Parkingi Park&Ride

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 mar 2006, 18:05

Obrazek
Rozpoczyna się budowa parkingu "parkuj i jedź" przy stacji Marymont

śmik 28-03-2006 , ostatnia aktualizacja 28-03-2006 08:52

Wkrótce rozpocznie się budowa parkingu typu "parkuj i jedź" przy Hali Marymonckiej. Na trzech poziomach będzie mogło tam parkować 400 aut

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził na plac budowy wykonawcę. Parking zbuduje znane do tej pory z drążenia tuneli metra Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń z Lubina. Inwestycja znajdzie się tuż przy powstającej stacji Marymont. Ratusz liczy, że swoje samochody będą tam zostawiać mieszkańcy Łomianek, Bielan, Białołęki czy Legionowa, którzy dalej pojadą metrem do centrum. Parking oraz stacja Marymont mają być gotowe pod koniec roku. Wiosną zacznie się także budowa dwóch innych parkingów "parkuj i jedź" - przy stacji metra Wilanowska i na Połczyńskiej.
[img]http://www.rzeczpospolita.pl/gifs/head.gif[/img] pisze: WARSZAWA
INWESTYCJE "Parkuj i jedź" na Żoliborzu

Z auta do metra


Robotnicy weszli wczoraj na budowę trzypoziomowego parkingu na 400 aut przy ul. Włościańskiej. Jego otwarcie planowane jest w grudniu, czyli jednocześnie z powstającą obok stacją metra Marymont.


- To będzie pierwszy tej wielkości obiekt "Parkuj i jedź" w Polsce. Parking powinien być gotowy przed końcem roku - zapowiada Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Koszt inwestycji to 11,3 mln zł.

Wczoraj urzędnicy wprowadzili na plac budowy przy Włościańskiej wybranego w przetargu wykonawcę, czyli firmę PBK Lubin.

Będzie on pracował pod dużą presją. Tylko jeśli dotrzyma terminu, uda się zgrać w czasie otwarcie parkingu i stacji metra Marymont (według rzecznika metra Grzegorza Żurawskiego pociągi z pasażerami powinny wjechać na stację obok Hali Marymonckiej w połowie grudnia).

System "Parkuj i jedź" - popularny w krajach starej UE - ma zachęcić kierowców do rezygnacji z samochodów na rzecz komunikacji miejskiej. Po otwarciu parkingu przy Włościańskiej kierowcy z Bielan, Białołęki, Łomianek, Izabelina i Legionowa będą mogli zostawić tam swoje auta i pojechać do centrum metrem.

Mimo szumnych zapowiedzi polityków przygotowania dobudowy obiektów "Parkuj i jedź" odbywają się w Warszawie powoli. Wciąż nie zaczęły się prace przy dwóch innych garażach - przy stacji metra Wilanowska (na 300 aut) i ul. Połczyńskiej (500 aut). W ZTM usłyszeliśmy w poniedziałek, że te dwie budowy zapewne także rozpoczną się wiosną.

kmaj


[ Dodano: 2006-03-30, 18:07 ]
lepiej późno niż wcale - teraz czekamy na przejście podziemne :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 31 mar 2006, 15:24

Zwłaszcza Ci z Bielan będą w tego korzystać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I ciekawe jak z niego wyjadą :?:

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 kwie 2006, 20:25

Obrazek
WARSZAWA
KRÓTKO

Zaparkuj przy stacji Wilanowska


Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził wczoraj ekipy Mostostalu Warszawa na budowę parkingu na 290 aut przy stacji metra Wilanowska. Według rzecznika ZTM Igora Krajnowa obiekt "Parkuj i jedź" zostanie otwarty przed końcem roku. Koszt inwestycji - 8 mln zł.

kmaj
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 04 kwie 2006, 20:54

Nareszcie coś tam zbudują. Odkąd pamiętam to zawsze tam była budowa...metra, ulicy, apartamentowców...błota po kostki na wiosnę i syf na Bukowińskiej
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 04 kwie 2006, 21:19

Pomysł dobry, ale lokalizacja IMHO taka sobie. Jak już przejedziesz Wilanowską, (łącznie z korkiem przy Wałbrzyskiej) to już jedzie się do Centrum szybko (ewentualnie mały przestój na Waryńskiego w związku z remontem i przed Rakowiecką zawsze, ale to pojedyńcze minuty). Ludzie dojeżdżający Puławską, którzy stosują własny Park & Ride (a jest takich trochę) uciekają zwykle w Płaskowickiej (koło Geant), zostawiają samochód koło Metra Imielin / Stokłosy i stamtąd jadą. Tym samym omijając choć parę korkowych miejsc. Jak się ludzie już dopchają na Wilanowską to chyba niechętnie porzucą samochody. A wydaje mi się, że samochody z Piaseczna (czy też głównie Józefosławia i Julianowa) zwykle wożące tylko jedną osobę stały się prawdziwą zmorą (przez ich ilość) Warszawskich ulic i to ich chyba chciałoby się miasto pozbyć. Obawiam się jednak, że nie tędy droga...

Pzdr.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 05 kwie 2006, 0:42

Poczekamy, zobaczymy...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 kwie 2006, 11:44

Mahony ma trochę racji, chociaż jednak metro ma sporą atrakcyjność i może kilku pasażerów przyciągnie.
Natomiast PnR pczy Połczyńskiej, który tam jest jeszcze od prawdawnej lokalizacji w/g starego planu ogólnego miasta, trasy II linii (która sobie wędruje konsekwentnie na północ ;) ) - ten to na pewno będzie świecił pustkami.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36635
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 kwie 2006, 11:46

inż. Glonojad pisze:trasy II linii (która sobie wędruje konsekwentnie na północ ;) )
Aż się oprze na Tarchominie? :lol:

A lokalizację tego P&R faktycznie przydałoby się zmienić...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 kwie 2006, 12:23

Możnaby wykorzystać częściowo teren obecnie rezerwowany jako "lokalizacja zamienna za zajezdnię Redutowa", chociaż to jak na mój gust jest jednak zbyt blisko śródmieścia. No, może na PnR rowerowy (Bike and Ride) dla mieszkańców Ulrychowa czy jak się ta część Woli nazywa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 kwie 2006, 19:07

Jeśli ZTM podtrzymuje ceny, jakie proponował za postój na tych parkingach, to obawiam się, że każdy parkking będzie świecił pustkami.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 kwie 2006, 22:53

Parking za blisko śródmieścia i darmowy by świecił - nie licząc oczywiście postojów docelowych.
Chodzi o to, czy jest on przed, czy za obszarem korku na wjeździe.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 kwie 2006, 23:03

Nawet gdyby to były Kabaty, Stokłosy czy Młociny - przy cenach proponowanych przez ZTM każdy parking będzie bez sensu. No chyba, że zupełnie chcą wycofać ruch z centrum, albo wprowadzić jeszcze większe ograniczenia w parkowaniu :/
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8359
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 06 kwie 2006, 0:10

MeWa pisze:Nawet gdyby to były Kabaty, Stokłosy czy Młociny - przy cenach proponowanych przez ZTM każdy parking będzie bez sensu. No chyba, że zupełnie chcą wycofać ruch z centrum, albo wprowadzić jeszcze większe ograniczenia w parkowaniu :/
Że tak głupio zapytam: jakie to ceny?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 kwie 2006, 0:34

OIDP to miało być 15 zł lub więcej za dzień. Nie mogę w tej chwili znaleźć dokładnych danych.

[ Dodano: 2006-04-06, 00:40 ]
Ale o tym Rada Warszawy wpierw musi zadecydować...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8359
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 06 kwie 2006, 1:20

MeWa pisze:OIDP to miało być 15 zł lub więcej za dzień. Nie mogę w tej chwili znaleźć dokładnych danych.

[ Dodano: 2006-04-06, 00:40 ]
Ale o tym Rada Warszawy wpierw musi zadecydować...
Nie planowano żadnych rabatów dla posiadaczy Karty Miejskiej/biletów dobowych? :shock:

ODPOWIEDZ