(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 lut 2008, 16:35

Premo pisze:
Fikander pisze: Na odcinku Metro Politechnika - Plac Konstytucji nie ma. Wartość tego połączenia bezpośredniego jest wątpliwa ze względu na okrężną trasę.
Czyli przez tyle lat 15 była zbędna?
Jako relacja skrętna? Tak.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lut 2008, 19:24

MisiekK pisze:
MZ pisze::arrow: No i jest już oficjalny komunikat, według którego linia 14 nie pojedzie na Okęcie, bo linię 15 zastąpi tam linia 35:
Od początku tak miało być.... Okęcie nie jest z gumy i miejsca by dla 14 nie było.
Ze wszystkich linii kończących w różnych miejscach ciągu Grójecka - Krakowska, akurat 14 na Okęciu miałoby sensu najmniej.

[ Dodano: 2008-02-05, 19:26 ]
Bastian pisze:Tu zgoda. No to wybieramy między Kawęczyńską a Grochowską. Ja jednak uważam, że to są relacje do utrzymania - dla linii o "połówkowych" częstotliwościach.
A ja uważam, że jak Grochowska Zachodnia nie musi mieć dojazdu bezpośrednio w Aleje, tak i Kawęczyńska nie musi - jeśli przy okazji dałoby się zrobić kroczek naprzód w stronę lepszego układu tramlinii.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mkm101
Posty: 997
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 05 lut 2008, 23:48

Bastian pisze: No przecież było pisane, że nie da się przy obecnej przepustowości Służewca wzmocnić Wierzbna nie osłabiając Pola Mokotowskiego.

"Nie da się". Czy widzę tu ducha PKP?

Wskazałem pewne propozycje rozwiązania tego problemu (w pn o 23:58, str 62)
Nie podjąłeś z tym żadnej dyskusji - nie zauważyłeś ?
Bastian pisze:Tym niemniej 10 można podjechać do Woronicza, przesiadka w 14 bardzo wygodna - tylko przejść przez tory

Przewidujesz odpowiednią liczbę wolnych miejsc w tej 14?
Zresztą w tej chwili jest możliwa taka opcja - dojazd 33 do Woronicza i przesiadka w 4 lub 18. Jak dużo pasażerów wykorzystuje taką opcję dojazdu na Służewiec?

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 06 lut 2008, 0:30

Skoro występuje tak ogromny problem braku brygad, to po co utrzymywana jest 7 na Okęciu przy tak mocnej 9? Przecież i tak jeżdżą parami. Czy aż taka podaż miejsc jest tam potrzebna? Pierwsze co można zrobić, to skrócić 7 do pl. Narutowicza. Na Okęciu zostałyby 9 i 35.

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 06 lut 2008, 0:36

pawcio pisze:Ostrzegałem, że kolejny pomysł skierowania czegoś (w dodatku bez podawania uzasadnienia) na trasę Al. Jana Pawła II-Ochota skończy się ostrzeżeniem.
1. Mnie nie ostrzegałeś.
2. Zostało podane uzasadnienie:
- linia 14 przejmie pasażerów linii 19 na odcinku: METRO WILANOWSKA - NOWOWIEJSKA
3. "Ostrzegałem" i "ostrzeżenie" w jednym zdaniu? Krucho ze stylistyką.
4. Co Ci przeszkadza 19 na Filtrowej. Pomysł został podany nie ze względu na zapotrzebowanie na połączenie al. Jana Pawła II z Ochotą, ale ponieważ kraniec PL. NARUTOWICZA jest najbliżej przystanku NOWOWIEJSKA i gdybyś się zdobył na choć trochę rzetelności to byś zauważył.
5. Szkoda gadać.
6. Jak Cię ten pomysł tak irytuje, to może z kimś porozmawiaj na ten temat. Ale jak ta propozycja ma taki negatywny wpływ na Ciebie to już ją wyłączę.
7. Poza tym, proszę o zacytowanie mi zakazu ( z regulaminu forum ) uzasadniającego ostrzeżenie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 lut 2008, 1:04

Pozwól, że coś ci wyjaśnię i wyjawię, prostolinijnie, w nadziei, że dotrze:

pół forum i wszyscy moderatorzy mają, jak jeden mąż, dość Twoich idei na reorganizację sieci linii tramwajowych. Co kilkanaście godzin masz nowe pomysły, najczęściej silnie trącące prywatą, wiele z nich jest kretyńsko wręcz głupia, a o uzasadnienia osobiście - mimo, że nie jestem moderatorem KM - prosiłem Cię kilkanaście razy, z różnym skutkiem. Trudno mi zatem dziwić się Pawłowi, że po KOLEJNYM poście, w którym nie było CIENIA uzasadnień, nie zdzierżył - dziwię się jedynie, że stało się to tak późno.

A krańcem najbliższym ZP NOWOWIEJSKA jest KIELECKA, panie rzetelny :-$
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lut 2008, 6:17

A ja się dziwię, że tylko jeden punkt, bo za spamowanie to można i 3 dostać. 3 TRWAŁE.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25438
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lut 2008, 10:31

1. Takie rzeczy się wyjaśnia na privie. Ale skoro się domagasz na forum publicznym, to proszę.
2. Dzięki Fik za interwencję. Aż dziw, że nie muszę Cię karać za niecenzuralne słowa w międzyczasie.
3. Ostrzegałem dwu- lub trzykrotnie. Przypomniałem nawet sobie o tym przeglądając sobie porządkowane tematy, o czym pisałem wczoraj w ogłoszeniach.
4. Jak chcesz tak regulaminowo podjeść, to nie stosujesz sie do poleceń moderatorskich. Nie raz byłeś ostrzegany w sprawie pisania propozycji bez uzasadnień, w szczególności wyginania czegokolwiek na trasę Al. Jana Pawła II - Ochota.
5. Jeżeli zwyczaje tu panujące Ci się nie podobają przysługuje Ci odwołanie do Głównego Moderatora lub opcja opuszczenia forum.
6. Raz się muszę z Tobą zgodzić. Szkoda gadać.
inż. Glonojad pisze:A ja się dziwię, że tylko jeden punkt, bo za spamowanie to można i 3 dostać. 3 TRWAŁE.
A skąd Ty wiesz, o co poszło? Przecież on od dawna powinien pukać od spodu w dno Twojej plonkownicy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7780
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 06 lut 2008, 11:18

A ja się tak zastanawiam, czy aby nie za dobrze będzie Puławskiej z tyloma tramwajami?
4, 14, 18, 19, 36 - trochę dużo tego... Już teraz linie na Puławskiej nie mają jakiejś powalającej frekwencji, w sytuacji, gdy na innych ciągach tramwaje często są "niezabieralne".
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 06 lut 2008, 12:04

pewnie że lepsze byłyby 2 silne linie - np. 18 i 36, tylko jak to rozwiązać?

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 06 lut 2008, 13:23

R-9 Chełmska pisze:A ja się tak zastanawiam, czy aby nie za dobrze będzie Puławskiej z tyloma tramwajami?
4, 14, 18, 19, 36 - trochę dużo tego... Już teraz linie na Puławskiej nie mają jakiejś powalającej frekwencji, w sytuacji, gdy na innych ciągach tramwaje często są "niezabieralne".
Przydaloby sie polaczyc 33 z 19 na trasie Huta - Woronicza. A 10 puscic na wyscigi.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lut 2008, 13:54

pawcio pisze:
inż. Glonojad pisze:A ja się dziwię, że tylko jeden punkt, bo za spamowanie to można i 3 dostać. 3 TRWAŁE.
A skąd Ty wiesz, o co poszło? Przecież on od dawna powinien pukać od spodu w dno Twojej plonkownicy.
Zastanowiło mnie, kogo Fikander tak opieprza.

G
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 06 lut 2008, 15:09

mkm101 pisze:Zresztą w tej chwili jest możliwa taka opcja - dojazd 33 do Woronicza i przesiadka w 4 lub 18. Jak dużo pasażerów wykorzystuje taką opcję dojazdu na Służewiec?
Rano korzysta sporo- tym więcej im dłużej nie było 18-tki. Ludzie jeżdzą na zasadzie "byle do przodu". Sam tak robiłem gdy tam pracowałem :-)

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 06 lut 2008, 16:28

Fikander pisze:Pozwól, że coś ci wyjaśnię i wyjawię, prostolinijnie, w nadziei, że dotrze:

pół forum i wszyscy moderatorzy mają, jak jeden mąż, dość Twoich idei na reorganizację sieci linii tramwajowych. Co kilkanaście godzin masz nowe pomysły, najczęściej silnie trącące prywatą, wiele z nich jest kretyńsko wręcz głupia, a o uzasadnienia osobiście - mimo, że nie jestem moderatorem KM - prosiłem Cię kilkanaście razy, z różnym skutkiem. Trudno mi zatem dziwić się Pawłowi, że po KOLEJNYM poście, w którym nie było CIENIA uzasadnień, nie zdzierżył - dziwię się jedynie, że stało się to tak późno.

A krańcem najbliższym ZP NOWOWIEJSKA jest KIELECKA, panie rzetelny :-$
1. Najbliższym krańcem jest PL. NARUTOWICZA ( RASZYŃSKA, KRZYWICKIEGO, NOWOWIEJSKA ). KIELECKA jest dużo bardziej oddalone.
2. Grubiaństwo jakie płynie z twoich wypowiedzi świadczy jedynie o małomieszczaństwie.
Farmazony kierowane pod moim adresem są bulwersujące.

Awatar użytkownika
groov
Posty: 341
Rejestracja: 10 gru 2006, 2:54
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: groov » 06 lut 2008, 17:17

Najbliższa jest Kielecka, dodatkowo ma przystanki wspólne w tym kierunku z innymi liniami
The fire, baby. It'll burn us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine.
Always
...and never.

ODPOWIEDZ