Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 20 mar 2008, 12:00

jasiu pisze:
Andrzej pisze:Więcej linii? A co tam masz? Na Patriotów jest w gruncie rzeczy tylko 521
i najwidoczniej wystarczy, bo resztę pasażerów zgarniają Koleje Mazowieckie, Arka, Wilga, Mini-Bus...
Ci przewoźnicy nie jadą na Mokotów i nie mają wspólnej taryfy ZTm.

R10
Posty: 31
Rejestracja: 15 sty 2008, 23:46

Post autor: R10 » 21 mar 2008, 1:57

Krzysiek pisze:Szkoda że ciąg Przygodna - Masłowiecka wygląda jak wygląda, tam można by coś puścić jednokierunkowo w strone centrum.
Ale niestety progi itd.
Taa, autobus na Przygodnej. Litości...

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 26 mar 2008, 18:12

SE pisze:Burmistrz Rembertowa Mieczysław Golónka (53 l.) ma w nosie los dzieci z Marysina. Pozwolił na likwidację autobusu, który dojeżdżał do podstawówki i gimnazjum. Teraz uczniowie muszą iść wzdłuż bardzo ruchliwej i niebezpiecznej trasy!

Marysia (14 l.) i Stefek (10 l.) Żmigrodzcy (14 l.) oraz Kuba Kubacki (9 l.) wychodzą do szkoły bladym świtem. Idą na pętlę i autobusem jadą na ulicę Marsa. Tam wysiadają i zaczyna się ich horror.
Droga przez mękę

Skrzyżowanie Chełmżyńskiej i Marsa. Auta jadą ze wszystkich stron. Uczniowie muszą przejść kilometr bardzo ruchliwą ulicą Chełmżyńską, gdzie jeżdżą tiry. Samochody ochlapują dzieci wodą z kałuż. - Boję się tędy chodzić - mówi Marysia. - Raz o mały włos nie wjechał na nas samochód. Oni tu jeżdżą jak szaleńcy - dodaje.

- Mama nie pozwala mi nosić jasnych ubrań, bo od razu by mnie pobrudzili - skarży się Kuba.

Joanna Kubacka (38 l.), mama Kuby, opowiada, że do kiedy kursowała linia 345, spokojnie mogła puścić syna samego autobusem. - Teraz to jest zbyt niebezpieczne - mówi. - Dlatego wolę odwieźć go sama. Nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś mu się stało - dodaje.

Dlaczego te dzieci muszą codziennie ryzykować swoje zdrowie i życie? Najpierw linię 345 zlikwidował Zarząd Transportu Miejskiego, bo ponoć była nierentowna. Potem dobił ją burmistrz. - W zamian zaproponowaliśmy linię 305 obsługiwaną przez mikrobusy, która łączyłaby Marysin z Rembertowem. Dzieci miałyby wtedy bezpośredni dojazd do szkoły - mówi Igor Krajnow (29 l.), rzecznik ZTM-u. - Niestety, burmistrz Rembertowa stwierdził, że nie jest tym zainteresowany - dodaje. Widocznie bezpieczeństwo dzieci nie interesuje burmistrza Golónki. Nie mogliśmy go o to zapytać, bo był dla nas nieuchwytny. - Autobus zastępczy jeździłby zamiast innej linii, która prowadzi do centrum Warszawy. Zadecydowaliśmy, że to jest ważniejsze niż transport dzieci do szkoły - mówi z rozbrajającą szczerością rembertowski radny Michał Zyga (37 l.). I znów polityka prorodzinna i pomoc dzieciom staje się czczym hasłem przedwyborczym.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2008, 18:20

SE pisze:Marysia (14 l.) i Stefek (10 l.) Żmigrodzcy (14 l.)
:>

Tym niemniej artykuł porusza rzeczywiście istniejący problem - raz wreszcie SE napisał coś w miarę z sensem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 26 mar 2008, 19:12

Ale jaki jest problem? Ja bym tu winił raczej brak przystanku przy Okularowej, a nie brak linii.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2008, 19:29

Jeżdżą ludzie z Wygody do Marysina z wózkami, tamże do przedszkola, w przeciwną stronę do szkoły przy Niepołomickiej. Nie załatwisz tego przesiadką.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 26 mar 2008, 19:37

Bastian pisze:Jeżdżą ludzie z Wygody do Marysina z wózkami
Na bazarek przy przystanku Potockich.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2008, 20:18

Akurat miałem na myśli wózki dziecięce, np. do przychodni, ale to też ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

PiotrekP
Posty: 3499
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 26 mar 2008, 20:33

:grin:
1.
Mama nie pozwala mi nosić jasnych ubrań, bo od razu by mnie pobrudzili
Kłamstwo, na Wygodzie to się teraz mundurki nosi !
2. Ja naprawdę nie wiem, czym ZTM będzie długo się jeszcze bronić tym 305, które miało być taką fajną linią łączącą jeszcze te wszystkie uliczki Wawra z Wygodą i Starym Rembertowem? Bo nie sądzę, żeby częstotliwość by się znacznie poprawiła. :-?
- Autobus zastępczy jeździłby zamiast innej linii, która prowadzi do centrum Warszawy. Zadecydowaliśmy, że to jest ważniejsze niż transport dzieci do szkoły - mówi z rozbrajającą szczerością rembertowski radny Michał Zyga (37 l.).
Nie no jasne ! Żałość. =;

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2008, 20:38

PiotrekP pisze:3. Ja naprawdę nie wiem, czym ZTM będzie długo się jeszcze bronić tym 305, które miało być taką fajną linią łączącą jeszcze te wszystkie uliczki Wawra z Wygodą i Starym Rembertowem? Bo nie sądzę, żeby częstotliwość by się znacznie poprawiła. :-?
Nie mówi się już o 305 - wprowadzenie mikrobusów mogłoby dać możliwość skonstruowania jakiejś krótszej, a częstszej linii.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 26 mar 2008, 21:05

345 zlikwidowano parę sezonów temu, a SE sobie przypomniał akurat teraz? Nie mniej jednak powinna taka linia wrócić...

PiotrekP
Posty: 3499
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 26 mar 2008, 21:12

Bastian pisze:Nie mówi się już o 305
I chwała wam/im za to.
Bastian pisze:wprowadzenie mikrobusów mogłoby dać możliwość skonstruowania jakiejś krótszej, a częstszej linii.
205? O-)

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 26 mar 2008, 21:14

Marysin - Korkowa - Potockich - Skrzyneckiego - Łysakowska - Korkowa - Okularowa - Chełmżyńska - Chłopickiego - Dudziarska?

PiotrekP
Posty: 3499
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 26 mar 2008, 21:21

jasiu pisze:Marysin - Korkowa - Potockich - Skrzyneckiego - Łysakowska - Korkowa - Okularowa - Chełmżyńska -
Strażacka - Chruściela - Republikańska - Polanka - Kolonia.
168 na Wolę Grzybowską itp.. ale o tym już było gdzieś indziej

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 26 mar 2008, 21:27

i będzie grzęznąć w korku przed rembertowskim przejazdem?

Zablokowany