Strona 62 z 149
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 29 sty 2015, 20:20
autor: alojz
Jacek Z. pisze:
No ale jeździło to wszystko w barwach SKM, na rzecz SKM i w taryfie SKM - jeśli chodzi o fakt, a nie niuanse natury prawnej.
Nie.
Jeździły w barwach warszawskich, na zamówienie ZTM i w taryfie ZTM.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 29 sty 2015, 23:16
autor: laczor
Wówczas jeździły jednostki z KM (w większości wypożyczone z sekcji MNT), oraz maszyniści z MNG . W tych pociągach obowiązywała taryfa ZTM. Było takie małe pomieszanie z poplątaniem. Dla przyponmnienia fotka....
http://linia29.cal.pl/galeria/displayim ... ?pos=-2677
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 29 sty 2015, 23:28
autor: Vilén
Na samym początku to chyba one nie miały nawet barw warszawskich, jedynie logo ZTM, dopiero później je zdaje się obklejono.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 29 sty 2015, 23:29
autor: fik
I jeden kasownik, który kierownik na stacjach końcowych przenosił na drugi koniec pociągu.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 30 sty 2015, 11:51
autor: lukasek1
Odpowiedź ze strony przewoźnika na skargi.
Brak taboru, za krótkie jednostki elf.
Potwierdzenie o wzmocnieniu tylko jednego, porannego ''lotniskowca''.
Wiadomo kiedy pierwszy pojedzie na dodanie człona?
A może UTK pomoże rozwiązać problem...
http://www.legio24.pl/koleje-mazowiecki ... ale-znana/
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 30 sty 2015, 17:01
autor: Loui
A co ma UTK pomóc, z pustego to i Salomon nie naleje.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 30 sty 2015, 17:44
autor: Jacek Z.
"Odbicie piłeczki" do UTK w sprawie drzwi zamykających się na pasażerach IMHO trochę źle świadczy o stosunku KM do pasażerów... Tak samo jak zwykłym odwracaniem uwagi jest bajdurzenie, że składy po 3xEN76 się nie zmieszczą w peronach podczas gdy póki co brak możliwości technicznych na 2xEN76 na szczytówki popołudniowe.
Tabor może by się i znalazł, ale 16:23 i 17:23 ze Wschodniej to dwa różne obiegi, więc potrzebny byłby nie jeden dodatkowy Elf, a dwa - plus ewentualna ich synchronizacja z obiegiem ze szczytu porannego.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 30 sty 2015, 17:47
autor: Jacek Z.
alojz pisze:Jeździły w barwach warszawskich, na zamówienie ZTM i w taryfie ZTM.
Dzięki za rozproszenie mroków mej niewiedzy

Czyli to był taki "Mobilis w wersji szynowej" i SKM jako taka nie miała z tym nic wspólnego (za wyjątkiem tego, że sama tych połączeń obsłużyć fizycznie nie mogła)...
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 30 sty 2015, 18:06
autor: Premo
Gdyby część obiegów na KM9 zastąpiono EN57 to znalazłby się tabor na wydłużenie pociągów lotniskowych.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 10:23
autor: vit
Wydłużenie elfów nie rozwiąże problemu. Jeden wagon nie rozluźni składu, a dwóch nie puszczą bo 8 wagonów ledwo co się mieści na Chopinie. Co do obsługi linii nr 9 EN57 to słyszałem o wpływających skargach, że panicze z Legionowa muszą jeździć w takich warunkach

sporo osób także widząc starą jednostkę kręci głową lub robi zwrot na pięcie i idzie na skm a i kierownik pociągu nie dostaje pochlebnych słów. Na Gdańskim potrafią się zemścić zerwą drzwi i kierownik biega. Nie wiem jak z możliwościami na Chopinie z puszczeniem wagonów, ale jak przyjdą dodatkowe to by było chyba najlepszym rozwiązaniem rozładowania tłoku.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 13:05
autor: Premo
Jakby zamiast starego EN57 puścili wersję AKM albo AL to takich problemów by nie było.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 17:26
autor: Loui
1.Grochów nie ma na stanie żadnych AKM-ów i AL.
2.Pożyczenie z Sochaczewa czy Ochoty nie wchodzi w grę, bo im też brakuje.
3.Poza tym dochodzi problem z autoryzacją - w Nasielsku nikt nie ma autoryzacji na te sprzęty, a i na Grochowie też nie wszyscy mają. Efekt mnożenia serii taboru na potęgę.
Tak sobie podsumowałem i wyszło że z taboru elektrycznego mamy: EN57 stare, AKM 2009 - 2011, AKM 2013, AL, EN71, ER75, EN76, EU47, wagony Bombardiera, do tego niedługo dojdą Impulsy, Gamy i wagony z Pesy. Już nie wspominam o taborze spalinowym. Jak na takiego lokalnego przewoźnika to dość sporo. A nie ma takiej możliwości żeby wszyscy mieli na wszystko, bo efekt był by taki, żeby się jeździło raz czy dwa razy na danej serii taboru w miesiącu jak by dobrze poszło, a to nie sprzyja dobremu poznaniu taboru.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 17:40
autor: ashir
Zapomniałeś o EW60.

Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 18:25
autor: Premo
Z wypowiedzi Loui wynika że brak możliwości skierowania EN57AKM i AL na linię KM9 a co za tym idzie wydłużenia pociągów lotniskowych wynika nie z braków taborowych ale ze złej polityki taborowej przewoźnika.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 18:33
autor: Czotyk
Dać jakiś obieg na Ochotę i tyle
Wiem, wiem, brak możliwości wjazdu na peron 8 ale o 4 rano jest jeden pociąg W-wa Zachodnia-W-wa Wschodnia-Nasielsk. Dać go na Ochotę i już jeden elf (ew. dwa) jest zwolniony, można dołączyć do pociągów jeżdżących w pojedynkę. Chyba, że są takie problemy jak pisał Loui czyli na Ochocie nie mają czego wysłać.