Rozkłady tramwajowe – 2024

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

patryk148
Posty: 536
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 28 sty 2024, 13:45

Kiedyś 7 była w całości niskopodlowgowa, dziś nie ma nawet wszystkich całek niskich. Więc nie wiem, czy nie spróbować dać te 43 całki niskie teraz jako na stałe. Ja nie widzę problemu, żeby od września na 1 było kilka wysokich dodatków, bo pewnie 33 pojedzie do Wilanowa lub na Sielce. Dziś 35 ma sporo wysokiej podłogi.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 sty 2024, 13:55

beni pisze:
28 sty 2024, 13:07
Paweł D. pisze:
28 sty 2024, 12:18
Ale oczywiście. Wyłącznie humorystycznie powiem, że dla osób mających problemy z utrzymaniem równowagi również. Ale czy priorytetem przy konstrukcji rozkładu jazdy mają być wyłącznie kursy niskopodłogowe wieczorem? Wolę jednak, aby rozkład był ułożony z sensem i nie było takich "kwiatków" jak snująca się o północy po Marszałkowskiej zjazdowa wysoka :evil: 18 z PDPS na Żoliborz. Dopóki na stanie TW jest tabor wysoki w sporej jeszcze jednak ilości gdzieś muszą jeździć. No chyba, że ZTM podchwyci pomysł i zrobi zakaz taborowy na wieczory i akademicka dyskusja się zakończy.
No i z tym bywa różnie wystarczy postudiować rozkłady.
Są linie gdzie w międzyszczycie czy wieczorami kilka kursów pod rząd jest wysokich i można było by tak ułożyć obsadę że takich kwiatków by nie było.
Mimo iż planowo w DP w szczytach będzie tylko nie cała 100 brygad wysokich można by było się pokusić o to by wyjeżdżały jak najpóźniej lub zjeżdżały jak najwcześniej. Wszystko się da tylko nie u nas niestety.
Niestety rozkłady tramwajowe są zbyt mało elastyczne przez ograniczenia na pętlach, żeby wszystkie te całkiem słuszne postulaty zrealizować. Póki co jednak skupiłbym się na celu 100% niskich w międzyszczycie, a reszta niech będzie dodatkiem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 sty 2024, 14:10

fraktal pisze:
28 sty 2024, 13:27
fik pisze:
28 sty 2024, 10:45


Nie neguję tego, ale pisanie że po 20 na mieście jest głównie młodzież z klubów świadczy o bardzo srogiej odklejce od rzeczywistości.

A OzN też pracują i mają życie towarzyskie, co niektórych może zaskoczyć.
No przykro mi, ale ilekroć wracałem tramwajem czy autobusem po 22, to glownie otaczali mnie albo ludzie z walizkami, albo nie do końca trzeźwa młodzież. A kierowca nocnej 604 był tak kiedyś pozytywnie zdziwiony, że zaproponował, że wysadzi mnie pod domem (z ikarusa bez monitoringu).
Sprytnie zmieniłeś tezę, ale jednak za mało sprytnie.
Swoją drogą, jeśli głównym argumentem na jej poparcie ma być jednostkowa obserwacja sprzed sprzed 20 lat, to tym bardziej winszuję odklejki od rzeczywistości. Za chwile okaże się, że nie po 20, ani nawet nie po 22, tylko po 24, a dowodem na to jest fakt, że kiedyś jechałeś 24 kreślone :kekeke:

Natomiast sama dyskusja jest na głowie postawiona, bo jeśli faktycznie występują jakieś istotnie statystycznie różnice we wzorcach przemieszczeń OzN i innych beneficjentów LF, to są one przede wszystkim wynikiem ograniczeń w przestrzeni publicznej, a nie obiektywnym stanem wyjściowym, do którego przestrzeń publiczną można naginać. Jakiekolwiek zastanawianie się nad tym, czy udział niskaczy ma być większy o 5, 7, 9, 13, 17, 19 czy 23 jest moim skromnym zdaniem uwłaczające dla OzN i innych OoOM.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Paweł D.
Posty: 5274
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 sty 2024, 15:35

Wszystko można. Tylko pytanie czy ktoś ma ochotę i czas się w to bawić. Choć jak spojrzałem na rozkłady to taka np. 15 ma wieczorem 6 kursów wysokich pod rząd. Kombinowano pewnie aby w międzyszczycie zrobić co drugi kurs niski i tak ten wieczór wyszedł....

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 sty 2024, 15:52

Kiedyś był projekt unijny i praskie swingi musiały jeździć po Targowej lub al. Zielenieckiej. Teraz się przeniosły na 9.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

beni
Posty: 2741
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 28 sty 2024, 16:21

pawcio pisze:
28 sty 2024, 13:55
beni pisze:
28 sty 2024, 13:07


No i z tym bywa różnie wystarczy postudiować rozkłady.
Są linie gdzie w międzyszczycie czy wieczorami kilka kursów pod rząd jest wysokich i można było by tak ułożyć obsadę że takich kwiatków by nie było.
Mimo iż planowo w DP w szczytach będzie tylko nie cała 100 brygad wysokich można by było się pokusić o to by wyjeżdżały jak najpóźniej lub zjeżdżały jak najwcześniej. Wszystko się da tylko nie u nas niestety.
Niestety rozkłady tramwajowe są zbyt mało elastyczne przez ograniczenia na pętlach, żeby wszystkie te całkiem słuszne postulaty zrealizować. Póki co jednak skupiłbym się na celu 100% niskich w międzyszczycie, a reszta niech będzie dodatkiem.
Do 100% całek w DP daleka droga samo otwarcie Kasprzaka i później Wolskiej dołoży kilkanaście brygad więcej niż obecnie. Więc walka o niskie całodzienne można zrobić tylko kosztem zabrania ich z nie których dodatków ale raczej to nie realne ułatwiło by życie gdyby wszystko wysokie miało wyświetlacze.
Czas ewakuacji, lub nowy etap zwał jak zwał czy lepiej czas pokaże...
2004.09 - 2009.03 - MZA
2010.01 - 2012.05 - bus driver
2013.04 - 2023.12 - TW
2024.05 - xxxx - Carris Lizbona

Até a próxima.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 sty 2024, 18:31

fik pisze:
28 sty 2024, 14:10
Natomiast sama dyskusja jest na głowie postawiona, bo jeśli faktycznie występują jakieś istotnie statystycznie różnice we wzorcach przemieszczeń OzN i innych beneficjentów LF, to są one przede wszystkim wynikiem ograniczeń w przestrzeni publicznej, a nie obiektywnym stanem wyjściowym, do którego przestrzeń publiczną można naginać. Jakiekolwiek zastanawianie się nad tym, czy udział niskaczy ma być większy o 5, 7, 9, 13, 17, 19 czy 23 jest moim skromnym zdaniem uwłaczające dla OzN i innych OoOM.
Nie wydaje mi się żebyś miał tu duże doświadczenie, ale zarówno osoby w wieku podeszłym jak i rodzice dzieci w wieku wózkowym mają inne wzorce zachowań niż przeciętna w społeczeństwie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 sty 2024, 18:37

Paweł D. pisze:
28 sty 2024, 15:35
Wszystko można. Tylko pytanie czy ktoś ma ochotę i czas się w to bawić. Choć jak spojrzałem na rozkłady to taka np. 15 ma wieczorem 6 kursów wysokich pod rząd. Kombinowano pewnie aby w międzyszczycie zrobić co drugi kurs niski i tak ten wieczór wyszedł....
No właśnie nie wszystko. Nawet gdyby mieć w nosie wszystkie postoje pod kątem niwelowania opóźnień czy przerw ustawowych.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 sty 2024, 19:13

Też mi się kiedyś wydawało, że to takie proste "na całkach niskie, na dodatkach wysokie". Problem w tym, że często to dodatki robią wieczory, żeby całki a) było kiedy umyć i przejrzeć oraz b) nie mieć na nich 3 służb.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 sty 2024, 19:20

pawcio pisze:
28 sty 2024, 18:31
fik pisze:
28 sty 2024, 14:10
Natomiast sama dyskusja jest na głowie postawiona, bo jeśli faktycznie występują jakieś istotnie statystycznie różnice we wzorcach przemieszczeń OzN i innych beneficjentów LF, to są one przede wszystkim wynikiem ograniczeń w przestrzeni publicznej, a nie obiektywnym stanem wyjściowym, do którego przestrzeń publiczną można naginać. Jakiekolwiek zastanawianie się nad tym, czy udział niskaczy ma być większy o 5, 7, 9, 13, 17, 19 czy 23 jest moim skromnym zdaniem uwłaczające dla OzN i innych OoOM.
Nie wydaje mi się żebyś miał tu duże doświadczenie, ale zarówno osoby w wieku podeszłym jak i rodzice dzieci w wieku wózkowym mają inne wzorce zachowań niż przeciętna w społeczeństwie.
Po pierwsze, o moich doświadczeniach zdecydowanie gówno wiesz, więc najuprzejmiej jak mogę i z głębokim szacunkiem proszę, abyś się o nich nie wypowiadał, w szczególności (quasi)publicznie.
Po drugie, osoby mało- i wieloletnie to zdecydowanie nie jedyni beneficjenci LF, ale widzę że mental ZUSu (jeśli komuś nie urwało nogi, ręki i głowy jednocześnie, to jest stuprocentowy pełnosprawny) w społeczeństwie pokutuje srogo.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Paweł D.
Posty: 5274
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 sty 2024, 19:37

Sorry za mały OT, ale jakieś dwa tygodnie zaparkowałem na kopercie (wolni mi) to doskoczył do mnie jakiś facet i zażądał okazania dokumentów. Kiedy oczywiście odmówiłem, zaczął dzwonić na policję. Poszedłem sobie więc nie wiem co mu tam powiedzieli.
Kolega fik ma tutaj też 100% racji.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 sty 2024, 21:15

Glonojad pisze:
28 sty 2024, 19:13
Też mi się kiedyś wydawało, że to takie proste "na całkach niskie, na dodatkach wysokie". Problem w tym, że często to dodatki robią wieczory, żeby całki a) było kiedy umyć i przejrzeć oraz b) nie mieć na nich 3 służb.
Przede wszystkim dodatki robią wieczory po to, żeby nie mieć ok. 19:00 postojów ponad pojemność pętli albo na mniej niż kilka minut. Rozkłady jazdy robi się od międzyszczytu na zewnątrz doby.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25346
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 sty 2024, 21:18

fik pisze:
28 sty 2024, 19:20
pawcio pisze:
28 sty 2024, 18:31
Nie wydaje mi się żebyś miał tu duże doświadczenie, ale zarówno osoby w wieku podeszłym jak i rodzice dzieci w wieku wózkowym mają inne wzorce zachowań niż przeciętna w społeczeństwie.
Po pierwsze, o moich doświadczeniach zdecydowanie gówno wiesz, więc najuprzejmiej jak mogę i z głębokim szacunkiem proszę, abyś się o nich nie wypowiadał, w szczególności (quasi)publicznie.
Po drugie, osoby mało- i wieloletnie to zdecydowanie nie jedyni beneficjenci LF, ale widzę że mental ZUSu (jeśli komuś nie urwało nogi, ręki i głowy jednocześnie, to jest stuprocentowy pełnosprawny) w społeczeństwie pokutuje srogo.
Nie rozumiem powiązania "mentalu zusu" ze zmianą trybu funkcjonowania w społeczeństwie w momencie pojawienia się potomstwa, albo kiedy na emeryturze przestajesz funkcjonować w reżimie grafiku.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

fraktal
Posty: 5478
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 sty 2024, 8:34

fik pisze:
28 sty 2024, 14:10
fraktal pisze:
28 sty 2024, 13:27
No przykro mi, ale ilekroć wracałem tramwajem czy autobusem po 22, to glownie otaczali mnie albo ludzie z walizkami, albo nie do końca trzeźwa młodzież. A kierowca nocnej 604 był tak kiedyś pozytywnie zdziwiony, że zaproponował, że wysadzi mnie pod domem (z ikarusa bez monitoringu).
Sprytnie zmieniłeś tezę, ale jednak za mało sprytnie.
Swoją drogą, jeśli głównym argumentem na jej poparcie ma być jednostkowa obserwacja sprzed sprzed 20 lat, to tym bardziej winszuję odklejki od rzeczywistości. Za chwile okaże się, że nie po 20, ani nawet nie po 22, tylko po 24, a dowodem na to jest fakt, że kiedyś jechałeś 24 kreślone :kekeke:

Natomiast sama dyskusja jest na głowie postawiona, bo jeśli faktycznie występują jakieś istotnie statystycznie różnice we wzorcach przemieszczeń OzN i innych beneficjentów LF, to są one przede wszystkim wynikiem ograniczeń w przestrzeni publicznej, a nie obiektywnym stanem wyjściowym, do którego przestrzeń publiczną można naginać. Jakiekolwiek zastanawianie się nad tym, czy udział niskaczy ma być większy o 5, 7, 9, 13, 17, 19 czy 23 jest moim skromnym zdaniem uwłaczające dla OzN i innych OoOM.
OK, jak chcesz to mogę po raz 150 powtórzyć, że uważam, iż 105tki powinny być jak najszybciej wycofane, tylko popatrz od mojego stukania w klawiaturę jakoś niewiele się zmienia. Więc jedyne co można zrobić, to tak rozdysponować dostępny tabor, aby mogło z niego skorzystać jak najwięcej osób, którzy w innym wypadku nie mieliby możliwości dostępu do tramwaju w tym wypadku. No i taką rolę mogą pełnić te wozy raczej za dnia, a nie późno w nocy, zwłaszcza w ciągu tygodnia. Dlatego upieranie się za wszelką cenę, aby w rozkładzie w ciągu tygodnia niskacze jeździły do północy lub pierwszej w nocy jest moim zdaniem bez sensu.

Przykro mi, że nocy nie spędzam na jeżdżeniu autobusami i tramwajami i sprawdzaniu, jaki przekrój społeczeństwa zeń korzysta. Ale wszystko przed Wami i możecie sprawdzić empirycznie i wykazać mi błąd.

Łukasz
Posty: 10592
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 sty 2024, 8:45

fraktal pisze:
Przykro mi, że nocy nie spędzam na jeżdżeniu autobusami i tramwajami i sprawdzaniu, jaki przekrój społeczeństwa zeń korzysta. Ale wszystko przed Wami i możecie sprawdzić empirycznie i wykazać mi błąd.
Czyli nie wiem, ale się wypowiem?
ŁK

ODPOWIEDZ