Komunikacja w trakcie zamknięcia linii średnicowej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1622
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Komunikacja w trakcie zamknięcia linii średnicowej

Post autor: Nordyk110 » 21 kwie 2023, 19:15

Mam takie pytanie czy przy remoncie średnicy będą zamknięte al, Jerozolimskie? Chyba tak od poniatowszczaka do patelni.
Patelnia też będzie zamknięta? Jeżeli nie to skręty są tu wskazane.
Mają jeszcze coś robić z Marszałkowską od patelni do bankowego, może to jest czas na zbudowanie skrętów.
Już widzę jak Glonojad się skręca. :D
I tak. Nie nie jestem za skrętami na patelni. Ale kilka lat objazdów to chyba ma sens.
Chyba że uda się puścić tram na KP i aleje Ujazdowskie.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Leitner98
Posty: 90
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:29

Post autor: Leitner98 » 21 kwie 2023, 20:12

Nordyk110 pisze:
21 kwie 2023, 19:15
Mam takie pytanie czy przy remoncie średnicy będą zamknięte al, Jerozolimskie? Chyba tak od poniatowszczaka do patelni.
Patelnia też będzie zamknięta? Jeżeli nie to skręty są tu wskazane.
Tak, al. Jerozolimskie będą zamknięte. Zostanie tylko kawałek jezdni umożliwiającej poruszanie się autobusów, służb i chyba mieszkańców. Tramwaje w relacjach NS mają zostać - pewnie z czasowymi wyłączeniami (pojawiła się informacja o możliwym tymczasowym wiadukcie dla tramwajów nad wykopem).

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6930
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 21 kwie 2023, 21:19

Brak tramwajów przy braku pociągów to będzie katastrofa. Chyba muszą jakąś tymczasową zawrotkę zrobić przed Centralnym i drugą przed Palmą patrząc z Pragi.

Flash8222
Posty: 7603
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 21 kwie 2023, 21:26

Kiedyś był plan tymczasowego torowiska wzdłuż traktu królewskiego który przy pl. na rozdrożu odbijałby do placu zbawiciela, ale raczej ten plan umarł śmiercią naturalną.

Łukasz
Posty: 10592
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 kwie 2023, 21:31

Emyl pisze:Brak tramwajów przy braku pociągów to będzie katastrofa. Chyba muszą jakąś tymczasową zawrotkę zrobić przed Centralnym i drugą przed Palmą patrząc z Pragi.
Może jakoś da się przerzucić trochę na sąsiednie ciągi. M2 ma chyba jakąś dwukrotną rezerwę częstotliwości, poza tym jak będzie buspas, to jakas zetka co minutę… Remont WZ przeżyliśmy, i to kilka razy, i to bez metra, i buspasa na TŁ. Nie wszyscy muszą jechać w Aleje…

A pociągi na obwodową i dojazd na Ochotę/Wolę od tyłu…

A ten tramwaj na KP to dokąd miałby jeździć :)?
ŁK

primoż
Posty: 3743
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 22 kwie 2023, 0:44

Flash8222 pisze:
21 kwie 2023, 21:26
Kiedyś był plan tymczasowego torowiska wzdłuż traktu królewskiego który przy pl. na rozdrożu odbijałby do placu zbawiciela, ale raczej ten plan umarł śmiercią naturalną.
Kilka (kilkanaście?) lat temu był artykuł w Stołku lub na blogu Autobus Czerwony, tylko nie pamiętam, czy był to luźny pomysł redaktora Osowskiego, czy rzeczywisty pomysł z korytarzy ratusza :-k
Łukasz pisze:
21 kwie 2023, 21:31
Może jakoś da się przerzucić trochę na sąsiednie ciągi. M2 ma chyba jakąś dwukrotną rezerwę częstotliwości, poza tym jak będzie buspas, to jakas zetka co minutę…
Grzebane żywcem 521 mówi nam guess who's back! :vampir: :wikary:
Łukasz pisze:A ten tramwaj na KP to dokąd miałby jeździć :)?
Palma - NŚ - PTK - Aleje Ujazdowskie - plac Na Rozdrożu - aleja Wyzwolenia - Zbawix.

Co do centrum i skrętów: słyszałem/czytałem, że tramwaje miałyby zmieniać czoło w Alejach Jerozolimskich (DWC lub Patelnia)*, ale ile w tym prawdy, to nie wiem, zresztą tę wersję poznałem jeszcze w poprzedniej dekadzie, więc nie zdziwię się, jak to mogło się zmienić już sto albo i więcej razy. Może niech wypowie się ktoś bardziej znający temat, bo całkiem możliwe, że słyszę dzwon z kościoła, ale nie wiem z którego.

* - zaraz nastąpi kumulacja postów zajadłych wrogów tramwajów dwukierunkowych, bo nie można na siedząco pobawić się komóreczką, a na stojąco przeglądać media społecznościowe powoduje głębokie frustracje.

Umieszczanie w jednym poście grzebania żywcem 521 i dzwonów kościelnych to pomysł na scenariusz do horroru, niekoniecznie komunikacyjnego :keke:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

primoż
Posty: 3743
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 22 kwie 2023, 0:46

SU89 pisze:
20 kwie 2023, 5:52
Zgadzam się z Krzysztofem w tej kwestii. Nie ma nic gorszego niż jazda pojazdem, w którym wszystkie miejsca siedzące są zajęte. Gdyby chociaż, wzorem pociągów metra, czy innych miast, były oparcia dla osób stojących przy ścianach lub w przegubach pojazdów, to jazda byłaby dość komfortowa. A tak to stoisz jak słup, trzymasz się kurczowo poręczy, bo w takim Jazzie na łuku polecisz, plecy bolą od stania, ciężko spojrzeć w telefon, no po prostu tragedia.
Hit wiosny: wyloguj się do życia wraz z TW! :twisted:
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 22 kwie 2023, 4:12

W Jerozolimskich nie miał być utrzymany ruch tramwajów?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6930
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 22 kwie 2023, 8:10

Jakim cudem? Wózki antygrawitacyjne?

primoż
Posty: 3743
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 22 kwie 2023, 13:23

Albo schwebebahn ;p
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 kwie 2023, 7:45

To trzeba tylko wprowadzić zakaz przewozu słoni.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 kwie 2023, 9:07

primoż pisze:
22 kwie 2023, 0:44
Flash8222 pisze:
21 kwie 2023, 21:26
Kiedyś był plan tymczasowego torowiska wzdłuż traktu królewskiego który przy pl. na rozdrożu odbijałby do placu zbawiciela, ale raczej ten plan umarł śmiercią naturalną.
Kilka (kilkanaście?) lat temu był artykuł w Stołku[


Rzeczywisty pomysł, ale niestety nie chwycił. Zresztą prawdopodobnie nie byłby wykonalny w sytuacji, gdy cały ZP Muzeum Narodowe aż po Powisle bedzie rozkopany na odkrywkową budowę WARSZAWY NOWEGO ŚWIATU.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 kwie 2023, 9:27

To tylko znaczy, że niezbędny byłby tramwaj na ślimakach Poniatoszczaka ;) ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 kwie 2023, 9:47

Nie, do Bonifraterskiej i dlaej Międzyparkową na Most Gdański. :P
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Krzysztof_J
Posty: 449
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 23 kwie 2023, 9:57

Czy wiadomo, w jakim stopniu będą rozkopane Aleje Jerozolimskie? Może wystarczyłoby miejsca, żeby ułożyć tymczasowe torowisko, jak podczas prac w latach 40.?
1054578.jpg

ODPOWIEDZ