Linie mikrobusowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 28 mar 2008, 18:49

A jakie przystanki, wiaty, czy tylko słupki?
pozdrawiam Kozik

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 28 mar 2008, 19:09

Dobra czestotliwość krótka trasa, przystanki słupek i jedna ławka.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 mar 2008, 19:21

R-11 Kleszczowa pisze:Rozkładu 201 mogłaby pozazdrościć nie jedna linia. Brawo =D>
Fakt, jest lepiej, niż zapowiadano - 12 w międzyszczycie, 10 w środku DS i 15 do końca kursowania to gigantyczny krok w stronę prawdziwych dowozówek.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 28 mar 2008, 19:35

Szkoda tylko kierowców.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 mar 2008, 19:42

Myślisz, że praca w kretowisku jest ciekawsza?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 28 mar 2008, 22:10

Lukasz436 pisze:Najważniejsze pytanie - a kiedy ten przejazd ma być naprawiony?? Bo znając Polskie realia - pewnie się nie da....:////
Ma być zlikwidowany, a w jego miejsce pobudowany wiadukt. I to wszystko w ramach trwającej już budowy trasy S-8.
Kra pisze:Nie jestem pewien czy i teraz nie mają takiego obowiązku, kiedyś (z rok temu) jadąc tamtędy widziałem pociąg, który stał przed tym przejazdem.
Faktycznie raz widziałem taką sytuację, że pociąg zrobił dokładnie to co kierowcy tam mają robić, czyli zatrzymał się, zobaczył co się dzieje i dopiero ruszył. Kierowcy zbaranieli. ;] Ale praktyką jest jednak drastyczne hamowanie składu, do tego stopnia, że gdyby na przejeżdzie coś było nie tak, to by pewnie udałoby się im stanąć. Oczywiście dotyczy to tylko kierunku z Gdańskiego, pociągi jadące z Jelonek są widoczne wręcz idealnie.

Co ciekawe przejazd sam w sobie jest niebezpieczny, ale nie słyszałem tam o żadnym wypadku z udziałem pociągu. Paradoksalnie to chyba jeden z nielicznych przejazdów na którym wszyscy uważają jak diabli, co nie było regułą w czasach, gdy był on strzeżony (sygnalizacja + półrogatki, zdarzało się, że samochody omijały zamknięte szlabany pasem do jazdy w przeciwną stronę).

Wracając do mikrobów: w sumie decyzję ZTMu rozumiem, ale o jedno możnaby się przyczepić. Najpierw wszystkie gazety trąbią o linii do Koła, potem ZTM to potwierdza wieszając na swojej stronie oficjalną propozycję, rozbudza się oczekiwania i nadzieje mieszkańców, a potem nagle ZTM odkrywa, że przejazd, o którym ćwierć Warszawy wie, że jest niebezpieczny, faktycznie jest niebezpieczny i skraca linię. Trochę to bez sensu - testując trasę za pierwszym razem nie zauważono górki przy przejeżdzie? :P

Ale za rozkład faktycznie należą się gromkie brawa ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2008, 22:32

Siecool pisze:potem nagle ZTM odkrywa, że przejazd, o którym ćwierć Warszawy wie, że jest niebezpieczny, faktycznie jest niebezpieczny
To nie ZTM to odkrył...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 28 mar 2008, 22:41

Bastian pisze:
Siecool pisze:potem nagle ZTM odkrywa, że przejazd, o którym ćwierć Warszawy wie, że jest niebezpieczny, faktycznie jest niebezpieczny
To nie ZTM to odkrył...
Mobilis?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2008, 22:44

Chyba PLK...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 28 mar 2008, 22:50

To by było dziwne, żeby PLK miało coś do powiedzenia tam - zgody na kursowanie linii wyrażać chyba nie muszą, więc ciekawe w czym rzecz...
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 mar 2008, 23:05

Konkretnie nie wiem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 01 kwie 2008, 2:31

Przedstawiam nowe czekające na jutrzejszy poranek przystanki na nowej linii 201:

(zapomniałem zrobić zdjęcie przystankowi Piastów Śląskich 04, przepraszam za ostrość)
Załączniki
001A-Księcia Bolesława01.jpg
001B-Księcia Bolesława02.jpg
002A-Osiedle Leśne01.jpg
002B-Osiedle Leśne02.jpg
003A-Hala Sportowa Bemowo01.jpg
003B-Hala Sportowa Bemowo02.jpg
004B-Osiedle Olszyny01.jpg
004B-Osiedle Olszyny02.jpg
005A-Osmańczyka01.jpg
005B-Osmańczyka02.jpg
pozdrawiam Kozik

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 01 kwie 2008, 4:44

Melduję pierwszy kurs 201 odbył sie jechał wóz A166, aby wyrobić czas jechał nieco szybciej niż zakładane 30 km na godzine na ograniczeniu ustawionym na Osmańczyka, Pozdrawiam pasażerów wyżej wymienionego Autobusu.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Yennefer
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2008, 10:24

Post autor: Yennefer » 01 kwie 2008, 17:19

hmm nie jechałam ale z tego co mi mówią sąsiedzi to i kant d.. obić
czy oni nie mogą zrobić sensownego przejścia przez te działki? byłoby 5min do istniejącego węzła i cały cyrk byłby niepotrzebny ](*,)
YENNEFER "komunikacja miejska: trasa, którą przejedziesz samochodem w 20min komunikacją miejską w 5 razy tyle czyli w 1,5 godziny..hmmm i dlaczego w Wwie sa korki i ludzie jeżdżą samochodami a nie komunikacją miejską??..."

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 kwie 2008, 17:25

Yennefer pisze:ale z tego co mi mówią sąsiedzi to i kant d.. obić
Taka częstotliwość i kant d. obic? ](*,) Nie sądzę, że z Ks.Bolesława jest 5 minut nawet przez działki :]
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ