Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 31 sty 2015, 21:20
Skoro na linii Skierniewickiej pociągów jest o wiele mniej to czemu nadal występują braki?
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://wawkom.waw.pl/
Premo pisze:Skoro na linii Skierniewickiej pociągów jest o wiele mniej to czemu nadal występują braki?
Ja to wszystko rozumiem także w ten sposób, że o ile tabor może jeszcze jakoś by się znalazł (przy dobrym zorganizowaniu tematu 2 Elfy pewnie byłyby w stanie w ciągu tego samego dnia przejść przegląd na Grochowie i obsłużyć szczytówki na RL), istnieje problem ze wpięciem tego w istniejącą siatkę obiegów bez zaprzęgania dodatkowych drużyn (przy ograniczonej liczbie maszynistów).Premo pisze:Z wypowiedzi Loui wynika że brak możliwości skierowania EN57AKM i AL na linię KM9 a co za tym idzie wydłużenia pociągów lotniskowych wynika nie z braków taborowych ale ze złej polityki taborowej przewoźnika.
I tu jest pies pogrzebany między innymi. Powiem tak Elfów jest 16 a obiegów 15. Czyli jak już kiedyś pisałem, ktoś kto to planował, nie zakładał że taki tabor w ogóle się psuje.Pozostaje problem sprawności tego taboru.
Nic nie będzie bo w obecnej chwili od pól roku zawsze jeden elf jest w Bydgoszczy na przeróbce sposobu hamowaniaPremo pisze:Ktoś chyba założył że 16 jednostek będzie w stanie obsłużyć całą linię KM9 łącznie z pociągami lotniskowymi. W rezultacie mamy obiegi na push&pullach i pojedyncze składy w godzinach szczytu. Co będzie jak ELFy będa musiały jechać na rewizję?
Może ktoś zbyt bezkrytycznie podszedł do bliskich 1,00 współczynników niezawodności deklarowanych przez Pesę? Przecież istnieją przeglądy, zawsze się też mogą zdarzyć np. awaria WC (przypadek opisywany na blogu p. Marka), spotkanie z dzikami lub łosiem (wielokrotnie wspominane na tym Forum), człowiek na torach, pęknięta szyba, wandalizm i inne przypadłości wyłączające skład z ruchu. Mam przeczucie, że mogą braki w Elfach łatać Flirtem z siedleckiej, bo chyba często jest nie jeden, a dwa w zapasie (w (D) jeździ chyba zasadniczo cztery pary po dwa).Loui pisze:Powiem tak Elfów jest 16 a obiegów 15. Czyli jak już kiedyś pisałem, ktoś kto to planował, nie zakładał że taki tabor w ogóle się psuje.
Zapomniałeś jeszcze o AKM 2007Loui pisze:1.Grochów nie ma na stanie żadnych AKM-ów i AL.
2.Pożyczenie z Sochaczewa czy Ochoty nie wchodzi w grę, bo im też brakuje.
3.Poza tym dochodzi problem z autoryzacją - w Nasielsku nikt nie ma autoryzacji na te sprzęty, a i na Grochowie też nie wszyscy mają. Efekt mnożenia serii taboru na potęgę.
Tak sobie podsumowałem i wyszło że z taboru elektrycznego mamy: EN57 stare, AKM 2009 - 2011, AKM 2013, AL, EN71, ER75, EN76, EU47, wagony Bombardiera, do tego niedługo dojdą Impulsy, Gamy i wagony z Pesy. Już nie wspominam o taborze spalinowym. Jak na takiego lokalnego przewoźnika to dość sporo. A nie ma takiej możliwości żeby wszyscy mieli na wszystko, bo efekt był by taki, żeby się jeździło raz czy dwa razy na danej serii taboru w miesiącu jak by dobrze poszło, a to nie sprzyja dobremu poznaniu taboru.
Wtedy to były choppery i modernizacja KM ale zostały przerobione teraz na AKM-y i nie ma na to oddzielnej autoryzacjirufio198 pisze: Zapomniałeś jeszcze o AKM 2007
Tak właśnie wita się polska gościnnością i tolerancją przez młode pokolenie ludzi coraz bardziej ''wykształconych''...lukasek1 pisze: Wcześniej też pisano o niezadowoleniu pasażerów na mniejszość obcokrajowców i zachownie(tylko której ze stron)
Poniekąd dzięki nim i lotnisku Modlin mają te dodatkowe pociągi między lotniskowe.
https://www.facebook.com/nowodworski/ph ... =1&theater
Pociągi lotniskowe powinny omijać większość stacji. Modlin i następna stacja Legionowo, następna Toruńska i następna Wschodnia. W Nowym Dworze wsiada dużo takiej dresowej młodzieży ale tam wsiada ogólnie dużo ludzi więc raczej się nie da tej stacji zabrać... Bez tych stacji te pociągi mogłyby jeździć puste przynajmniej od Legionowa bo tam właśnie wszystkie pociągi stają się luźniejsze. Ja by zaryzykował i od marcowej korekty zabrał pociągi lotniskowe ze wszystkich stacji oprócz w/w, jak ludzie się będą buntować to nie lepiej swoje dzieci wychowują...lukasek1 pisze:Tak właśnie wita się polska gościnnością i tolerancją przez młode pokolenie ludzi coraz bardziej ''wykształconych''...lukasek1 pisze: Wcześniej też pisano o niezadowoleniu pasażerów na mniejszość obcokrajowców i zachownie(tylko której ze stron)
Poniekąd dzięki nim i lotnisku Modlin mają te dodatkowe pociągi między lotniskowe.
https://www.facebook.com/nowodworski/ph ... =1&theater
http://www.nowodworski.info/index.php/c ... -z-modlina