Modernizacja linii tramwajowej Dw.Wileński-Żerań Wschodni

Moderator: Wiliam

Stary Pingwin
Posty: 5816
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 30 paź 2015, 9:49

Tak to u nas jest- napieprzono przystanków co 200 metrów, a teraz krzyk, bo zabiorom.
A przy przystanku Budowlana się uspokoi, po 1 listopada.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4767
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 30 paź 2015, 11:13

Flash8222 pisze:Zejście jest, na początku peronu.
Czyli z miejsca z którego jest robione zdjęcie trzeba przejść co najmniej długość wysepki by dostać się do tramwaju. Po za tym zamiast rozładować tłumek wysiadający z tramwaju, kieruje się go w jedno miejsce, prawdopodobnie blokując dojście do tramwaju.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 paź 2015, 12:28

MichalJ pisze:
Glonojad pisze:A Tobie o co chodzi?
Brak zejścia z wysepki. Bardziej kretyńsko byłoby trudno zaprojektować.
Jest zejście, tylko na dziko, po torach i bez pasów, za to na początku łuku jezdni. Też nie mam żadnych wątpliwości, że wszyscy będą tamtędy chodzić :(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 30 paź 2015, 17:14

Flash8222 pisze:Zejście jest, na początku peronu.
Bym nie zgadł. :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 paź 2015, 20:06

MichalJ pisze:
Glonojad pisze:A Tobie o co chodzi?
Brak zejścia z wysepki. Bardziej kretyńsko byłoby trudno zaprojektować.
Jest to dokładnie taki sam brak zejścia z wysepki, jak na dziesiątkach innych przystanków w mieście. Nie tylko tym, tak nawiasem mówiąc, właśnie wróciłem z Monachium i tam na torowiskach wydzielonych jest to rozwiązanie powszechne. Rzekłbym nawet, że podstawowe - dodatkowe dojścia są wyłącznie tam, gdzie jest jakiś ciąg pieszy na drugim koncu peronu, do którego można się dowiązac.
Wiliam pisze:
Flash8222 pisze:Zejście jest, na początku peronu.
Czyli z miejsca z którego jest robione zdjęcie trzeba przejść co najmniej długość wysepki by dostać się do tramwaju.
Czyli dokładnie taką odległość, jaka była do pokonania wcześniej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4767
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 30 paź 2015, 20:13

A można by było przejść tylko tyle, ile wynosi odległość do pierwszych drzwi.
Obrazek

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 30 paź 2015, 20:31

Pojedź do Berlina, bliżej.
http://umapa.pl/Y7em4
http://umapa.pl/I4RAF http://umapa.pl/JbxNZ http://umapa.pl/yy2wi http://umapa.pl/DPQH6 (Wydajemisie, że na tej linii wszystkie wysepki mają wejścia na obu końcach, tak się teraz buduje tramwaje w Berlinie.)

Albo do Wiednia:
http://umapa.pl/JdilI

Wiem, że tak jak ten na 11 Listopada, budowało się przystanki tramwajowe za Gierka. Naiwnie liczyłem, że teraz już tak się budować nie będzie.

Obrony się spodziewałem, ale raczej w stylu: wicie, Galas, przepisy, o 10 centymetrów za blisko/za daleko od czegoś, wicie, niedasie. Ale wersja "o co chodzi, tak ma być" jednak mnie zaskoczyła.

Na argument "jest jak było, więc jest dobrze" to już całkiem mi macki opadły.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 paź 2015, 23:53

Flash8222 pisze:Zejście jest, na początku peronu.
:arrow: A przypadkiem nie pośrodku - tam, gdzie jest przerwa między płotkami?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 paź 2015, 1:19

Tam, ale nie jest to środek.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 paź 2015, 15:24

Poruszam się w obszarze rozwiązań mozliwych do uzyskania o nie mam zamiaru.mieć z tego tytułu jakichś kompleksow. Wiele sie udało w tym miejscu uzyskać i z tego jestem zadowolony. Zawsze da się lepiej, zawsze da się projektować 10 lat zamiast trzech a i tak się znajdą niezadowoleni.

I nie, nie jest tak.jak.bylo - jest lepiej. Jest peron, jest wydzielenie z ruchu, jest wspolny przystanek. Ale jak ktoś chce minusy znaleźć, to znajdzie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10602
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 paź 2015, 15:59

A tak w ogole to jesli jeździ sie do przodu, to nie lepiej byłoby gdyby zejścia z wysepek były z przodu?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 paź 2015, 16:16

Tylko, ze tam .miejsce bylo akurat "z tylu".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 lis 2015, 0:34

Glonojad pisze: Czyli dokładnie taką odległość, jaka była do pokonania wcześniej.
A w ogóle to nie jest prawda, bo przystanek bezwysepkowy był dostępny z chodnika na całej długości, a będzie tylko w jednym miejscu. Owszem, na drugą stronę ulicy przejście było jedno.

Flash8222
Posty: 7603
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 01 lis 2015, 17:21

Dla zainteresowanych, za przystankiem Kondratowicza powstaje przelotka ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lis 2015, 18:12

Dobrze, z dokładnością do 30 m (bo tyle mial pojedynczy przystanek).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ