Zachowania pasażerów.

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 13 lis 2023, 20:09

Bastian pisze:
13 lis 2023, 18:46
Zdaje się on też chce odbyć twoją przerwę w cywilizowanych warunkach :P
Ja po prostu nie cierpię hipokryzji i fałszywego uzasadniania poglądów mających na celu jedynie wygodę własnego tyłka rzekomymi benefitami dla pasażerów, jak również notorycznego traktowania każdego postoju na pętli jak ustawowej przerwy. Jak najbardziej uważam, że kierowca powinien mieć prawo do wypoczynku w spokoju, ale jeżeli tylko spróbuje to prawo uzyskać moim kosztem, to spotka się to z moim sprzeciwem, przykro mi. Wyżywajcie się panowie na przełożonych, nie klientach.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

reserved
Posty: 14606
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 lis 2023, 3:01

fik pisze:
13 lis 2023, 20:09
ale jeżeli tylko spróbuje to prawo uzyskać moim kosztem, to spotka się to z moim sprzeciwem, przykro mi. Wyżywajcie się panowie na przełożonych, nie klientach.
Jakim Twoim kosztem? Nie zapomniałeś się troszeczkę? Może jeszcze czerwony dywan mamy Ci rozłożyć i drinka nalać? To są właśnie efekty wieloletniego wchodzenia w tyłek pasażerom przez ZTM.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2023, 8:03

To w końcu ZTM, a nie ZZK (Zarząd Zadowalania Kierowców), tu się z Fikandrem zgodzę. Dopóki nie jesteś na przerwie, także na pętli jesteś w pracy. Popieram walkę o lepsze warunki, ale jednak nie kosztem pasażerów, dla których cały ten system transportowy istnieje.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lis 2023, 8:38

Ja konsekwentnie powtarzam, że jęki kierowców o wyrzucenie pasażerów z autobusów w czasie przerw spowodują, że to oni zostaną z nich wyrzuceni na czas przerw.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2023, 10:19

Zapraszam pod wiatę, to takie świetne rozwiązanie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2023, 10:58

Inna rzecz, że moim zdaniem to nie jest dobre (na poziomie przepisów), iż w zawodach łączących się z odpowiedzialnością za życie i zdrowie wielu osób jest mniej czasu na odpoczynek, niż przy pracy za monitorem. Jednak wolę mieć obok siebie wymęczonego czy zmarzniętego współpasażera, niż kierowcę za kółkiem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 lis 2023, 11:07

Ale ja się z tym w pełni zgadzam, podpiszę się pod każdą inicjatywą dążącą do zmiany tego stanu rzeczy i zapewnienia kierowcom adekwatnego wypoczynku w komfortowych warunkach - tak długo, jak nie stracą na niej pasażerowie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lis 2023, 11:19

Bastian pisze:
14 lis 2023, 10:58
Inna rzecz, że moim zdaniem to nie jest dobre (na poziomie przepisów), iż w zawodach łączących się z odpowiedzialnością za życie i zdrowie wielu osób jest mniej czasu na odpoczynek, niż przy pracy za monitorem. Jednak wolę mieć obok siebie wymęczonego czy zmarzniętego współpasażera, niż kierowcę za kółkiem.
Mimo wszystko kierowca ma więcej odpoczynków ustawowych niż biurwa komputerowa o kasjerce w Żabce nie wspominając.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2023, 11:32

O ile więcej?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Flash8222
Posty: 7596
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 14 lis 2023, 11:32

Ale jak wszyscy wiemy, te przerwy są tylko na papierze. Mając wczoraj 141, pierwszą przerwę od wzięcia zmiany o 14 miałem dopiero po 19.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lis 2023, 11:42

Chwilowo (nie do końca mądrze, ale nikt nie wymaga, żeby postulaty central związkowych składane w ministerstwach były mądre) nie ma zbyt wielu wymogów, jak te przerwy rozkładać w ciągu dnia pracy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Autobus Czerwon
Posty: 4094
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 14 lis 2023, 11:45

pawcio pisze:
14 lis 2023, 11:19
Bastian pisze:
14 lis 2023, 10:58
Inna rzecz, że moim zdaniem to nie jest dobre (na poziomie przepisów), iż w zawodach łączących się z odpowiedzialnością za życie i zdrowie wielu osób jest mniej czasu na odpoczynek, niż przy pracy za monitorem. Jednak wolę mieć obok siebie wymęczonego czy zmarzniętego współpasażera, niż kierowcę za kółkiem.
Mimo wszystko kierowca ma więcej odpoczynków ustawowych niż biurwa komputerowa o kasjerce w Żabce nie wspominając.
Zarówno pracownik biurowy jak i sprzedawca w sklepie ma dużo mniej odpowiedzialną i wyczerpującą fizycznie pracę niż kierowca autobusu. Już nie mówiąc że w wielu przypadkach, jak nie ma dużo pracy to i jeden i drugi może zrobić sobie przerwę śniadaniową czy przerwę na papierosa kiedy mu się żywnie podoba. Nikt też przecież nie będzie raczej ścigał pracownika biurowego jak będzie przez 5 minut przeglądał komórkę na swoim stanowisku pracy, a to też jest jakby nie patrzeć przerwa :P Ciężko to porównywać 1:1.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 lis 2023, 8:35

Z drugiej strony, nie słyszałem jeszcze o kierowcy autobusu, który musiał pracować 26h ciągiem, bo deadline, więc może skończymy z tymi próbami wywalczenia sobie przywilejów na podstawie subiektywnych kryteriów, bo faktycznie są one nieporównywalne. Praca biurowa to nie tylko kawka i posty na wawkomie w godzinach pracy (proszę nie sprawdzać mojej aktywności forumowej w różnych porach dnia), ale też nierzadko nieprzewidywalność czasu pracy, nagłe nadgodziny, telefony w dziwnych godzinach i przewlekły stres, nie każdy się w tym dobrze odnajdzie, zapewniam.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Autobus Czerwon
Posty: 4094
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 15 lis 2023, 8:54

Zasadniczo zależy od branży i od firmy, ale także od pracownika. W życiu bym sobie nie pozwolił na 26h pracy ciągiem, a telefon służbowy wyłączam w momencie wyjścia z biura. Jeżeli ma się patologiczne warunki pracy, to raczej trzeba pomyśleć nad jej zmianą, a nie narzekaniem na wawkomie i uskutecznianiem myślenia typu, skoro ja mam źle, to niech inni też mają źle. A skoro pracę kierowcy uważasz za przyjemną i mało stresującą, to zawsze przecież możesz skonfrontować te wyobrażenia z rzeczywistością i zmienić branżę:)))

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 lis 2023, 9:07

Po pierwsze, po raz kolejny stawiasz chochoła i dopatrujesz się w mojej wypowiedzi czegoś, czego nie napisałem. Rozczarowujące.
Po drugie, bardzo cenię sobie hasło "Jeżeli ma się patologiczne warunki pracy, to raczej trzeba pomyśleć nad jej zmianą, a nie narzekaniem na wawkomie i uskutecznianiem myślenia typu, skoro ja mam źle, to niech inni też mają źle.". Idealnie pasuje do wszystkich skrzywdzonych mesjaszów kierownicy, i jest najlepszym podsumowaniem całego wątku, od otwierającego posta poczynając.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ