Grójecka i Plac Narutowicza

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2017, 20:51

Nordyk110 pisze:ulica Grójeckiego. :-D
Izydor Grójecki, pionier podwarszawskiego sadownictwa. Na jego cześć miasteczko Mysie Bobki w roku 1844 dostało nazwę Grójec.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1622
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 08 maja 2017, 21:11

Bastian pisze:
Nordyk110 pisze:ulica Grójeckiego. :-D
Izydor Grójecki, pionier podwarszawskiego sadownictwa. Na jego cześć miasteczko Mysie Bobki w roku 1844 dostało nazwę Grójec.
Wyczuł dobry czas, embargo na jabłka w Rosji nie było.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Stary Pingwin
Posty: 5814
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 08 maja 2017, 21:28

Czy ja dobrze widzę, że wozy zjazdowe z miasta, po ruszeniu z Ratusza Ochoty zatrzymają się dopiero przy Filtrowej?
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2017, 21:36

To NIE JEST projekt. Aczkolwiek projektant będzie się musiał nieźle nagłówkować, by wymyślić coś rozsądnego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4766
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 09 maja 2017, 20:57

Rany, co by szkodziły dwa tory, nawet w trawie czy w posadzce.
Obrazek

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 09 maja 2017, 21:22

Trochę mnie dziwi pomysł likwidacji pętli w sytuacji kiedy miasto stawia na komunikację zbiorową. Nawet biorąc wczorajsze zatrzymanie na Banacha to wtedy by zostało albo jazda na Okęcie i rozwalenie kursowania wszystkiego w ciągu Grójeckiej i al. Krakowskiej albo kierowanie Filtrową nie wiadomo gdzie. Rozumiem, że te tabuny pieszych i rowerzystów muszą się na tym placu pomieścić ale dziwi taka krótkowzroczna polityka i zamienianie wszystkiego co się da w deptaki i DDR. Przesuwając jezdnię na środek i nie ruszając pętli już plac się powiększa o sporą powierzchnię ale trzeba zrobić kolejną pustynię i liczyć, że coś tam kiedyś ożyje. W innych miastach i u nas i za granicą da się zrobić torowisko w deptakach ale u nas jak zwykle wszystko na głowie aby zrobić i aby się pokazać na otwarciu wg zasady, że jakoś to będzie a refleksje przychodzą dopiero po fakcie.

Stary Pingwin
Posty: 5814
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 09 maja 2017, 21:56

Najbardziej liczni stali użytkownicy placu to żule i żulietty.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7675
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 maja 2017, 7:31

Wiliam pisze:Rany, co by szkodziły dwa tory, nawet w trawie czy w posadzce.
Gdy będzie 1 tor, to zawsze można dobudować drugi. Gdy będzie 0 to nie zostanie zbudowany żaden.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 11 maja 2017, 1:15

Słucham?
Czyli najpierw wydajmy na plac hiperfundusze, a potem (nigdy) budujmy 2 tor? A może to polityka "Dali jednego tora, a mogli zabić całą pętlę, to nie krytykujmy"? Czemu wszędzie ta mentalność?
Jeżeli logicznym jest zbudowanie 2 torów, to i ZTM, i TW powinny bombardować od początku powstania tej wizualizacji urzędy odpowiednie, aby do tego półśrodka nie doprowadzić.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7675
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 maja 2017, 7:47

Dantte pisze:Słucham?
Czyli najpierw wydajmy na plac hiperfundusze, a potem (nigdy) budujmy 2 tor? A może to polityka "Dali jednego tora, a mogli zabić całą pętlę, to nie krytykujmy"? Czemu wszędzie ta mentalność?
Jeżeli logicznym jest zbudowanie 2 torów, to i ZTM, i TW powinny bombardować od początku powstania tej wizualizacji urzędy odpowiednie, aby do tego półśrodka nie doprowadzić.
Przestudiuj sobie całą historię tego projektu, dziwne zniknięcie pętli z koncepcji (do dziś nikt się do tego nie przyznał), to zrozumiesz czemu tak jest i jak wygląda 'potrzeba' niezostawiania pętli. Co innego widać w terenie, co innego w podwójnych konsultacjach społecznych, co innego w deklaracjach oficjalnych.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 maja 2017, 12:18

Mam zgoła inne pytanie: czy wobec zostawienia pętli nadal będzie potrzebny tor do zawracania dla dwukierunkowców? O ile dobrze widzę, to przez to cały przystanek jest przeniesiony na południe, a także wychodzą podwójne łuki na skręcie S > E oraz E > S.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Łukasz
Posty: 10592
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 12 maja 2017, 8:04

Z Filtrowej do Banacha to dookoła (oczywiście Nowowiejska x Niepodległości tego nie wytrzyma bez modernizacji). Kiedyś może wreszcie powstanie coś od Rakowieckiej do Banacha.

A tor to może nawet można przykryć i zdejmować przykrycie :> The Styrankiewic istnieje niejeżdżony na co dzień to może i tu jest jakaś szansa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ŁK

Stary Pingwin
Posty: 5814
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 06 cze 2017, 10:13

Ciekawe, gdzie podziałyby się tramwaje w sobotę, kiedy całe miasto było zablokowane. Na Narutowicza był pełen przegląd linii jeżdżących w Warszawie.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 maja 2018, 12:47

Stołek o pętli na Placu. Nie czytałem, wyczerpałem limit miesięczny.
Tak ma wyglądać plac Narutowicza po remoncie. Z pętli tramwajowej zostanie jeden tor
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

mb112
Posty: 965
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 23 maja 2018, 14:20

KwZ pisze:
23 maja 2018, 12:47
Stołek o pętli na Placu. Nie czytałem, wyczerpałem limit miesięczny.
Tak ma wyglądać plac Narutowicza po remoncie. Z pętli tramwajowej zostanie jeden tor
191 pewnie będzie musiało gdzieś indziej mieć pętlę. Macie pomysł jak to sensownie rozwiązać ?

ODPOWIEDZ