Facebookowa grupa komunikacyjna

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Facebookowa grupa komunikacyjna

Post autor: reserved » 28 cze 2016, 17:11

Cześć,

Powstał z mojej strony pomysł, żeby na facebooku utworzyć grupę komunikacyjną. Obecnie istnieje taka, ale tam się przewijają głównie zdjęcia autobusów. Natomiast mi chodzi właśnie o coś takiego jak Wawkom, czyli pole do dyskusji nad komunikacją miejską, dyskusje nt. zmian itd. Czyli krótko mówiąc wszystko co związane z ZTM-em i komunikacją publiczną w aglomeracji warszawskiej.

Brzmi to jak konkurencja dla Wawkomu, ale myślę że Wawkom jest na tyle popularną w środowisku marką, że raczej nie ma co przez ten pryzmat patrzeć. Chciałem stworzyć coś, co będzie dla ludzi, którzy korzystają z facebooka. Brakuje mi trochę takiej grupy dyskusyjnej na facebooku. Oczywiście gdyby administracja Wawkomu chciała, możliwa byłaby współpraca na zasadzie wzajemnej reklamy. Wszak forum i grupa na fb to jednak coś innego, mimo że służy temu samemu.

Moje pytania brzmią następująco:

- Czy ktoś z Was byłby zainteresowany uczestnictwem w takiej grupie?
- Czy ktoś z Was byłby chętny podjąć się razem ze mną współtworzenia takiej grupy?
- Czy macie jakieś swoje pomysły dot. funkcjonowania takiej grupy?

Nie zależy mi na jakiejś popularności. Chciałbym stworzyć na facebooku miejsce, na którym będzie można merytorycznie dyskutować o komunikacji publicznej w Warszawie. Czy będzie dużo osób, czy mniej, to jest najmniej ważne, liczy się merytoryka dyskusji.


Aha,
i taka moja propozycja dla nazwy takiej grupy to: "Warszawski Transport Publiczny" (WTP). Ale to do dyskusji.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 cze 2016, 20:41

Merytorycznie i FB? Chyba że stworzysz grupę zamkniętą, do której będziesz starannie dobierał dyskutantów
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
J.Kaczmarski
Posty: 225
Rejestracja: 26 maja 2015, 15:25
Lokalizacja: W-wa/Siedlce

Post autor: J.Kaczmarski » 28 cze 2016, 20:46

Jest ogólnopolska i moim zdaniem najlepsza. :P
Poszukiwane wozy : 8005 8019 8036
115 143 153 196 KM2 S2 704
17 :arrow: Suchożebry

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 cze 2016, 21:32

Paweł_K pisze:Merytorycznie i FB? Chyba że stworzysz grupę zamkniętą, do której będziesz starannie dobierał dyskutantów
Oczywiście mam na myśli grupę zamkniętą. Choć nie kółko wzajemnej adoracji dla znajomych.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6934
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 28 cze 2016, 21:39

A w temacie "Humor" masz zwiastun tego, co potencjalnie się będzie na tej grupie działo.

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2232
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 28 cze 2016, 21:52

Powiem tak, możecie spróbować, zawsze można grupę zlikwidować, jeśli będzie bałagan.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 cze 2016, 21:53

Emyl pisze:A w temacie "Humor" masz zwiastun tego, co potencjalnie się będzie na tej grupie działo.
Jakoś na Wawkomie się tak nie dzieje. Więcej wiary w ludzi! :) Jest np. taka grupa "Co się dzieje w metrze?", zresztą tam MeWa działa, i tam moim zdaniem jest utrzymany porządek i są ciekawe dyskusje.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 cze 2016, 23:14

reserved pisze:
Aha,
i taka moja propozycja dla nazwy takiej grupy to: "Warszawski Transport Publiczny" (WTP). Ale to do dyskusji.
Jak zaczną tam pisać niektórzy udzielający się na fanpage'u ZTM, to z WTP szybko zrobi się 'WTF" ;)

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 cze 2016, 23:24

Przy założeniu, że ludzie to debile, w zasadzie można zwinąć wszelkie interesy i czekać na swój pogrzeb. Ale może jednak nie jest tak źle?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6934
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 29 cze 2016, 2:13

WToPa. :P

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 29 cze 2016, 9:21

Jestem za, pod warunkiem, że reserved przeniesie swoją działalność w całości tam.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 cze 2016, 10:57

Jest to też jakaś myśl, choć nie wykluczam, że jednak od czasu do czasu tu będę zaglądał. Ale pamiętaj fik, że jeśli powstanie taka grupa na fb, jesteś tam zawsze mile widziany. :)

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 29 cze 2016, 14:10

reserved pisze:Jest np. taka grupa "Co się dzieje w metrze?" (...) i tam moim zdaniem jest utrzymany porządek i są ciekawe dyskusje.
No widzisz - Twoim zdaniem. Moim zdaniem nie ma tam porządku i dyskusje opierają się często albo na udowadnianiu, kto wie więcej i jest bardziej tru fanem metra, albo - co z tym powiązane - jakiejś dziwnej sztywności i nijakości.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 01 lip 2016, 2:53

reserved pisze:Przy założeniu, że ludzie to debile, w zasadzie można zwinąć wszelkie interesy i czekać na swój pogrzeb. Ale może jednak nie jest tak źle?
Nadzieja matką głupich jest i swoich dzieci nie lubi

Pomysł spoko. Internet jest pojemny, potencjalnych użytkowników moc.
Ale...
Jak odfiltrujesz nieaktualne tematy? Na fb bardzo łatwo o tworzenie się spamwątków.

Bierzesz pod uwagę to, że czasami św. Administracja Twarzoksiążki publikuje nowe funkcjonalności, które mogą owocować ogromnym bałaganem? Aktualnie syf robi gubienie ostatnich słów przez Messengera na Androidzie, Facebook na komputerze zostawia chociaż pierwszą literę. Kiedyś straszny syf był z wyświetlaniem komentarzy, jak wprowadzano możliwość odpowiadania na nie i tworzenia takiego drzewka jak na grupach dyskusyjnych.
reserved pisze:
Emyl pisze:A w temacie "Humor" masz zwiastun tego, co potencjalnie się będzie na tej grupie działo.
Jakoś na Wawkomie się tak nie dzieje. Więcej wiary w ludzi! :) Jest np. taka grupa "Co się dzieje w metrze?", zresztą tam MeWa działa, i tam moim zdaniem jest utrzymany porządek i są ciekawe dyskusje.
Skąd jest MeWa? Stąd. Dlaczego mamy porządek? Bo jest grono moderatorów. Proste. Na MiKu też był zawsze porządek :term:

Dlatego - nie torpeduję. Próbuj, rób jak uważasz. A co z tego wyjdzie - czas pokaże.
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 01 lip 2016, 9:44

Tyrystor pisze: Jak odfiltrujesz nieaktualne tematy? Na fb bardzo łatwo o tworzenie się spamwątków.
Myślę, że grupa nie byłaby aż tak duża, by pojawił się bałagan z tematami. A spamwątki same w sobie nie muszą być złe. To, co mnie by odpychało bardziej od takiej grupy, to wstawianie zdjęć dla samych zdjęć, w stylu - zrobiłem fotkę takiego i takiego wozu, oceniajcie.
Tyrystor pisze:Bierzesz pod uwagę to, że czasami św. Administracja Twarzoksiążki publikuje nowe funkcjonalności, które mogą owocować ogromnym bałaganem?
Korzystam z facebooka tyle czasu i jestem w stanie się w tym połapać. Jestem administratorem jednej z grup, która ma 800 osób, i jest duży porządek. Co prawda jest to grupa katolicka, więc ludzie z założenia są przyjaźnie nastawieni do innych i potrafią zachować porządek, z miłośnikami komunikacji bywa różnie. Ale i nawet moderacja jest dość prosta, bo nie bawimy się w upominanie, ostrzeżenia, bany na poszczególne podfora itd., tylko po prostu jednym guziczkiem sprawiamy, że albo dana osoba jest w grupie, albo nie. Na Wawkomie jednak zarejestrować się może każdy.
Tyrystor pisze:Skąd jest MeWa? Stąd. Dlaczego mamy porządek?
Toteż napisałem o tym pomyśle tutaj, bo jest tu sporo osób, które potrafi jednak utrzymać poziom rozmowy. Przy czym żeby było jasne - dla mnie wysoki poziom rozmowy nie odnosi się do merytoryki, ale do kultury osobistej. Czyli jeśli taki fik przykładowo będzie wszystko wiedział, i będzie potrafił tę wiedzę przekazać i poziom merytoryczne rozmowy dzięki niemu będzie wysoki, ale przy tym będzie niekulturalny i będzie obrażał innych, to to nie jest dla mnie wysoki poziom. A z kolei są ludzie, którzy na komunikacji mają zielone pojęcie, ale chcą poznać ten świat, czasem nawet się o coś pokłócą, ale będą w stanie to robić w sposób kulturalny i odnosić się z szacunkiem do innych, i dla mnie tacy ludzie zasługują na przyznanie miana wysokiego poziomu rozmowy.

ODPOWIEDZ