Parkingi Park&Ride

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 21 maja 2013, 12:08

Teokryt pisze:A wiesz czemu nie parkują w weekendy? bo w soboty i niedziele parkowanie w SPPN jest bezpłatne.
A wiesz, że to nie do końca prawda? W ostanią sobotę było sporo więcej samochodów niż na przykład w poprzednią.
Teokryt pisze:Może ZTM poda statystyki wykorzystania parkingów?
A co tu podawać. Oprócz Połczyńskiej to 100% lub niewiele mniej.
Teokryt pisze:Znając życie lepiej się nie pytać bo nie pozwolą dla zasady.
Nie dla zasady tylko dla przepisów.
To jak mam przestrzegać prawa jeśłi nie wiem gdzie ono sięga?
To według Ciebie inne prawo obowiązuje na powierzchni do parkowania, inne na klatkach schodowych i może jeszcze inne w ubikacjach na parkingu? Wszystkie regulaminy dotyczą obiektów a nie konkretnych jego części i tak jest w większości obiektów użyteczności publicznej.
Teokryt pisze:Przecież jak zamknąłeś wszystkie drzwi na parking, to jak masz wejść po ścianie?
Osobnik, który chcę się tam dostać na siłę sposób znajdzie.
Teokryt pisze:Parking jest okmarowany jak 150.
I co z tego. Do tej pory wydawało mi się, że kamera lepiej widzi przy oświetleniu niż w ciemności.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 21 maja 2013, 12:33

Plesim pisze:A co tu podawać. Oprócz Połczyńskiej to 100% lub niewiele mniej.
Na Pralce tez? Zawsze tam pustki widzę.
Plesim pisze:Nie dla zasady tylko dla przepisów.
Przepisy przepisami, zdrowy rozsądek też obowiązuje. Na ogół nie bo nie.
Plesim pisze:Wszystkie regulaminy dotyczą obiektów a nie konkretnych jego części i tak jest w większości obiektów użyteczności publicznej.
Ale gdzie jest ta granica na zewnątrz?
Plesim pisze:Osobnik, który chcę się tam dostać na siłę sposób znajdzie.
Czyli mam wchodzić po płocie i ścianie żeby zrobić zdjęcie na dziko. Cywilizowanie wejść po schodach nie mogę, cywilizowanie poprosić o otwarcie nie mogę bo przepisy.
I co z tego. Do tej pory wydawało mi się, że kamera lepiej widzi przy oświetleniu niż w ciemności.
Za dnia też widać.
Obrazek

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 22 cze 2013, 19:28

ZTM pisze:Przetarg nieograniczony
WYKONANIE SYSTEMU POBIERANIA OPŁAT DLA PARKINGÓW STRATEGICZNYCH PARKUJ I JEDŹ (P+R)

Data ogłoszenia: 21.06.2013
Termin składania ofert/wniosków: 30.07.2013 godzina: 10:00
Tryb zamówienia: przetarg nieograniczony

Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie systemu pobierania opłat dla parkingów strategicznych P+R.

Przedmiot Zamówienia winien być wykonany zgodnie z Programem Funkcjonalno – Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.
http://www.ztm.waw.pl/zamowieniapublicz ... &l=1&i=353

Może mi ktoś o tym coś więcej powiedzieć, planowane są opłaty tylko dla samochodów, czy też rowerów, motorów itd. A może ten system ma tylko sprawdzać WKM?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 23 cze 2013, 9:14

System ma działać na podobnej zasadzie jak obecne systemy bezobsługowe na parkingach Ursynów i Anin. Wszelkie zmiany w opłatach to zmiana regulaminu a to leży w rękach Rady Warszawy.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 12 wrz 2015, 22:30

Odkop ale...
co byście powiedzieli za możliwość pozostawienia auta za niewielką dodatkowa opłata na dzień następny? powiedzmy 15zł. 100zł za pozostawienie to jednak za dużo. Noca i tak stoi pusty, a długotrwałe przechowywanie pojazdu było by niemożliwe bo można by przedłużyć tylko jedna noc.

Wynika to trochę z tego że noca kiedy wszystko kursuje dosyć rzadko trzeba dotrzeć przed 2:00 na parking co oznacza minimum zarezerwowanie sobie godziny na dojazd (chyba ze ma się konkretne połączenie). W efekcie ze spotkań towarzyskich bądź innych kulturalnych - trzeba spadać koło 1 w nocy. No i ten stres że się nie zdąży na czas.
Obrazek

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 14 wrz 2015, 16:35

Nie prościej zaparkować gdzieś "na ulicy"?

Ja przy Wilanowskiej zostawiam często furę, ale nie na P+R, bo to oznacza ze 4 min. mniej snu.

Łukasz
Posty: 10592
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 14 wrz 2015, 17:19

Chciałbym taką opcję - mimo, że jeszcze nie miałem potrzeby zostawiania na noc.

Mimo wszystko wolałbym zostawiać na noc na pij niż na ulicy.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
ŁK

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 14 wrz 2015, 18:20

Ja ostatnio zostawiłem samochód w Gdyni koło dworca na ulicy na ponad dobę i nic się nie stało(też się trochę bałem).
https://www.google.pl/maps/@54.5204401, ... 6656?hl=pl
BTW dobre miejsce do parkowania. :wink:
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2704
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 14 wrz 2015, 18:56

Jakby się tak zastanowić, to ryzyko parkowania w innej dzielnicy nie jest większe niż na ulicy pod własnym blokiem. Kwestia psychologiczna moim zdaniem ;-)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 wrz 2015, 19:58

Trochę jednak jest większe, agresja przeciwko obcym jest większa niż przeciw swojakowi. Większości łobuzów to nie robi różnicy, ale czasem znajdzie się taki, który wybierze do dewastacji auto nietutejsze...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 wrz 2015, 14:26

I pozna je po czym, skoro w ramach jednego powiatu (w tym przypadku: całej Warszawy) nie trzeba już przerejestrowywać? Ja na Bielanach mam WN.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8358
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 wrz 2015, 15:14

Teokryt pisze:Odkop ale...
co byście powiedzieli za możliwość pozostawienia auta za niewielką dodatkowa opłata na dzień następny? powiedzmy 15zł. 100zł za pozostawienie to jednak za dużo. Noca i tak stoi pusty, a długotrwałe przechowywanie pojazdu było by niemożliwe bo można by przedłużyć tylko jedna noc.
Moim zdaniem byłby to szkodliwy precedens na równi z pomysłem wpuszczania elektrycznych/carsharingowych aut na buspasy. Niby wygląda to na (nieszkodliwą) promocję, ale długofalowy efekt może zeżreć dobre intencje.
Teokryt pisze:Wynika to trochę z tego że noca kiedy wszystko kursuje dosyć rzadko trzeba dotrzeć przed 2:00 na parking co oznacza minimum zarezerwowanie sobie godziny na dojazd (chyba ze ma się konkretne połączenie). W efekcie ze spotkań towarzyskich bądź innych kulturalnych - trzeba spadać koło 1 w nocy. No i ten stres że się nie zdąży na czas.
Umówmy się, że ta 2:00 została wymyślona chyba tylko po to, aby dać duży zapas czasu na odbiór samochodu. Przeciętny użytkownik (grupa docelowa parkingów P+R) wykorzystuje samochód w innych godzinach, sam system (chyba) opiera się na odciążeniu miasta w ciągu dnia (czyli wtedy, gdy najwięcej samochodów chce wjechać do miasta). Wydaje się, że jeśli ktoś ma prace, którą kończy około 1 w nocy, to raczej nie zostawia samochodu w takim miejscu...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 wrz 2015, 15:34

Bastian pisze:I pozna je po czym, skoro w ramach jednego powiatu (w tym przypadku: całej Warszawy) nie trzeba już przerejestrowywać? Ja na Bielanach mam WN.
A lobuzy doczytaly przepisy? :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 wrz 2015, 15:38

I co w tych przepisach?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25345
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 wrz 2015, 21:04

Że obcy to jednak swój.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ