O nazwach ulic

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 kwie 2006, 21:54

No to się zastanowimy :-k ;-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 kwie 2006, 22:09

A przyszło mi do głowy jeszcze, że dla Lema nadawałaby się Nowo-Czerniakowska. W końcu Park Technologiczny... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 kwie 2006, 22:53

Bastian pisze:A przyszło mi do głowy jeszcze, że dla Lema nadawałaby się Nowo-Czerniakowska. W końcu Park Technologiczny... ;)
A czy to nie ma być Aleja Polski Walczacej :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 29 kwie 2006, 23:00

R-11 Kleszczowa pisze:Aleja Polski Walczacej
Kolejna "martyrologiczna" nazwa?! ](*,) [-X
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 kwie 2006, 23:02

mobil one pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Aleja Polski Walczacej
Kolejna "martyrologiczna" nazwa?! ](*,) [-X
W okolicach Kopca Czerniakowskiego co druga ulica ma w nazwie skrot "AK" O-). Z całym szacunkiem dla AK, ale IMHO trochę przesadzają =; Choć największym przkerętem była zmiana nazwy Ronda Babka.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 kwie 2006, 9:38

Jest jeszcze Nowobartycka do nazwania, też całkiem długa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 kwie 2006, 12:25

Jaki ma mieć przebieg Nowo-Bartycka :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 01 maja 2006, 13:31

R-11 Kleszczowa pisze:A samochody będa parkować bo np. przy wyd. Demart nie ma w sumie wiele miejsca do parkowania.
:arrow: Tam to samochody wjeżdżają pod same drzwi wejściowe.
A jeśli chodzi o nazwy warszawskich ulic, to polecam książkę Jarosława Osowskiego zatytułowaną "Warszawa i jej ulice". Naprawdę dużo można się z niej dowiedzieć.

Awatar użytkownika
dessa
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:26
Lokalizacja: Wybieram Warszawę!
Kontakt:

Post autor: dessa » 23 maja 2006, 13:36

Witam:)

Wiem, że rondo to niezupełnie ulica, ale skoro to wątek 'o nazwach ulic' to pomyślałam, że może ktosik wie skąd się wzięła nazwa Rondo Żaba?
Co to za żaba?
:)

pzdr!
http://miastomania.pl - Warszawa w obrazkach (specyficznych)
http://tramwaje.wasowska.net - Trolejbusy i tramwaje. Dawniej i dziś.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5298
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 23 maja 2006, 13:40

Coś mi się wydaje że dlatego że z lotu ptaka wygląda jak żaba ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Witamy kolejną przedstawicielkę płci pięknej na forum :D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 maja 2006, 13:48

Dokładnie. Plan całego skrzyżowania (dodam, że przed przebudową, a więc przed powstaniem ronda) komuś się skojarzył z żabą, stąd nazwa "węzeł Żaba", a obecnie "Rondo Żaba".
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14784
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 maja 2006, 14:27

Bastian pisze:Plan całego skrzyżowania (dodam, że przed przebudową, a więc przed powstaniem ronda) komuś się skojarzył z żabą, stąd nazwa "węzeł Żaba", a obecnie "Rondo Żaba".
To na tej zasadzie rynek Nowosolna w Łodzi można nazwać "Plac Pająka", bo stamtąd ulice rozchodzą się w sześciu, czy ośmiu kierunkach...
:arrow: Trzeba by nadawać jakieś lepsze nazwy nowym ulicom. Mamy Tramwajową i Kolejową, to mozna dać teraz Autobusowa i Trolejbusową ;-)
Ewentualnie "Plac 25-lecia Budowy Metra" :mrgreen:
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 23 maja 2006, 14:29

Bastian pisze:Dokładnie. Plan całego skrzyżowania (dodam, że przed przebudową, a więc przed powstaniem ronda) komuś się skojarzył z żabą, stąd nazwa "węzeł Żaba", a obecnie "Rondo Żaba".
:arrow: Tylko patrzeć jak jacyś kombatanci złożą wniosek o zmianę nazwy na Rondo Zgrupowania (Jakiegoś Tam). W ten sposób pogrzebano przecież Rondo Babka. O właśnie, a ta nazwa to od czego była?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14784
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 maja 2006, 14:43

A wiadomo? Kombatanci by chcieli każdą ulicę nazwać "Zgrupowania AK / AL / BCh (ileś tam)". Ale czy to ma sens?
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 maja 2006, 15:12

MZ pisze:
Bastian pisze:Dokładnie. Plan całego skrzyżowania (dodam, że przed przebudową, a więc przed powstaniem ronda) komuś się skojarzył z żabą, stąd nazwa "węzeł Żaba", a obecnie "Rondo Żaba".
:arrow: Tylko patrzeć jak jacyś kombatanci złożą wniosek o zmianę nazwy na Rondo Zgrupowania (Jakiegoś Tam). W ten sposób pogrzebano przecież Rondo Babka. O właśnie, a ta nazwa to od czego była?
W 1959 roku, gdy budowano całą Trasę Starzyńskiego, plac pod rondo został usypany na terenach obniżonych i chyba lekko podmokłych. Przypominał więc wielką, okrągłą, piaskową babkę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ