Mazobilet

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8317
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Mazobilet

Post autor: person » 02 sie 2023, 11:28

Ruszyła nowa, dziwna oferta.
Oferta, która nie jest Wspólnym biletem, tylko hybrydą biletu weekendowego KM i weekendowego ZTM.

Jak na razie najwięcej informacji dostarcza portal branżowy, który - jak rozumiem - robi przedruk informacji pracowej:
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 79486.html

Na tę chwilę (11:26, 2.08.2023) na marszałkowej stronie województwa informację o tym znajdziemy tylko w sekcji "Multimedia" i tylko w formie filmu:
https://mazovia.pl/
na stronie KMów dwa zdania o okresie ważności oferty i odesłanie do typowego, kolejowego Regulaminu*:
https://www.mazowieckie.com.pl/pl/stref ... -mazobilet
na stronie miasta i WTP/ZTM informacji brak, ale rozumiem, że to oferta bardziej dla ludzi z regionu, niż dla mieszkańców Warszawy i aglomeracji.

Pytanie brzmi:
hit czy kit?



*dużo więcej miejsca i dużo lepiej opisali za to ofertę zniżki 10% na zakup biletów przez własną apkę:
https://www.mazowieckie.com.pl/pl/stref ... ansze-o-10

ashir
Posty: 27712
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 sie 2023, 13:03

Oferta niezła, bo sam dobowy KM kosztuje 48 zł, a tutaj za dodatkową złotówkę masz jeszcze WKD oraz ZTM i możesz jeździć od piątku 19:00 do poniedziałku 8:00. ;-)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26822
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 sie 2023, 13:06

Na moje oko oferta świetna taryfowo (choć moim zdaniem ani oferta - w sensie przewozowym - ZTM, ani tym bardziej KM w weekendy świetna nie jest).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5264
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 sie 2023, 13:50

opłata za bilet wg oferty Mazobilet (zawierająca 8% PTU) przy zakupie:
a) dla 1 osoby wynosi 49,00 zł,
b) dla od 2 do 5 osób wynosi 99,00 zł
Czyli w przypadku zakupu biletu dla 2 osób, pozostałe 3 jadą za darmo ;) Ciekawa oferta. Na weekendowe zwiedzanie Warszawy dla osób spoza miasta dość opłacalne.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 sie 2023, 22:52

:arrow: A czy kontrolerzy biletowi ZTM mają czytniki kodów QR, czy będą te bilety sprawdzać tylko "na oko"? :-k

Paweł D.
Posty: 5264
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 sie 2023, 23:03

Skoro czytniki KM radzą sobie z e-WKM, to faktycznie ciekawe czy działa to drugą stronę? W każdym razie z bramką metra nie zadziała.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 02 sie 2023, 23:20

Oby to był początek jakiejś dalej idącej integracji. Jestem świeżo po wypadzie w Jesioniki i za 200 koron (40 zł) można kupić bilet dobowy na wszystko co się rusza w Kraju Ołomunieckim.
Obrazek

ashir
Posty: 27712
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 sie 2023, 5:35

Paweł D. pisze:
02 sie 2023, 23:03
Skoro czytniki KM radzą sobie z e-WKM, to faktycznie ciekawe czy działa to drugą stronę? W każdym razie z bramką metra nie zadziała.
Do bramek metra będzie można wykorzystać kod QR dostępny na stronie WTP.
https://www.wtp.waw.pl/mazobilet_qr/

Paweł D.
Posty: 5264
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 sie 2023, 7:45

Regulamin mówi o "pobraniu" wejściówki. I raczej chodzi o jej wyświetlenie na ekranie, niż dosłowne pobranie i zapisanie.
QR kody ZTM zmieniają się i stąd pewnie kod wydrukowany na bilecie w piątek wieczorem już w sobotę może bramki nie otworzyć. Informatycznie pewnie dałoby się to ogarnąć, ale wymaga modyfikacji oprogramowania.
Nic innego nie dało się pewnie na szybko wymyślić, ale koncepcja aby przy bramce metra wyciągać telefon i wchodzić na dedykowaną zakładkę z aktualnym QR-kodem jest nieco archaiczna.... Dla ludzi którzy śpią z włączoną komórką, pewnie żaden problem, ale są też inni....

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 sie 2023, 7:54

MZ pisze:
02 sie 2023, 22:52
:arrow: A czy kontrolerzy biletowi ZTM mają czytniki kodów QR, czy będą te bilety sprawdzać tylko "na oko"? :-k
Mają, jakoś przecież bilety pojazdowe i elektroniczne sprawdzają.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 sie 2023, 0:02

person pisze:
02 sie 2023, 11:28
Ruszyła nowa, dziwna oferta.
Oferta, która nie jest Wspólnym biletem, tylko hybrydą biletu weekendowego KM i weekendowego ZTM.
Odpowiedź na deklaracje Hołowni o jednym bilecie. TY gadasz sobie, MY wprowadzamy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 sie 2023, 21:47

:arrow: Korzystając z dobrodziejstwa długiego weekendu postanowiłem skorzystać również z Mazobiletu. Jadąc w sobotę z Radomia do Warki oraz dziś z Radomia do Warszawy i później z powrotem (plus oczywiście przemieszczanie się po samej Warszawie) muszę stwierdzić, że nawet przy tak niewielkim wykorzystaniu Mazobiletu (biorąc pod uwagę możliwości przez cztery dni) jest to finansowo bardzo zachęcające. Ale... musi być jakieś "ale". Otóż dziś rano podczas podróży z Radomia do Warszawy okazało się w trakcie kontroli, że konduktorowi wyświetla się informacja, iż Mazobilet jest ważny tylko jeden dzień. Oczywiście nadruk na bilecie był poprawny, ale po zeskanowaniu QR kodu wyświetlały się bzdury. Konduktor powiedział, że już kolejny raz w ten weekend spotyka się z takim przypadkiem. Czyli oferta dobra, ale technicznie ktoś czegoś nie dopracował. To była jedyna kontrola Mazobiletu, którą miałem, bo w pozostałych przypadkach w ogóle ich nie było (nawet na pełnej trasie, tak jak dziś po południu z Warszawy Gdańskiej do Radomia).

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8317
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 16 sie 2023, 9:44

Potwierdzam - przez weekend gościłem znajomego, który też miał problem z jego "ważnością" w poniedziałek (ergo: nie dopisano jednej linijki kodu z dodatkową ważnością 15.08 i 16.08). Na szczęście konduktor miał odpuścić po przeczytaniu nadruku. Znajomy relacjonował za to, że niektórzy konduktorzy w ogóle nie wiedzieli o tej ofercie...
Pojawiły się też problemy z wejściem do M2 ;-)

ODPOWIEDZ