Modernizacja linii tramwajowej Dw.Wileński-Żerań Wschodni

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25344
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 lis 2015, 8:05

Trapez krzyżak cokolwiek. Ma razie dużo za wcześnie na dywagowanie o szczegółach.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lis 2015, 11:14

No krzyżaka z dwóch nakładek to ni diabła nie zmontujesz. A przynajmniej przejezdnego :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25344
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 lis 2015, 14:41

Na dwa lata to coś cięższego niż nakładka może mieć sens. Ale to czyste spekulacje jakie będą warunki wyłączenia. Kiedyś krążyła wersja ze tory będą przesuwane pojedynczo dzięki czemu możliwe miały być tylko dwa małe zamknięcia a poza tym linia do samej pętli mala być czynna.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 lis 2015, 14:48

DWA LATA? Kurde, Trasę Łazienkowską i Dworzec Centralny budowano bez wyłączania tramwajów na dłużej (i to pomimo tego, że klimatu dla tramwajów nie było). Niech się ktoś puknie i przypomni sobie, że można.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25344
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 lis 2015, 14:59

Podobno na tyle jest projekt calej inwestycji.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

dranonix524
Posty: 41
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:48
Lokalizacja: Bielany, Warszawa

Post autor: dranonix524 » 23 gru 2015, 8:14

Informuję, że na trasie już zaczęto motorach tablice SIP'u, na Rondzie Żaba już funkcjonują, na Budowlanej się zacinają, na Julianowskiej dopiero będą montować a na pozostałych przystankach już są zamontowane. Na pętlach Annopol i Żerań Wschodni jest po jednej tablicy przy dyspozytorniach. Jak ktoś chce to zweryfikować, to zapraszam.
Dragonix524

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sty 2016, 17:40

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... rects=true

Redaktor Bartoszewicz lubi się przypieprzyć. Widać tekst miał powstać na temat donic wstawionych między słupki przy Inżynierskiej na przystanku, ale temat stał się nieaktualny, bo błąd tego samego dnia usunięto. Nie szkodzi, tekst już był, wierszówki szkoda, to krytykanctwo poszło.

Dlaczego krytykanctwo? Bo krytyka jest konstruktywna - a tutaj propozycji jak inaczej, niż słupkami, wyegzekwować podział przestrzeni między pieszych i auta - nie widzę. A nie, przepraszam, JEDEN konstruktywny wniosek tam jest - jeden słupek "nie od parafii" jest rzeczywiście niedopuszczalny.

Co by dał udział w projekcie architekta - z reguły poruszającego się zresztą samochodem, zbiorkom nie licuje przecież z całą tą artystyczną otoczką, co przecież słychać i widać słuchająć/czytając dra Domaradzkiego na przykład - nie do końca rozumiem, bo system małej architektury jest akurat ogólnomiejski, a o lokalizacji urządzeń BRD decyduje nie projektant, tylko IR. Chyba, że chodzi o fuszkę dla kolegów... Krakowskie Przedmieście projektowali architekci. Efekty widzimy.

Ogólnie żenada - a miałem wykupić prenumeratę...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 01 lut 2016, 8:14

Krakowskie Przedmieście projektowali architekci. Efekty widzimy.
Na Krakowskim Przedmieściu IR miał stanowczo za dużo do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lut 2016, 17:33

Bynajmniej, tam, od początku do końca, jest myśl dra arch. Domaradzkiego. Od granitu niedającego się na drogę, po brak infrastruktury dla rowerów i tramwajów włącznie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4766
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 01 lut 2016, 18:53

I łuk przy Miodowej na którym nie mogą minąć się dwa autobusy. Długo by tak można wymieniać.
Obrazek

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 01 lut 2016, 20:08

I przystanek w stronę Żoliborza odsunięty spod kościoła św. Anny na wysokość skweru Hoovera -> utrudnione przesiadki między tramwajami i autobusami na Trasie W-Z. W zeszłym roku był zgłoszony projekt do budżetu obywatelskiego, żeby przywrócić starą lokalizację, to urzędnicy odpowiedzieli: nie-da-się, bo wiata przystankowa zasłoniłaby widok na kolumnę Zygmunta.

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 02 lut 2016, 8:38

Bynajmniej, tam, od początku do końca, jest myśl dra arch. Domaradzkiego.
Za miejsca parkingowe przy kościele św. Krzyża odpowiada bezpośrednio IR.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4766
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 02 lut 2016, 12:25

Wyczuwam że na czyjąś gorącą prośbę. Zresztą w tym miejscu to ma uzasadnienie dla jakichś uroczystości typu śluby czy pogrzeby.
Obrazek

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 02 lut 2016, 13:41

Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że swego czasu wiceprezydent miasta mówił w wywiadzie, że tych miejsc to w sumie nie powinno być, ale IR kazał. Tyle w sprawie wszechwładzy projektanta.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lut 2016, 18:45

gfedorynski pisze:
Bynajmniej, tam, od początku do końca, jest myśl dra arch. Domaradzkiego.
Za miejsca parkingowe przy kościele św. Krzyża odpowiada bezpośrednio IR.
Co, w skali wspomnianych przeze mnie wielbłądów Myśli Architektonicznej, jest doprawdy detalem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ