Zmiany od kwietnia 2024

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Łukasz
Posty: 10587
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 mar 2024, 9:14

ZielonyJamnik pisze:
Łukasz pisze:
31 mar 2024, 8:01


Jeżeli uważasz kierowców za idiotów, to opuść te forum, bo to jednak ty jesteś najsłabszym ogniwem.
Nie uważam, sam nim kiedyś pewnie zostanę, jak już będę miał czas na to i będzie mnie stać. Za idiotów raczej należy uważać tych, którzy z fotela kierowcy są specjalistami od urbanizacji, rozwoju, polityki i wszystkiego, co ich otacza, choć nigdy nie robili w życiu nic innego, niż siedzenie na tym fotelu i frustrowanie się otoczeniem.
ZielonyJamnik pisze:
A wyręczanie się kimś, że niby mało kto zrozumiał twoje wypowiedzi (ciągle mając w pamięci inne wcześniejsze), a później atakując ponownie kierowców jest już żałosne.
Raczej chodziło mi o kładkę - na ataki dotyczące 156 nie reagowałem.

Wydaje mi się, że należy się skupić na tym, w czym się jest dobrym, a nie na rządzeniu i pouczaniu. Jeśli było 50/50 na wydanie lub inwestycje, a ktoś wybrał inwestycje, która w dodatku służy pozytywnie większości, to miał do tego prawo. Został po to wybrany w wyborach, oczywiście przy wszystkich wadach demokracji. Mam wrażenie, że z pozycji fotela kierowcy największa frustracja jest na to, że demokracja jest demokracją.

Jeśli chcesz dołączyć do Juranda, to zapraszam. Ja na forum a wcześniej na ztm.news jestem od 25 lat, kiedy jeszcze nikt nie słyszał o ZielonymJamniku, i od tamtej pory obserwuję kierowców. Mogę zrozumieć, że wynika to z ciągłego ucisku przez pracodawców i jak słyszę np. o Michalczewskiej, to mi się nóż otwiera w kieszeni.

PS nie dalej jak w poniedziałek gość na 308 stał na Os.Nowy Mokotów i widząc od 2 minut biegnącą od przodu matkę z przedszkolakiem odjechał, gdy byli 10 metrów od pierwszych drzwi. Zacznijcie zmiany od siebie.
ŁK

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 31 mar 2024, 9:45

Niby 25lat, a ciągle problem z pisaniem z funkcją quote :wink: No ja też mogę trochę się po licytować, co prawda tylko 19 letnim stażem, ale chyba zawsze coś.
Nie znam tej sytuacji z 308, ale wiem że trzeba się dowiedzieć jaka jest druga strona medalu. A skąd wiesz czy nie czekał, ale dochodziło 59sek po odjeździe i musiał jechać, sprawdzałeś? Bo tego nie napisałeś. A teraz ZTM sprawdza nas z GPS i nie będzie usprawiedliwienia, że ruszyłem opóźniony, bo czekałem na dobiegającą osobę, tylko dostaniesz karę za opóźniony odjazd. I dlaczego więc ja mam ponosić konsekwencję za kogoś, kto nie mógł się 5min szybciej z domu wygrzebać?
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Łukasz
Posty: 10587
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 mar 2024, 10:19

ZielonyJamnik pisze:Niby 25lat, a ciągle problem z pisaniem z funkcją quote :wink: No ja też mogę trochę się po licytować, co prawda tylko 19 letnim stażem, ale chyba zawsze coś.
Nie mam żadnych problemów z quote, po prostu wycinałem i nie domknąłem jednego tagu. W tapatalku jest trudniej.

Btw: „policytować”
ZielonyJamnik pisze:
Nie znam tej sytuacji z 308, ale wiem że trzeba się dowiedzieć jaka jest druga strona medalu. A skąd wiesz czy nie czekał, ale dochodziło 59sek po odjeździe i musiał jechać, sprawdzałeś? Bo tego nie napisałeś. A teraz ZTM sprawdza nas z GPS i nie będzie usprawiedliwienia, że ruszyłem opóźniony, bo czekałem na dobiegającą osobę, tylko dostaniesz karę za opóźniony odjazd. I dlaczego więc ja mam ponosić konsekwencję za kogoś, kto nie mógł się 5min szybciej z domu wygrzebać?
Ten ktoś raczej nie wychodził z domu, tylko z przedszkola. Myślę, że tak było, że coś dochodziło. Jeśli ktoś daje kary za poczekanie kilku sekund, to jest to patologia. Na pewno były takie przypadki, skoro o tym piszesz, choć są one na tyle absurdalne, że mogą być tylko opowieściami kierowców z brodą - zwłaszcza na 308, gdzie formalnie nie masz postoju.
ŁK

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 31 mar 2024, 10:59

Mnie to też różnicy czy ZTM wpisze, że mam czekać czy nie. Mój zmiennik był wzywany do wyjaśnienia za bodajże 1,20 przed czasem, więc jeśli mają pretensje o dodatkowe 21sek przed czasem, to też będą mieć o 21sek opóźnionego odjazdu. Niestety, z ZTM coraz bardziej się robi corpo-beton stosujący zasadę dura lex sed lex, a skoro to na nas spada to nikt z kierowców nie będzie płacić ze swoich pieniędzy
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Łukasz
Posty: 10587
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 mar 2024, 11:15

ZielonyJamnik pisze:Mnie to też różnicy czy ZTM wpisze, że mam czekać czy nie. Mój zmiennik był wzywany do wyjaśnienia za bodajże 1,20 przed czasem, więc jeśli mają pretensje o dodatkowe 21sek przed czasem, to też będą mieć o 21sek opóźnionego odjazdu. Niestety, z ZTM coraz bardziej się robi corpo-beton stosujący zasadę dura lex sed lex, a skoro to na nas spada to nikt z kierowców nie będzie płacić ze swoich pieniędzy
1:20 przed czasem to akurat trochę rozumiem. W te stronę 20 sekund to można zwykle odstać (może poza jakimś ścisłym centrum). A jeżdżenie 3 minuty przed na 218 w niedzielę rano to jest zwykle olewactwo. Inna sprawa, że kiedyś było +2/-3.
ŁK

Matt Cubis
Posty: 460
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:25
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Matt Cubis » 31 mar 2024, 13:05

ZielonyJamnik pisze:
31 mar 2024, 10:59
to też będą mieć o 21sek opóźnionego odjazdu.
No na pewno ZTM będzie się czepiał odjazdu po czasie. Czekam z niecierpliwością. Może niektórzy by znaleźli pedał gazu i przestali snuć się 30 km/h łapiąc wszystkie czerwone jadąc z 5 minutowym opóźnieniem w środku świąt.

Georg
Posty: 5978
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 31 mar 2024, 13:24

Przecież opóźnienia nie zawsze są skutkiem powolnej jazdy kierowcy. Rano np. 106 ma bardzo wyśrubowane czasy przejazdu. Postoje 1 lub 2 minuty na Mariensztacie nie pozwalają za bardzo zbić opóźnienia. Oczywiście to jest wyjątek, bo częściej autobusy muszą dziś odstawać przyspieszenie.

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 31 mar 2024, 13:32

Matt Cubis pisze:
31 mar 2024, 13:05

No na pewno ZTM będzie się czepiał odjazdu po czasie. Czekam z niecierpliwością. Może niektórzy by znaleźli pedał gazu i przestali snuć się 30 km/h łapiąc wszystkie czerwone jadąc z 5 minutowym opóźnieniem w środku świąt.
Z pierwszego przystanku i owszem. George ma rację, kiedyś wykazałem, że ZTM potrafi dołożyć tylko 4min na cały kurs, przed porannym szczytem względem Google Maps.
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Łukasz
Posty: 10587
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 mar 2024, 13:40

Georg pisze:Przecież opóźnienia nie zawsze są skutkiem powolnej jazdy kierowcy. Rano np. 106 ma bardzo wyśrubowane czasy przejazdu. Postoje 1 lub 2 minuty na Mariensztacie nie pozwalają za bardzo zbić opóźnienia. Oczywiście to jest wyjątek, bo częściej autobusy muszą dziś odstawać przyspieszenie.
Ale Matt mówi o szukaniu gazu, czyli zarzuca slimakowanie (ślimakowo to kiedyś było zdaje się R-7). Inna sprawa, że na wielu ciągach ciśnięcie wiele nie zmienia, bo tak są ustawione światła, że to one generują główny problem. Pewnie minutę-dwie się da, pięciu niekoniecznie. Cisnąc za to można po TŁ, gdzie z kolei jest bezlik minut np. na takich ósemkach.
ŁK

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4880
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 31 mar 2024, 13:46

ZielonyJamnik pisze:
31 mar 2024, 13:32
Matt Cubis pisze:
31 mar 2024, 13:05

No na pewno ZTM będzie się czepiał odjazdu po czasie. Czekam z niecierpliwością. Może niektórzy by znaleźli pedał gazu i przestali snuć się 30 km/h łapiąc wszystkie czerwone jadąc z 5 minutowym opóźnieniem w środku świąt.
Z pierwszego przystanku i owszem. George ma rację, kiedyś wykazałem, że ZTM potrafi dołożyć tylko 4min na cały kurs, przed porannym szczytem względem Google Maps.
Opóźnienia z pierwszego przystanku - tak ZTM wymaga wyjaśnień w momencie kiedy był wykonywany postój ale nie znam nikogo kto zostałby za to ukarany. Opóźnienie takie łatwo wyjaśnić/usprawiedliwić. Przyspieszenie z pierwszego przystanku z kolei jest surowo zabronione i w tych przypadkach są już kary. Choćby o 2 sekundy na sterowniku będzie afera. Na trasie z kolei +1 jest dozwolone.
ObrazekObrazek

Matt Cubis
Posty: 460
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:25
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Matt Cubis » 31 mar 2024, 13:53

Georg pisze:
31 mar 2024, 13:24
Przecież opóźnienia nie zawsze są skutkiem powolnej jazdy kierowcy. Rano np. 106 ma bardzo wyśrubowane czasy przejazdu. Postoje 1 lub 2 minuty na Mariensztacie nie pozwalają za bardzo zbić opóźnienia. Oczywiście to jest wyjątek, bo częściej autobusy muszą dziś odstawać przyspieszenie.
Ale ja nigdzie nie napisałem, że zawsze tak jest. Rozkład na 106 jest po prostu źle ułożony, chociaż zdarza się i odstawianie.
Wielokrotnie jechałem autobusem, w którym kierowca snuł się na odcinku między przystankami chociaż nie było żadnych świateł, a opóźnienie rosło.
Spotkałem kierowcę 174, który snuł się całą zmianę tylko po to, żeby nie mieć w żadnej 15' i na końcu postać 30' i mieć nadgodziny.

No ręce opadają.

ZielonyJamnik pisze:
31 mar 2024, 13:32
Z pierwszego przystanku i owszem.
Wpisz w kartę WC i nikt nie musi wiedzieć, że czekałeś na matkę z wózkiem.

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2213
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 01 kwie 2024, 22:06

Ja to ogólnie nie rozumiem jednego podejścia ze strony ZTM (poza tym że nie mają styczności z funkcjonowaniem KM w życiu codziennym) wobec opóźnionych odjazdow z krańców. Ja wolę odjechać na -1 czy -2 wiedząc że potem na trasie spokojnie to odrobię, bo np. są za długie przeloty między przystankami. Może gdyby dopuszczono taką regułę to skończyłoby się łachowanie wśród wielu kierowców, że jedzie płynnie cały czas i ma w poważaniu że jest na +4 "bo tak ułożyli rozkład".

PiotrekP
Posty: 3494
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 01 kwie 2024, 23:29

Walas pisze:Przeguby z R-3 idą na 173 i ZS2.
Czy to w związku z budową tunelu w Wesołej? Co i od kiedy się zmienia?

Walas
Posty: 17096
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 02 kwie 2024, 3:29

PiotrekP pisze:
01 kwie 2024, 23:29
Walas pisze:Przeguby z R-3 idą na 173 i ZS2.
Czy to w związku z budową tunelu w Wesołej? Co i od kiedy się zmienia?
Od 8.04 jakoś .
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Mateusz950
Posty: 737
Rejestracja: 12 cze 2012, 18:59
Lokalizacja: Pionki/Warszawa

Post autor: Mateusz950 » 02 kwie 2024, 8:59

A dokładnie 8.04 - 19.05.
W tych dniach S2 i S20 skrócona do Rembertowa.
I właśnie od 8.04 Woronicz będzie na 507 a kilka brygad 173 będzie przegubowych co tu już było kilkakroć razy wspomniane.
https://uetbdu.webwave.dev/
NOWY ADRES OD 9.03.2023.

Zapraszam. :)

ODPOWIEDZ