Dziwadła tramwajowe 2015

Moderator: vernalisadonis

Zablokowany
Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Dziwadła tramwajowe 2015

Post autor: pawcio » 31 gru 2014, 13:31

Temat do wypisywania przypadków wysłania przez TW na miasto taboru niezgodnego z rozkładem jazdy:
:arrow: Wozy niskopodłogowe na brygadach planowo wysokopodłogowych
:arrow: Składy wysokie na brygadach niskich,
:arrow: Uboot za Swinga, Swing za Uboota
:arrow: Składy na brygadach solówkowych
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ashir
Posty: 27723
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2014, 18:35

pawcio pisze: :arrow: Swingi Duo poza linią 2.
A czemu jeszcze nie poza 35? :>

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 31 gru 2014, 18:36

Możesz zadawać takie pytania w stosownym temacie, a nie od początku robić burdel?

ashir
Posty: 27723
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2014, 18:40

Mogę, ale tak chyba w razie czego wygodniej poprawić, a posty zawsze można usunąć, to akurat nie problem. :wink:

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 31 gru 2014, 18:44

To nie problem, ale kilka spraw można załatwić jednym postem i nie trzeba szukać w kilku tematach czy ktoś coś zgłosił. Eot.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 31 gru 2014, 19:32

ashir pisze:
pawcio pisze: :arrow: Swingi Duo poza linią 2.
A czemu jeszcze nie poza 35? :>
Bo 2 zaczęła kursować w weekendy. Myśleć!
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ashir
Posty: 27723
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2014, 19:45

Ale na 35 nadal się pojawiają regularnie w weekendy Swingi DUO, bo Żoliborz sobie upodobał na 2 wysyłanie w weekendy 3 Swingów jednokierunkowych i 3 Swingów dwukierunkowych. Nie wiem na ile oficjalnie, a na ile według własnego kaprysu, ale po wydłużeniu 2 do Tarchomina Kościelnego tak dotychczas robił. Naprawdę mam świadomość, że 2 kursuje w weekendy i nie musisz mnie pouczać. :roll:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 gru 2014, 20:38

I są to regularne dziwadła. Skoro nie wiesz, na ile oficjalnie, to się nie mądrzyj.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ashir
Posty: 27723
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2014, 21:10

Ja się nie wymądrzam, tylko nawet jeśli tak jest w super ważnych dokumentach to dziwadło powinno dziwić, szokować, zaskakiwać i w tym miejscu można wstawić wiele innych synonimów. Chyba nie po to pawcio zmienił zasady klasyfikacji dziwadeł w części autobusowej, żeby w części tramwajowej było coś takiego. Bo Swing DUO w weekend na 35 jest nadal tak częstym widokiem jak solówki na 156, których też nie powinno być. Tylko odnośnie tego drugiego zmieniają się zasady i nie będą już kwalifikowane jako "dziwadła", więc wypadałoby być też konsekwentnym w przypadku tramwajów, przynajmniej dopóki na 35 będą się cały czas pokazywały tramwaje dwukierunkowe. :wink:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 gru 2014, 21:58

No ale nie wiem, czy zwróciłeś uwage, ale pawcio się już był właśnie wypowiedział. Na początku wątku.

Na tej samej zasadzie nie powinny dziwić stoszesnastki na 9 (pojawiają się regularnie) - a dziwią.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ashir
Posty: 27723
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2014, 22:05

Glonojad pisze:No ale nie wiem, czy zwróciłeś uwage, ale pawcio się już był właśnie wypowiedział. Na początku wątku.
To nie znaczy, że temat jest zamknięty. I nie można dyskutować nad zmianami zasad. :wink:
Glonojad pisze:Na tej samej zasadzie nie powinny dziwić stoszesnastki na 9 (pojawiają się regularnie) - a dziwią.
A to ciekawe, bo odkąd Praga się ostała tylko na tych 3 niskich całkach to ani razu nie spotkałem U-Boota na tej linii, ale być może ty częściej jeździsz Al. Jerozolimskimi. Co innego jak miała mnóstwo wysokich brygad to wtedy rzeczywiście wystawiała je stosunkowo często (ba w weekendy przecież wybrane brygady były obsługiwane planowo U-Bootami), bo nierealne było wystawienie 100% wysokopodłogowych składów w każdy dzień roboczy. :wink:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 gru 2014, 22:16

Zastanawiam się zresztą, czy jest sens wypisywanie "116 na brygadach swingowych" i wicewersa, skoro wiedza o właściwych obsadach nie jest publiczna.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ashir
Posty: 27723
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2014, 22:20

Niemniej większość wie, że np. na takich liniach jak 27 czy 28 planowo się pojawia U-Boot. Najlepiej jakby się pojawiła taka lista, jak w poprzednich latach z podziałem linii, gdzie planowo pojawiają się U-Booty, a gdzie Swingi. :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 31 gru 2014, 22:41

ashir pisze:Ja się nie wymądrzam, tylko nawet jeśli tak jest w super ważnych dokumentach to dziwadło powinno dziwić, szokować, zaskakiwać i w tym miejscu można wstawić wiele innych synonimów. Chyba nie po to pawcio zmienił zasady klasyfikacji dziwadeł w części autobusowej, żeby w części tramwajowej było coś takiego. Bo Swing DUO w weekend na 35 jest nadal tak częstym widokiem jak solówki na 156, których też nie powinno być. Tylko odnośnie tego drugiego zmieniają się zasady i nie będą już kwalifikowane jako "dziwadła", więc wypadałoby być też konsekwentnym w przypadku tramwajów, przynajmniej dopóki na 35 będą się cały czas pokazywały tramwaje dwukierunkowe. :wink:
Z tym 35 w styczniu nie był bym taki pewien. Ale zobaczymy jak to zagra w rzeczywistości.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 02 sty 2015, 17:03

3004 :arrow: 16/26 :)

Zablokowany