Zmiany od lipca 2023

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Flash8222
Posty: 7602
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 04 lip 2023, 20:59

fraktal pisze:
04 lip 2023, 20:46
Flash8222 pisze:
04 lip 2023, 19:59

Nie, nie wyrabiali się. Zawieszano najkrótsze dodatki by jako tako wyjść z planem, przerwa wakacyjna nie zaczyna się z pierwszym dniem lipca tylko np. 26 czerwca jak w tym roku. Twój świat w tych różowych okularach jest wspaniały.
No i można było zawiesić podjazdy pod szkoły, czy też linie dedykowane uczelniom od 26 czerwca.. A resztę zmian wprowadzić 1 lipca - zresztą w ubiegłych latach dawało się to rozdzielić. 210 (708) i lilka innych linii miało wprowadzane rozkłady wakacyjne właśnie 1 lipca.
A rodzice którzy pracują za pulpitem wezmą swoje dzieci do kabiny :lol: Bo Pan Fraktal nie bierze tego pod uwagę :lol:

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 04 lip 2023, 21:04

Flash8222 pisze:
04 lip 2023, 20:59
fraktal pisze:
04 lip 2023, 20:46
No i można było zawiesić podjazdy pod szkoły, czy też linie dedykowane uczelniom od 26 czerwca.. A resztę zmian wprowadzić 1 lipca - zresztą w ubiegłych latach dawało się to rozdzielić. 210 (708) i lilka innych linii miało wprowadzane rozkłady wakacyjne właśnie 1 lipca.
A rodzice którzy pracują za pulpitem wezmą swoje dzieci do kabiny :lol: Bo Pan Fraktal nie bierze tego pod uwagę :lol:
Panie Flashu, miał Pan urlop od 26 czerwca? :>

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 04 lip 2023, 21:12

A to urlop Flasha jest wyznacznikiem całej spółki? Naprawdę wolałbym obsłużyć potrzebne urlopy od 24 czerwca niż potem narażać się na choćby jeden dzień braków we wrześniu. A przypominam że i na same wakacje plan nie jest stały, bo jest zwiększany weekendowymi (i nie tylko) remontami TW, nocnymi imprezami na Stadionie czy Bemowie, objazdami dającymi konieczność dołożenia brygad itd.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka


I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 04 lip 2023, 21:33

A to tylko kierowcy mają dzieci w wieku szkolnym? Jakoś inne firmy sobie radzą z funkcjonowaniem w wakacje i urlop tuż po zakończeniu roku wcale nie jest aż tak popularny na przykład u mnie w pracy, gdzie pod koniec miesiąca generalnie jest więcej obowiązków. I dzieci moich kolegów i koleżanek z pracy chyba nie usychały z tęsknoty za rodzicami przez ten tydzień. Co więcej, obserwując zapełnienie w autobusach pod koniec czerwca mogę powiedzieć, że stosunkowo niewiele osób chyba zaplanowało urlopy już na ostatnj tydzień czerwca.Teraz w autobusach jest wyraźnie puściej. A jak tam obiektywne dane ZTMu o zapełnieniu?

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 04 lip 2023, 22:17

Ale nie porównujmy innych firm (biurowych? nie wiem gdzie pracujesz) do komunikacji. Nikt nie twierdzi że 26.06 frekwencja jest tak samo niska jak np. 7.07 ale nadal, jeśli to będzie 90 osób w przegubie a potem przez wakacje 60 to nadal warto, niż żeby potem było 180 we wrześniu bo są braki podyktowane urlopami.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka

I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lip 2023, 7:28

Dokłądnie tak. Mniejszy ruch w wakacje jest faktem, podobnie jak to, że kilkadziesiąt % pasażerów to młodzież szkolna, kolejne kilkadziesiąt - studenci. Nawet, jeśli dzieciaki wciaż się po mieście poruszają w wakacje, to a) niekoniecznie na ósmą do szkoły i b) niekoniecznie po tych samych trasach codziennie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 lip 2023, 8:45

bartoni722 pisze:
04 lip 2023, 22:17
Ale nie porównujmy innych firm (biurowych? nie wiem gdzie pracujesz) do komunikacji. Nikt nie twierdzi że 26.06 frekwencja jest tak samo niska jak np. 7.07 ale nadal, jeśli to będzie 90 osób w przegubie a potem przez wakacje 60 to nadal warto, niż żeby potem było 180 we wrześniu bo są braki podyktowane urlopami.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Ok, to sensowny argument, ale zwrócę uwagę na jedną sprawę: skoro grafiki kierowców są robione na cały czerwiec, a wyjazd, a co za tym idzie urlop jakoś zwykle się planuje, nie sądzę, żeby wielu było chętnych na nagły urlop od 24.06, bo się zwolniły brygady. Jeśli ktoś ma zaplanowany urlop od 10.07, to i tak w tym terminie pójdzie, niezależnie czy ktoś mu zaproponuje urlop w czerwcu.. Efekt będzie taki, że braki będą nie we wrześniu, ale w lipcu i w sierpniu, co widać na przykład teraz po Mobilisie.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25339
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 lip 2023, 8:58

Przecież wiedząc, że wakacje i rozkłady wakacyjne rozpoczynają się od ostatniego tygodnia czerwca, to już w planie urlopie można to uwzględnić i nikogo na gwałt na urlopie wysyłać nie trzeba.
Podstawowym problemem jest to, że wakacje w rozkładach jak zima w wojsku zaczynają się na rozkaz. Jest data zmiany, bo nie da się modyfikować trzy razy rozkładów po 5% podaży. Zawsze jest z tego problem w pierwszym i ostatnim tygodniu wakacji.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25339
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 lip 2023, 8:59

person pisze:
04 lip 2023, 15:19
Generalnie rozumiem, że w wakacje jest mniej pasażerów (choć nie o 30% jak drzewiej powiedziano i tak zostało po wieki wieków dane z pojazdów mówią coś innego amen). Niemniej doświadczenia są takie, że na początku wakacji PAXów jest więcej niż na przełomie lipca i sierpnia, więc... może jednak zmiany wakacyjne powinny wchodzić od 1 lipca, a nie od razu po ostatnim szkolnym dzwonku?
Zdradzisz ile jest obecnie po rewolucji pandemicznej?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 lip 2023, 9:47

pawcio pisze:
05 lip 2023, 8:58
Przecież wiedząc, że wakacje i rozkłady wakacyjne rozpoczynają się od ostatniego tygodnia czerwca, to już w planie urlopie można to uwzględnić i nikogo na gwałt na urlopie wysyłać nie trzeba.
Podstawowym problemem jest to, że wakacje w rozkładach jak zima w wojsku zaczynają się na rozkaz. Jest data zmiany, bo nie da się modyfikować trzy razy rozkładów po 5% podaży. Zawsze jest z tego problem w pierwszym i ostatnim tygodniu wakacji.
Można to uwzględnić, ale czy się uwzględnia? ;) Nie wiem, nie jestem kierownikiem zajezdni, natomiast nikt z moich znajomych kierowców nie miał chyba urlopu w ostatnim tygodniu czerwca, tylko później - w lipcu lub w sierpniu.
Kiedyś pamiętam, że autobusowe zmiany wakacyjne były wprowadzane etapami - część 24.06, część 1.07 i było to zaznaczone w komunikacie. I dało się zrobić.;)

kajo
Posty: 2794
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 05 lip 2023, 10:24

fraktal pisze:
04 lip 2023, 21:33
A to tylko kierowcy mają dzieci w wieku szkolnym? Jakoś inne firmy sobie radzą z funkcjonowaniem w wakacje i urlop tuż po zakończeniu roku wcale nie jest aż tak popularny na przykład u mnie w pracy, gdzie pod koniec miesiąca generalnie jest więcej obowiązków. I dzieci moich kolegów i koleżanek z pracy chyba nie usychały z tęsknoty za rodzicami przez ten tydzień. Co więcej, obserwując zapełnienie w autobusach pod koniec czerwca mogę powiedzieć, że stosunkowo niewiele osób chyba zaplanowało urlopy już na ostatnj tydzień czerwca. Teraz w autobusach jest wyraźnie puściej. A jak tam obiektywne dane ZTMu o zapełnieniu?
Nie wiem gdzie pracujesz, ale ja już w kilku firmach spotkałem się na przykład z losowaniem kto będzie miał urlop w wakacje. Może masz szczęście, że firma ma wolne moce produkcyjne i mona rozdzielić zadania innym. W MZA jest inna specyfika pracy. Teraz spracuje w sprzedaży i po prostu więcej klientów nam ucieka, ale wcześniej w Call-center, gdzie nie było chwili wolnego to osoby bez dzieci mogły zapomnieć o urlopie w wakacje, a reszta sobie losowała czy akurat w tym roku spędzi wakacje z dziećmi czy nie.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8342
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 lip 2023, 10:32

Jak radzą sobie kolejarze z wakacjami? Całe szczęście, że tam nie ma dzieciatych pracowników w ruchu, bo inaczej nie można byłoby dokonywać wzmocnień na miesiące letnie... ;)
pawcio pisze:
05 lip 2023, 8:59
person pisze:
04 lip 2023, 15:19
Generalnie rozumiem, że w wakacje jest mniej pasażerów (choć nie o 30% jak drzewiej powiedziano i tak zostało po wieki wieków dane z pojazdów mówią coś innego amen). Niemniej doświadczenia są takie, że na początku wakacji PAXów jest więcej niż na przełomie lipca i sierpnia, więc... może jednak zmiany wakacyjne powinny wchodzić od 1 lipca, a nie od razu po ostatnim szkolnym dzwonku?
Zdradzisz ile jest obecnie po rewolucji pandemicznej?
Nie dam rady, bo już nie pracuję w branży :) Aaaaaale zawsze możesz odezwać się do dawnych kolegów, którzy dostają stosowny raport co tydzień.

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 05 lip 2023, 10:32

kajo pisze:
05 lip 2023, 10:24
fraktal pisze:
04 lip 2023, 21:33
A to tylko kierowcy mają dzieci w wieku szkolnym? Jakoś inne firmy sobie radzą z funkcjonowaniem w wakacje i urlop tuż po zakończeniu roku wcale nie jest aż tak popularny na przykład u mnie w pracy, gdzie pod koniec miesiąca generalnie jest więcej obowiązków. I dzieci moich kolegów i koleżanek z pracy chyba nie usychały z tęsknoty za rodzicami przez ten tydzień. Co więcej, obserwując zapełnienie w autobusach pod koniec czerwca mogę powiedzieć, że stosunkowo niewiele osób chyba zaplanowało urlopy już na ostatnj tydzień czerwca. Teraz w autobusach jest wyraźnie puściej. A jak tam obiektywne dane ZTMu o zapełnieniu?
Nie wiem gdzie pracujesz, ale ja już w kilku firmach spotkałem się na przykład z losowaniem kto będzie miał urlop w wakacje. Może masz szczęście, że firma ma wolne moce produkcyjne i mona rozdzielić zadania innym. W MZA jest inna specyfika pracy. Teraz spracuje w sprzedaży i po prostu więcej klientów nam ucieka, ale wcześniej w Call-center, gdzie nie było chwili wolnego to osoby bez dzieci mogły zapomnieć o urlopie w wakacje, a reszta sobie losowała czy akurat w tym roku spędzi wakacje z dziećmi czy nie.
Ja to generalnie nie mam problemów z urlopami, ale wśród moich znajomych także nie ma raczej z tym problemu (nie mówię o jednej firmie, a o różnych). Ok, może 2 tygodni się nie zawsze dostaje, ale tydzień to już raczej tak, jeśli się odpowiednio wcześnie poinformuje przełożonego. W tym także w MZA tak jest, z tego co wiem.
PS A kolejarza żadnego nie znam. :razz:

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 lip 2023, 10:43

Rozumiem, że związki zawodowe o dyskryminacji osób bezdzietnych wygodnie milczą?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

BrdzJkb
Posty: 197
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 05 lip 2023, 10:56

Związki zawodowe zajmują się realnymi problemami jak hulajnoga w autobusie czy godność pracownika związana z kontrolą trzeźwości.

Zablokowany