Lazurowa - al. 4 Czerwca 1989

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Lazurowa - al. 4 Czerwca 1989

Post autor: Kleszczu » 25 kwie 2006, 20:46

Ostatnimi dniami UD Ursus zaakceptował przebieg Trasy NowoLazurowej na terenie dzielnicy. Od Al. Jerozolimiskch (węzeł z projkt. Trasą Salomea - Wolica) ulica o trzech pasach ruchu w każdą stonę i 5 metrowym (sic!) pasem zieleni na środku zostanie poprowadzona wzdłuż cmentarza, ulicy Zapustnej, następnie wiaduktem pobiegnie do ulicy Szamoty i dalej do Połczynskiej. Wzdłuż całej trasy powstana chodniki i ścieżki rowerowe oraz zatoki przystankowe.

Miałem gazetę z rysunkiem skryzowania z Traktorzysytów i miałem zeskanowac ale robiąc porządki gdzieś to wywaliłem (gazeta z zeszłego tygodnia chyba- lokalna bezpłatna z Ursusa).

Ulica bardzo polepszy sytuację komunikacyjną w tym rejonie. Choć może zwiększyć korki na Ryżowej i Dzieci Warszawy (Ryżowa bedzie miała tylko skrzyżowanie ze światłami- korki murowane). Ciekawe takze jakie linie autobusowe zostaną skierowane tą ulica :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Rutin
Posty: 1403
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 25 kwie 2006, 20:51

Hmmm....No ciekawie brzmi....Jaki jest termin realizacji i oddania do uzytku?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 kwie 2006, 20:52

Rutin pisze:Hmmm....No ciekawie brzmi....Jaki jest termin realizacji i oddania do uzytku?
Niestety nie wiem. Ale postaram się dowiedzieć :smile:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 kwie 2006, 20:54

A jak zostało rozwiązane przejście przez obie linie kolejowe i skrzyżowanie z Traktorzystów?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 kwie 2006, 21:05

inż. Glonojad pisze:A jak zostało rozwiązane przejście przez obie linie kolejowe i skrzyżowanie z Traktorzystów?
Nad liniami kolejowymi wiadukty, wszystkie skrzyżowania oprócz węzłów z Połczyńską i Jerozolimskimi mają być zwykłymi skrzyżowaniami.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 kwie 2006, 21:12

No moment, czyli na +1 nad torami, dalej ostro na 0 i krzyzowka z Traktorzystow, potem znowu na +1 (tylko po ktorej stronie E-20?) a nawet na +2 i nad E20?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 kwie 2006, 21:15

Trasa będzie biegła dzisiejszą ulicą Szamoty. Szczegółów nie znam/ nie pamiętam :-$ . Ale ważne jest to, że cos sie w tej sprawie ruszyło.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 25 kwie 2006, 21:48

Tzn. rozwalą ten bajzel przy Factory?

I teren po ZM Ursus bez wyjazdu w stronę Włoch?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 26 kwie 2006, 10:01

R-11 Kleszczowa pisze:Ale ważne jest to, że cos sie w tej sprawie ruszyło.
:arrow: Chciałbym podzielić Twój optymizm, ale w tej sprawie będę jednak sceptyczny. Według tego, co napisałeś, to dopiero UD Ursus zaakceptował przebieg tej trasy. Oznacza to, że trzeba będzie jeszcze znaleźć pieniądze, wykupić grunty, ogłosić przetarg i dopiero można będzie to budować. Wątpię, żeby w ciągu najbliższych 10 lat udało się to wykonać.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 kwie 2006, 12:26

MZ pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ale ważne jest to, że cos sie w tej sprawie ruszyło.
:arrow: Chciałbym podzielić Twój optymizm, ale w tej sprawie będę jednak sceptyczny. Według tego, co napisałeś, to dopiero UD Ursus zaakceptował przebieg tej trasy. Oznacza to, że trzeba będzie jeszcze znaleźć pieniądze, wykupić grunty, ogłosić przetarg i dopiero można będzie to budować. Wątpię, żeby w ciągu najbliższych 10 lat udało się to wykonać.
Jest to jednak pewne światełko, bo o trasie tej słysze już od conajmniej 10 lat 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 kwie 2006, 15:13

A tymczasem...


Konsultacje społeczne na projekt ulicy Nowolazurowej

Zarząd Dróg Miejskich zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkania konsultacyjne dotyczące dokumentacji projektowej dla Budowy ul. Nowo-Lazurowej.
Inwestycja podzielona będzie na dwa etapy.
Etap I: Budowa ul. Nowo-Lazurowej odcinek od Alej Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej.
Etap II: Budowa ul. Nowo-Lazurowej odcinek od ul. Połczyńskiej do Trasy AK.

Spotkania konsultacyjne będą dotyczyć poszczególnych etapów inwestycji:
Etap I – dla mieszkańców Dzielnicy Ursus i Dzielnicy Włochy – w dniu 10 maja 2006 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Arsus, ul. Traktorzystów 14 w Ursusie.

Etap II – dla mieszkańców dzielnicy Bemowo – w dniu 9 maja 2006 r. o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 81 przy ul. Rozłogi 10 oraz w dniu 12 maja 2006 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 20 przy ul. Irzykowskiego 1 a.

W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele projektanta (BAKS Spółka z o.o., 03-179 Warszawa, ul. Żywiczna 22) oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Projekt Budowy ul. Nowo-Lazurowej będzie się ubiegał o dofinansowanie przez Unię Europejską w latach 2007-2013.
http://www.zdm.waw.pl/?view=16051600&ne ... 862efc5387

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 kwie 2006, 15:39

10.05.....chyba się wybiorę. Z chęcia dowiem się czegoś więcej o tej inwestycji.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36636
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 kwie 2006, 15:39

I teraz mieszkańcy osiedli w rejonie Zapustnej wreszcie się dowiedzą, co im developer przyszykował za oknami i się zacznie polka... :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 kwie 2006, 15:45

Bastian pisze:I teraz mieszkańcy osiedli w rejonie Zapustnej wreszcie się dowiedzą, co im developer przyszykował za oknami i się zacznie polka... :roll:

Czy ja wiem. Mam znajomą na w/w osiedlu, która o tej trasie wiedziała i mówiła już dawno. W sumie to nawet była rada z tego powodu, że arteria jest planowana gdyż ciezko jest z tego osiedla wyjechać autem. Dodatkowo budowa ulicy spowoduje zapewnienie mieszkańcom Solipsów dostępu do autobusów miejskich. Może nową ulicą pojedzie np. przekształcone w 5xx 401 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36636
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 kwie 2006, 16:13

R-11 Kleszczowa pisze:Może nową ulicą pojedzie np. przekształcone w 5xx 401 8-[
O ile potem się wciśnie w Poczty Gdańskiej, bo dokąd indziej?
Idź i zdaj potem relację, sam jestem ciekaw... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ