O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1711
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 28 lip 2023, 12:33

Totalny bajzel u Czechów. Start z Wiednia EC Sobieski opóźniony o przeszlo 97 minut. Teraz opóźnienie wzrosło do 240 minut bo czeski Siemens zdechł po 10 km. Po 2 godz. Austriacy podczepili swojego Siemensa. W Przerowie stoi opóźniona Polonia bez elektrowozu.
ZUS fundatorem emigracji

Łukasz
Posty: 10570
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 lip 2023, 12:46

a/p TALENT pisze:Totalny bajzel u Czechów. Start z Wiednia EC Sobieski opóźniony o przeszlo 97 minut. Teraz opóźnienie wzrosło do 240 minut bo czeski Siemens zdechł po 10 km. Po 2 godz. Austriacy podczepili swojego Siemensa. W Przerowie stoi opóźniona Polonia bez elektrowozu.
Ciekawe, czy my byśmy umieli podpiąć swojego loka i ile by to zajęło.

Btw ta nieregularność to jedyny argument za taryfą M w Sobieskim, ale z Gdyni raczej powinien być w ekspresowej…
ŁK

Autobus Czerwon
Posty: 4094
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 28 lip 2023, 15:03

Łukasz pisze:
28 lip 2023, 12:46
a/p TALENT pisze:Totalny bajzel u Czechów. Start z Wiednia EC Sobieski opóźniony o przeszlo 97 minut. Teraz opóźnienie wzrosło do 240 minut bo czeski Siemens zdechł po 10 km. Po 2 godz. Austriacy podczepili swojego Siemensa. W Przerowie stoi opóźniona Polonia bez elektrowozu.
Ciekawe, czy my byśmy umieli podpiąć swojego loka i ile by to zajęło.
Nie wiem jak z lokomotywą, ale PICowi udało się podpiąć w Katowicach do jadącej godzinę później Silesii 3 dodatkowe wagony dla pasażerów "osieroconych" przez Sobieskiego, więc chociaż tyle się udało.

Łukasz
Posty: 10570
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 lip 2023, 15:10

Autobus Czerwon pisze:
Łukasz pisze:
28 lip 2023, 12:46
Ciekawe, czy my byśmy umieli podpiąć swojego loka i ile by to zajęło.
Nie wiem jak z lokomotywą, ale PICowi udało się podpiąć w Katowicach do jadącej godzinę później Silesii 3 dodatkowe wagony dla pasażerów "osieroconych" przez Sobieskiego, więc chociaż tyle się udało.
na stacji Katowice włączono dodatkowo dwa wagony. Uzgodniono honorowanie biletów.

Ponadto od stacji Warszawa Gdańska uruchomiono zastępczy skład, który odjedzie w planie pociągu IC (106)45000/1 o godzinie 14:00.
Trzy a nawet dwa, pomyślał Koń Rafał. Przy okazji z PP wycięli całe opóźnienie.

Ludzie bez miejscówek z W-wy wylosowali los.
ŁK

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1711
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 28 lip 2023, 16:29

Jeszcze jadę w EC Sobieski. Przewidywany przyjazd na Dw. Wwa Gdańska ok. 18.00. Nadrobiono ok. 20 minut opóźnienia na trasie PKP. Czesi w ramach przeprosin zarzucili skład zgrzewkami z wodą. Ale najpierw Wars zafundował wodę za free jeszcze podczas postoju w Austrii. Przed Rybnikiem rozdano wafle Góralki. Najlepsze to, że drużyna konduktorska z Kat. do Wwy nic nie wiedziała dlaczego Sobieski załapał tyle spóźnienia. Zgadnjcie kto im wyjaśnił przyczynę opóźnienia? Wawkom miał najszybszego newsa o tym wydarzeniu!
ZUS fundatorem emigracji

kajo
Posty: 2793
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 28 lip 2023, 17:12

Eee, powiedziałbym poziom światowy. Dodanie wagonów, zastępczy pociąg na części trasy. Szkoda, że PKP się takimi rzeczami nie chwali szerzej.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26824
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lip 2023, 20:47

Łukasz pisze:
28 lip 2023, 12:46


Btw ta nieregularność to jedyny argument za taryfą M w Sobieskim, ale z Gdyni raczej powinien być w ekspresowej…
Argumentem jest dotacja podobno.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lis 2023, 16:01

Czy IC filrtodartowe nie mają biletów stojących? Chciałem dziś kupić bilet do Kalisza, ale miejsca siedzące były pod Żyrardowa. Ale biletu kombinowanego nie udało mi się nabyć. Musiałbym jechać wcześniejszym o pół godziny. Domniemuję że posiadacze miesięcznych do max Łodzi zajmują bardzo dużą część miejsc, przez co do Kalisza czy Wrocławia z Warszawy dojechać pociągiem się nie da, jeśli nie kupisz bilet ze sporym wyprzedzeniem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ashir
Posty: 27712
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 06 lis 2023, 16:03

Miejsc stojących nie ma we wszystkich EZT (ED74, ED160, ED161, ED250) i SZT (SN84).

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 lis 2023, 16:24

pawcio pisze:
06 lis 2023, 16:01
Czy IC filrtodartowe nie mają biletów stojących? Chciałem dziś kupić bilet do Kalisza, ale miejsca siedzące były pod Żyrardowa. Ale biletu kombinowanego nie udało mi się nabyć. Musiałbym jechać wcześniejszym o pół godziny. Domniemuję że posiadacze miesięcznych do max Łodzi zajmują bardzo dużą część miejsc, przez co do Kalisza czy Wrocławia z Warszawy dojechać pociągiem się nie da, jeśli nie kupisz bilet ze sporym wyprzedzeniem.
Tak, przemycono tę skandaliczną zmianę przez okres pandemiczny. Problem jest w niektórych relacjach bardzo poważny, zwłaszcza tam gdzie EZT stanowią większość (Kielce) bądź całość (Olsztyn) oferty.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lis 2023, 16:31

A gdyby wsiąść bez biletu i chcieć kupić u konduktora to co wtedy?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27394
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 lis 2023, 16:37

Formalnie trzeba się zgłosić podczas postoju na peronie i poczekać, aż zweryfikuje dostępność miejsc. W pociągu jesteś już podróżnym bezbiletowym ze wszystkimi tego konsekwencjami.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1619
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 06 lis 2023, 16:47

pawcio pisze:
06 lis 2023, 16:31
A gdyby wsiąść bez biletu i chcieć kupić u konduktora to co wtedy?
Jeżeli Ty ogarnięty człowiek komunikacji masz problem, to co ja mam powiedziedzieć jakbym chciał skorzystać z koleji warszawskiej. Jeżdzę pociągiem tak raz do roku.
Zachęcam innych, a słyszę takie rzeczy że uciekajcie.
Wagon z miejscami dla rowerów nad morze, który nagle znika i co zrobić z rowerem?
Wykupiłem miejscówkę, a tam kima jakaś babcia, no przecież jej nie spędzę.
2 godziny stania to akurat u mnie atrakcja jazdy.
Kupuję bilet dobowy i mogę jechać czerwonym, zielonym albo WKD?
Ciężko mi to ogarnąć
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lis 2023, 17:39

fik pisze:
06 lis 2023, 16:37
Formalnie trzeba się zgłosić podczas postoju na peronie i poczekać, aż zweryfikuje dostępność miejsc. W pociągu jesteś już podróżnym bezbiletowym ze wszystkimi tego konsekwencjami.
I jakie są te konsekwencje? W Pendolino to wiem, że domiar gorszy niż w urzędzie skarbowym, a w IC?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25332
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lis 2023, 17:40

Nordyk110 pisze:
06 lis 2023, 16:47
pawcio pisze:
06 lis 2023, 16:31
A gdyby wsiąść bez biletu i chcieć kupić u konduktora to co wtedy?
Jeżeli Ty ogarnięty człowiek komunikacji masz problem, to co ja mam powiedziedzieć jakbym chciał skorzystać z koleji warszawskiej. Jeżdzę pociągiem tak raz do roku.
Zachęcam innych, a słyszę takie rzeczy że uciekajcie.
Wagon z miejscami dla rowerów nad morze, który nagle znika i co zrobić z rowerem?
Wykupiłem miejscówkę, a tam kima jakaś babcia, no przecież jej nie spędzę.
2 godziny stania to akurat u mnie atrakcja jazdy.
Kupuję bilet dobowy i mogę jechać czerwonym, zielonym albo WKD?
Ciężko mi to ogarnąć
Nigdy nie byłem mikolem. Jestem zwykłym szarym pasażerem, który tylko wie, jak można sprawnie złapać mądrzejszych od siebie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ