Wyjdziesz za mnie?
- Nie.
- Złaź!

reserved
Posty: 14653
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 21 mar 2008, 11:07

O ile pamiętam 130 tam jeździło na czas wyłączenia wiaduktu w Al. Jerozolimskich? Nie pamiętam już... tak jakoś kojarzę...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 mar 2008, 12:26

Koszałek pisze:Problemem byłyby progi na Drawskiej i Miłobędzkiej.
I na Idzikowskiego. Za dużo tych progów, by propozycja była realna, tym niemniej jest ona ciekawa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 21 mar 2008, 21:58

No niestety dużo tych progów, problemy wąskich ulic na zachodniej części trasy też, a Włodarzewska nie mogłaby być obsługiwana linią 272* z powodu problemów z wjeżdżaniem w Grójecką. Na Włodarzewską to trzeba dac coś co będzie jechac tylko na trasie Dw.Zachodni-Al.Jerozolimskie-Włodarzewska-zawrotka Grójecką i Harfową.

Co do 201 to dzisiaj jechałem na rowerze ulicami Widawska, Ks.Bolesława i Ks.Janusza i nie ma w ogóle żadnej informacje o linii, widziałem chyba po drodze tylko jeden niby przystankowy chodnik na wyspie przy parkingu.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 22 mar 2008, 0:56

Lukasz436 pisze:Witam;

Zastanawia mnie linia 201. Czy temat jest aktualny, czy raczej został odłożony na póżniej. Doszły mnie słuchu że doszedł kolejny problem. Przejazd przez tory autobusu linii 201. Kolejarze ponoć coś tam działają. Czy jest to prawda.
ZTCP kolejarze na razie planują ten remont jakoś na ten rok, razem z robieniem Gdańskiego - póki co jednak przedłuża im się procedura przetarhowa. Tak czy siak przypomniała mi się inna sprawa - w ramach budowy S-8 ma być zrobiony wiadukt nad tą trasą i torami. Jak wiadomo budowa S-8 powoli się rozkręca, także to może być problemem, zwłaszcza, że dla takiego 201 nie byłoby jak poprowadzić objazdu w kierunku Koła. Jedyna opcja to trasa z Nowego Bemowa i zawrotka na rondzie przy WZLu, ale wychodzi wtedy taki kikucik, umożliwiający wprawdzie dojazd do cywilizacji, ale dla części osiedli lekko na około.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 25 mar 2008, 11:27

Właśnie człowiek z Nadzoru Ruchu robi zdjecia nowych przystanków na Osmańczyka na Bemowie.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

ODPOWIEDZ