Targowa po nowemu

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Targowa po nowemu

Post autor: Bastian » 14 maja 2014, 10:42

Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4769
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 14 maja 2014, 11:56

O rany, tylko nie dwukierunkowa ścieżka na chodniku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 14 maja 2014, 12:54

Oj, będą tam korki, a Praga Południe będzie jeździć na Targówek przez centrum. W obliczu tak postawionej sprawy należałoby dążyć do jak najszybszej budowy al. Tysiąclecia od Grochowskiej do al. Solidarności lub chociaż Radzymińskiej.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 maja 2014, 13:16

Nie tyle al. Tysiąclecia, co obwodnicy śródmiejskiej od Wiatracznej przynajmniej do Rzecznej. Póki co korków na Targowej nie ma :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8378
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 maja 2014, 15:46

Poc Vocem pisze:Oj, będą tam korki, a Praga Południe będzie jeździć na Targówek przez centrum.
Obecnie nie ma Targowej i jakoś miasto żyje.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 14 maja 2014, 16:06

Jakoś to miasto i po zwężeniu połowy obecnych ulic dałoby radę. Pytanie jednak jak taka sytuacja wpływa na zmianę zachowań komunikacyjnych mieszkańców i czy są to zachowania pozytywne. Jeżdżenie z Pragi Południe na Targówek przez lewy brzeg nie jest sytuacją normalną (choć oczywiście czasowo, np. teraz dopuszczalną) i nie powinno mieć miejsca.
Bastian pisze:Nie tyle al. Tysiąclecia, co obwodnicy śródmiejskiej od Wiatracznej przynajmniej do Rzecznej.
Obawiam, to nie ten rząd wielkości pod względem kosztów. Zresztą ta obwodnica śródmiejska jest pomysłem, do którego mam chyba najmniejsze zaufanie ze wszystkich pomysłów drogowych, zwłaszcza mój nie pokój budzi wprowadzenie jej na rondo Żaba.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 maja 2014, 17:09

Poc Vocem pisze:Jakoś to miasto i po zwężeniu połowy obecnych ulic dałoby radę. Pytanie jednak jak taka sytuacja wpływa na zmianę zachowań komunikacyjnych mieszkańców i czy są to zachowania pozytywne. Jeżdżenie z Pragi Południe na Targówek przez lewy brzeg nie jest sytuacją normalną (choć oczywiście czasowo, np. teraz dopuszczalną) i nie powinno mieć miejsca.
pamiętaj że pojawiła się w międzyczasie Strażacka i znaczna poprawa przepustowości węzła Marsa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 14 maja 2014, 17:13

Jakoś tłumów na tej Strażackiej nigdy nie widziałem, a jeździłem w różnych porach... Jazda przez Marsa jest chyba postrzegana jako najbardziej nieatrakcyjna ze wszystkich za wyjątkiem wąskiej grupy z Zapłowiecza. Inni wybierają chyba Wybrzeże Helskie i Wisłostradę :-k .
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 14 maja 2014, 17:17

Poc Vocem pisze:Jakoś tłumów na tej Strażackiej nigdy nie widziałem, a jeździłem w różnych porach...
To chyba nie była Strażacka w Warszawie...
Poc Vocem pisze:Jazda przez Marsa jest chyba postrzegana jako najbardziej nieatrakcyjna ze wszystkich za wyjątkiem wąskiej grupy z Zapłowiecza. Inni wybierają chyba Wybrzeże Helskie i Wisłostradę :-k .
Jest. Trenuje różne warianty powrotu. Albo Marsa :arrow: Chełmżyńska, albo Marsa :arrow: Żołnierska.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 14 maja 2014, 17:27

Wiliam pisze:O rany, tylko nie dwukierunkowa ścieżka na chodniku...
Za duży ruch pieszych na takie zabawy, lepsze byłyby oczywiście pasy, zwłaszcza że IR godzi się na ich wyznaczanie przy parkowaniu równoległym.

Uwaga ogólna: temat tego, jak będzie wyglądała Targowa po zamknięciu metra (podobnie jak ten, gdzie na Daszyniaku zawrócą tramwaje itd.) powinien być zamknięty w 2011, a teraz powinna trwać sobie budowa...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 maja 2014, 18:01

Poc Vocem pisze:Jakoś tłumów na tej Strażackiej nigdy nie widziałem, a jeździłem w różnych porach... Jazda przez Marsa jest chyba postrzegana jako najbardziej nieatrakcyjna ze wszystkich za wyjątkiem wąskiej grupy z Zapłowiecza. Inni wybierają chyba Wybrzeże Helskie i Wisłostradę :-k .
jazda przez dwa mosty straciła sens wraz z remontem estakad przy Torwarze.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 maja 2014, 19:03

Poc Vocem pisze:
Bastian pisze:Nie tyle al. Tysiąclecia, co obwodnicy śródmiejskiej od Wiatracznej przynajmniej do Rzecznej.
Obawiam, to nie ten rząd wielkości pod względem kosztów. Zresztą ta obwodnica śródmiejska jest pomysłem, do którego mam chyba najmniejsze zaufanie ze wszystkich pomysłów drogowych, zwłaszcza mój nie pokój budzi wprowadzenie jej na rondo Żaba.
Jeśli uważasz, że al. Tysiąclecia da się zbudować, i to za niewielkie pieniądze, to się grubo mylisz.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 14 maja 2014, 19:07

Obwodnica śródmiejska byłaby tańsza?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 maja 2014, 0:49

Przynajmniej budowalna.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Łukasz
Posty: 10623
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 15 maja 2014, 19:45

Bastian pisze:Nie tyle al. Tysiąclecia, co obwodnicy śródmiejskiej od Wiatracznej przynajmniej do Rzecznej. Póki co korków na Targowej nie ma :P
Zabrali teraz pas przy Ząbkowskiej. Tak więc na prawie całej są buspasy (do przystanku) i 2 pasy. Do skrętu, faktycznie, zostają tylko 2 (choć nie wiem dlaczego nie można było dać tego kawałka trzeciego, co był kiedyś czwartym). Więc korek był aż...

Natomiast co do ścieżek - dopiero co zrobili na Markowskiej, jakiś JEDEN WIELKI KOSZMAR z tego wyszedł. A wczoraj rolkarz to myślałem, że z tego pasa na mnie wjedzie.
ŁK

ODPOWIEDZ