Dodatkowe przystanki podczas mrozĂłw

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 sty 2012, 12:47

dzidek pisze:
W sensie, że umowa między MZA a ZTM jest ważniejsza od przepisów dotyczących przerw w trakcie pracy?
Jak dla mnie przerwę możesz sobie zrobić na bramie zakładu po zjeździe.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

bartoni722
Posty: 6240
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 27 sty 2012, 12:54

Kierowca ma prawo do pięciu minut postoju na pętli i musi mieć 15 minut po sześciu godzinach pracy. Czyli jak wtoczy się na przykład, na Stare Bemowo o 14:01, a odjazd miał o 14:00, to jak chce, to może odjechać o 14:06. Dobrze mówię, czy zmieniły się te zasady?
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 sty 2012, 13:04

bartoni722 pisze: i musi mieć 15 minut po sześciu godzinach pracy
Tak.
bartoni722 pisze:Kierowca ma prawo do pięciu minut postoju na pętli
Nie.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 sty 2012, 13:08

Te 5 minut to może być w umowie wpisane akurat. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 sty 2012, 13:15

No ale ustawowe na pewno nie jest.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 27 sty 2012, 13:18

fik pisze:
dzidek pisze:
W sensie, że umowa między MZA a ZTM jest ważniejsza od przepisów dotyczących przerw w trakcie pracy?
Jak dla mnie przerwę możesz sobie zrobić na bramie zakładu po zjeździe.
Na szczęście mnie to w ogóle nie musi interesować :)

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 2873
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 27 sty 2012, 13:39

Oficjalne info...
Od osiemnastej, bez ekspresów.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 27 sty 2012, 13:49

A które w praktyce to są przystanki "w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków krańcowych innych linii"? Czy gdyby 401 nie stawało na Siekierkach Sanktuarium, to też by się łapało?
Popatrz, jaka franca!

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 27 sty 2012, 18:53

drapka pisze:
dzidek pisze:Znowu rozkłady linii przyspieszonych staną się fikcją.
Na 503 to chyba akurat odwrotnie ;)
Dlaczego?

[ Dodano: |27 Sty 2012|, 2012 18:55 ]
JKTpl pisze:Oficjalne info...
Od osiemnastej, bez ekspresów.
Po zeszłotygodniowych protestach boją się dotknąć do Edwarda. =P~

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 27 sty 2012, 21:02

Jechałem dziś 414 z BW1920 do Os. Potok, o mrozowych przystankach przypomniała mi dopiero kartka pod tablicą boczną.
Autobus pojawił się 2 minuty opóźniony, a do Potoku dojechał już 8 minut po czasie. Zamiast estakadami, musiał jechać dołem (przy Maczka odwrotnie), co trochę trwało...
W większości przypadków nikt nie był zainteresowany wsiadaniem, przy PKP Wola ktoś jednak od niechcenia podniósł rękę. Ikarus zatrzymał się, ludzie stojący na przystanku zaczęli studiować tablice, ewentualnie po prostu zastanawiać się, skąd ta linia się tu wzięła. Jedna osoba wsiadła od razu, pięć innych namyśliło się gdy kierowca zamykał już drzwi. Musiał je więc otworzyć ponownie i zaczekać, aż wszyscy chętni wsiądą.
Cała ta akcja jest kompletnie bez sensu. Ludzie wiedzą, na jaki autobus czekają, a pojawienie się innej linii budzi tylko niepotrzebny zamęt. Na domiar złego na niektórych liniach taka akcja może poważnie położyć rozkład jazdy.
Co z tego, że kilku osobom się poszczęści i wsiądą na przystanku do autobusu kilka minut wcześniej, jeśli na innym przystanku kilka innych osób będzie czekało i liczyło na to, że autobus pojawi się zgodnie z rozkładem? Wychodzi na to, że ci którzy czekają na autobus świadomie, zgodnie z rozkładem, tracą. Zyskują nieliczni, którzy w ogóle nie liczyli na to, że dany autobus przyjedzie. Bez sensu!

Zdecydowanie ciekawsze rozwiązanie stosował kierowca pewnego 510. Moim zdaniem to właśnie taką opcję na mrozy powinien dopuścić ZTM.
Rzecz działa się w autobusie bez ciepłych guzików, a chodzi mi o to, że gdy kierowca widział że nikt nie wsiada ani nie wysiada, zatrzymywał się na przystanku i przez chwilę stał (aby ewentualni chętni mieli czas do namysłu) bez otwierania drzwi.
Nikt nie traci, a przynajmniej mamy realną korzyść - w autobusie jest znacznie cieplej.
noidea

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 27 sty 2012, 21:47

Adam G. pisze:Zdecydowanie ciekawsze rozwiązanie stosował kierowca pewnego 510. Moim zdaniem to właśnie taką opcję na mrozy powinien dopuścić ZTM.
Rzecz działa się w autobusie bez ciepłych guzików, a chodzi mi o to, że gdy kierowca widział że nikt nie wsiada ani nie wysiada, zatrzymywał się na przystanku i przez chwilę stał (aby ewentualni chętni mieli czas do namysłu) bez otwierania drzwi.
Nikt nie traci, a przynajmniej mamy realną korzyść - w autobusie jest znacznie cieplej.
To może drobne OT, ale ciekawe, ilu kierowców podczas mrozów stosuje CG w nowych MANach, w których po otwarciu pierwszych drzwi przez pasażera, otwiera się także połówka kierowcy, a gdy drzwi otworzy kierowca, to otwierają się normalnie, tylko połówką pasażera. :> Przynajmniej na to wskazują obserwacje. :razz:

bartoni722
Posty: 6240
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 28 sty 2012, 0:13

W zasadzie w tym temacie nie ma już co dodawać... Wszyscy w poprzednich latach wykazali wady tego systemu, były chyba też pisma, a nikt się do tego nie stosuje... Cóż, w przyszłym roku pewnie też nas to czeka... :/
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 28 sty 2012, 0:15

bartoni722 pisze:Cóż, w przyszłym roku pewnie też nas to czeka... :/
Ja tam obstawiałbym jeszcze ten rok :-$

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 28 sty 2012, 0:19

Ktoś po prostu nie ma jaj, by publicznie wymienić argumenty przeciwko temu rozwiązaniu, by przyznać się do błędu.
Medialnie stwierdzenie "przyspieszone dla dobra pasażerów zatrzymują się na każdym przystanku" brzmi ładnie i jest względnie prawdziwe (względnie, bo z pojęciem "dobro pasażerów" można się poważnie kłócić).
Stwierdzenia "na skutek tego, pasażerowie którzy czekają na konkretny autobus, marzną, bowiem jest on przez taką akcję opóźniony" czy "proszę sobie policzyć, ile cennego paliwa zużywa się na zatrzymywaniu dziesiątek autobusów dziesiątki razy codziennie pod setkami świateł i na setkach przystanków" również są prawdziwe, ale medialnie tragiczne, więc o tym się nie mówi...
noidea

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 2297
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 28 sty 2012, 6:47

Pełna zgoda Adamie G. :spoko: Lepiej bym tego nie ujął, ale niestety jest, jak jest i prędko się to raczej nie zmieni :wikary: Odnośnie opóźnień - są one tolerowane:

Kod: Zaznacz cały

- stwierdzone na liniach przyśpieszonych przypadki opóźnień autobusów zostaną automatycznie usprawiedliwione; 
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

ODPOWIEDZ