Wadliwe mapki Warszawy:)

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 22 maja 2006, 14:55

Ostatnio znalazłem ciekawe błędy w mapach W-wy

w mapie Warszawie firmy Cartomedia (fioletowa) zaznaczono wszystkie przystanki wraz z nazwami, ale... nie zaznaczono w ogóle linii podmiejskich i tym sposobem na ul. Rosochatej nie uświadczymy żadnego autobusu...

z kolei ostatnia mapka ZTM-u (dobrze, że w ogóle wyszła) ma taki defekt, że w powiększeniu centrum nie zaznaczono niektórych nocników - m. in. 610 i 614:)

aha, nie wiedziałem do czego ten temat najlepiej pasuje, więc daję na WC:)

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 22 maja 2006, 16:46

jwojtynski pisze:w mapie Warszawie firmy Cartomedia (fioletowa) zaznaczono wszystkie przystanki wraz z nazwami, ale... nie zaznaczono w ogóle linii podmiejskich i tym sposobem na ul. Rosochatej nie uświadczymy żadnego autobusu...
Z tym planem to jest ciekawostka. Ostatnio dowiedziałem się że jedynie firma Jokart ma prawo do umieszczania nazw przystanków ZTM na swoim planie (to ta co wydała plany wiszące na przystankach). Firma ta nie jest związana z tym nowym wydawnictwem. Informacja jest z zeszłego tygodnia.
jwojtynski pisze:z kolei ostatnia mapka ZTM-u (dobrze, że w ogóle wyszła) ma taki defekt, że w powiększeniu centrum nie zaznaczono niektórych nocników - m. in. 610 i 614:)
Tego brakowało już w paru poprzednich wydaniach. Ostatni na którym jest porawne oznaczenie ma datę 1 grudnia 2005.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 16:48

nie rozumiem, czemu na umieszczanie nazw przystanków potrzebne są pozwolenia? To tak jakby ograniczyć możliwość umieszczania aptek, banków i nazw ulic...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 maja 2006, 16:48

Plesim pisze:Ostatnio dowiedziałem się że jedynie firma Jokart ma prawo do umieszczania nazw przystanków ZTM na swoim planie
a cóż to z prawo? od kiedy nazwy ulic bądź obiektów sa czyms zastrzezonym?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 22 maja 2006, 17:09

Samo umiejścowienie może zawierać każde wydawnictwo kartograficzne. Jednak już same nazwy nadawane są przez ZTM, który może nimi już zarządzać. Nie mówie tu o odpłatności za ich używanie tylko o rzetelności ich umieszczania. I właśnie to się stało na planie Cartomedia gdzie zabrakło przystanków podmiejskich.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 17:46

ZTM jest instytucją miejską - to tak jakby np. miasto ograniczało prawo do umieszczania nazw ulic... Ale w praktyce najczęściej wydawnictwa współpracują z miastami, by nanieść zmiany, więc współpraca z ZTM w przypadku przystanków czy też przebiegu linii wydaje się także oczywista.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 22 maja 2006, 19:13

Dzisiejsza mapka w Dzienniku w dziale warszawa jest wadliwa... w miejescu swietokrzyskiej i prostej, sa perfidnie umieszczone Al. Jerozolimskie ... ](*,)
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 19:14

a powiedzcie mi, czemu na najnowszej mapce ZTM-u, ważnej od 22 maja br., na Marszałkowską powróciły tramwaje, a autobusy już nie?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 maja 2006, 20:07

chruscik pisze:Dzisiejsza mapka w Dzienniku w dziale warszawa jest wadliwa... w miejescu swietokrzyskiej i prostej, sa perfidnie umieszczone Al. Jerozolimskie ... ](*,)
Jak dla mnie cała ta gazeta jest wadliwa ale to już inna sprawa ;-)


Co do meritum to na wielu wydaniach planu Warszawy Copernicusa do Legionowa kursuje 703 :-"
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 22 maja 2006, 20:11

R-11 Kleszczowa pisze:Co do meritum to na wielu wydaniach planu Warszawy Copernicusa do Legionowa kursuje 703 :-" [/color]
No Copernicus jest niezły. Ja mam mapkę z 2004 roku i w al. Jana Pawła II tuż przed placem Grunwaldzkim jest pokazane, że tamtędy jeździ linia 501 :-k
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 maja 2006, 20:12

A ja ogólnie bardzo cenię sobie ta markę tak w planach miast jak i mapach turystycznych czy atlasach. Ale błedy zdarzają się każdemu. Choć ich ostatnie wydanie atlasu Warszawy jest wręcz śmieszne :-s
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 maja 2006, 20:44

MeWa pisze:a powiedzcie mi, czemu na najnowszej mapce ZTM-u, ważnej od 22 maja br., na Marszałkowską powróciły tramwaje, a autobusy już nie?
Hm, może ktoś miał dobry pomysł ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 maja 2006, 9:27

A skoro już o tym mówimy, to dlaczego do jasnej Anielki na stronie ZTM nie ma (i chyba nigdy nie było) PDFa z całą siecią, jak na stronach innych organizatorów ??
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 23 maja 2006, 9:38

inż. Glonojad pisze:A skoro już o tym mówimy, to dlaczego do jasnej Anielki na stronie ZTM nie ma (i chyba nigdy nie było) PDFa z całą siecią, jak na stronach innych organizatorów?
:arrow: O, dobrze gada! Dać mu pić! ;-) ZTM wykorzystuje do tworzenia rozkładów jazdy jakiś swój program. Tymczasem inne miasta (Radom, Kielce, Gdynia, Zamość itd.) wykorzystują program Busman, którego jedną z zalet jest właśnie umieszczanie w Internecie interaktywnych mapek układu.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 maja 2006, 10:01

nie tylko nie to, z Busmana, mozna sie dowiedziec jakie sa przystanki na linii, ale nie tego co jest w okolicy, jakie ulice itp. już bardziej wolałbym (ale to taki wybór między dżumą, a cholerą) Rozkład 7xp
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ