A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5318
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 19 gru 2007, 19:17

Miesiąc po poprzednich wyborach PiS był jeszcze w lesie. A jak już z tego lasu wylazł, to w jakim towarzystwie... :roll:
No jak to w jakim ? W najlepszym od 17 lat 8-( To była koalicja na 4 kadencje, tylko te wściekłe ataki mediów (wiadomo przez kogo kontrolowanych !) i opozycji wszystko popsuły :(
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 gru 2007, 21:25

Tm pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Żeby tego tylko nie zmarnowali :bow: (-o<
nawet miesiąca jeszcze od expose nie minął, rząd nie podjął jeszcze żadnej ważnej decyzji, takie poparcie to dalej tylko efekt wygranych wyborów
No i właśnie tej - szeroko rozumianej - wzrostowej powyborczej fali nie należy zmarnować. Szczególnie, że PO przyszło rządzić w niełatwych w sumie czasach.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 gru 2007, 21:37

No i właśnie tej - szeroko rozumianej - wzrostowej powyborczej fali nie należy zmarnować. Szczególnie, że PO przyszło rządzić w niełatwych w sumie czasach.
ale to oczywiste, że fala ta opadnie jak tylko rozpocznie sie normalna praca (jakkolwiek patrząc na pierwsze zapowiedzi można sadzić, że popularność będzie długo utrzymywana, pytanie za jaka cenę; do tej pory pierwszy rok wykorzystywano raczej na niepopularne decyzje licząc, że do następnych wyborów ludzie zapomną, tym razem zaczyna sie od zapowiedzi podwyżek)
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 gru 2007, 13:55

Jak to żadnej decyzji? A Stadion Narodowy? :p A mięso? A rewizja tragicznych, politycznych, często przekraczających wartość priorytetow (SIC!) list indyk-atywnych programów operacyjnych? A wyjście wojsk z Iraku?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 20 gru 2007, 15:11

inż. Glonojad pisze:A rewizja tragicznych, politycznych, często przekraczających wartość priorytetow (SIC!) list indyk-atywnych programów operacyjnych?
co?
inż. Glonojad pisze:A wyjście wojsk z Iraku?
za mało czasu minęło, żeby wpłynęło na sondaż, zapewne badanie było przeprowadzone jeszcze przed wiadomosciami

jazda się zacznie jak sie górnicy zgłoszą po podwyzki
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 gru 2007, 15:13

Tm pisze:
inż. Glonojad pisze:A rewizja tragicznych, politycznych, często przekraczających wartość priorytetow (SIC!) list indyk-atywnych programów operacyjnych?
co?
Co co?
jazda się zacznie jak sie górnicy zgłoszą po podwyzki
A to na pewno.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 lut 2008, 17:20

Jakaś cisza tutaj, a dzieje się ciekawie, choć - na szczęście! - nie w .pl, a za granicą.

Co szanowni dyskutanci sądzą o kwestii kosowskiej? IMHO jest to fatalny strzał w stopę UE, która jako organizacja integrystyczna nie powinna popierać ruchów separatystycznych, zwłaszcza o podłożu nacjonalistycznym i religijnym, zwłaszcza w obliczu ostatnich wyborów prezydenckich w Serbii, wygranych przez proeuropejskiego Tadzicia. Dla nacjonalistów albańskich jest to jasne zielone światło i tylko czekać na ruchy separatystyczne w Macedonii i Czarnogórze; Serbowie zaś po raz kolejny dostają w dupę z dwóch stron, co z kolei umocni nastroje antyeuropejskie i nacjonalistyczne w tym państwie.

Fatalny, ewidentnie nieprzemyślany i niedający się racjonalnie wytłumaczyć ruch.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 lut 2008, 17:32

Wybrano najgorsze z możliwych rozwiązań. W Kosowie wkrótce opadnie euforia i zacznie się bida-życia, a do tego część mieszkańców dalej będzie się słuchać Belgradu, nie Prisztiny. Serbia czuje się wyjątkowo poniżona(to nigdy nie wróży dobrze na przyszłość) gdyż odebrano jej połączenie Gniezna z Grunwaldem(myślę, że to dla nich większa trauma niż dla nas utrata Lwowa). To także precedens do którego odwołają się wiele quasipaństw i regionów autonomicznych. Z drugiej strony to szansa dla Polski, która będzie się jawić jako stabilne i przewidywalne, bo jednonarodowe państwo.
Ani się patrzeć znów kogoś w Sarajewie ustrzelą.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 lut 2008, 18:29

Tym niemniej to zdecydowanie winą Serbów jest, że nikt nie jest w stanie z nimi wytrzymać w jednym państwie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 18 lut 2008, 19:46

Widzę , że sprawa Bałkanów wraca jak bumerang. Przypominają mi się moje spory z początków lat 90 - tych z Austriakami. Wtedy dyżurnym chłopcem do bicia w Austrii byli Polacy. Głównie z uwagi na pracę na czarno . Argumentowałem wtedy , że fakt pracy na czarno mimo kolizji z ich przepisami prawnymi nie jest sprawą gardłową . O wiele dla nich gorszą sprawą będzie niekontrolowany napływ tzw. azylantów ekonomicznych z rozpadającej się wtedy Jugosławii. A nie będą to bliscy kulturowo Austriakom Słoweńcy czy Chorwaci a raczej muzułmańska ciemnota . No i proszę , na dziś mają nad Dunajem całą armię nygusów na zasiłkach i kłopot z wszelakimi mafiami i mafijkami o rodowodzie bałkańskim. Symptomatyczna jest lektura z wokand sądowych i analiz prawniczych dot. sprawców przestępstw. Brylują tam oczywiście Bałkany / była Jugosławia , Albania, Turcja , Rumunia , Bułgaria, / były ZSRR , no i Polacy , ale głównie z uwagi na wykroczenia drogowe i drobne przestępstwa.
Zadziwiająca jest rozrzutność Unii i ONZ pompujących bez specjalnej kontroli olbrzymie środki finansowe na utrzymanie takich separatystycznych i nacjonalistycznych enklaw jak Kosowo czy terytoria palestyńskie.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 18 lut 2008, 19:49

Bastian pisze:Tym niemniej to zdecydowanie winą Serbów jest, że nikt nie jest w stanie z nimi wytrzymać w jednym państwie.
coś w tym jest, choć nie da sie ukryć, że do Kosowa mają prawo i sposób w jaki im je odebrano godzi w jakiekolwiek dotychczasowe zasady

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 lut 2008, 20:07

jasiu pisze:że do Kosowa mają prawo
No właśnie to jest dyskusyjne. Według jakiego kryterium mają? Ważniejsza jest historia, czy nieubłagana demografia plus poglądy ludności? Na forach jest mnóstwo porównań do Gniezna itp. Tylko że w Gnieźnie mieszkają Polacy. A gdyby od 300 lat mieszkali tam sami, dajmy na to, Włosi i teraz stwierdzili, że nie chcą już być w Polsce? To ludzie głosują, nie ziemia pod ich nogami. Nie takie to proste...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 lut 2008, 20:25

Bastian pisze:A gdyby od 300 lat mieszkali tam sami, dajmy na to, Włosi i teraz stwierdzili, że nie chcą już być w Polsce?
Zeby to było takie proste... Jakby tak Polacy zabijali Włochów w Mogilnie, a Włosi wypędzili Polaków z Gniezna(i ciężko powiedzieć kto zaczął) to już by się wszystko zmieniło.

Poza tym oprócz tego co się robi ważne jest jeszcze jak to się robi.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 lut 2008, 20:37

Tm pisze:Jakby tak Polacy zabijali Włochów w Mogilnie, a Włosi wypędzili Polaków z Gniezna(i ciężko powiedzieć kto zaczął) to już by się wszystko zmieniło.
Czy to znaczy, że w imię racji historycznych należy zmuszać ludzi mieszkających na jakimś terenie do życia pod kontrolą innego narodu?

To chyba powinno nam wyjaśnić, że terytorium Kosowa nie należy się Serbom, bo Albańczycy (ściślej: plemiona ilirotrackie, od których się wywodzą) zajmowali te tereny już od neolitu. W X i XI wieku nad tymi ziemiami panowała Bułgaria, potem Bizancjum. Zaś Serbia opanowała je na przełomie XII i XIII wieku. Zresztą w ogóle Słowianie wleźli na Bałkany dopiero ok. VI wieku n.e.

To co, kryterium ma być to, kto był tam pierwszy? Czy też kto kogo i kiedy podbił? Czy też nadal ktoś chce twierdzić, że to oczywiste? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 lut 2008, 20:40

Bastian pisze:Czy to znaczy, że w imię racji historycznych należy zmuszać ludzi mieszkających na jakimś terenie do życia pod kontrolą innego narodu?
Chodzi o Serbów kosowskich żyjących pod kontrola Albańczyków? Pisałem przecież, że to nie takie proste.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ