Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Trasa i Most Krasińskiego

Post autor: Glonojad » 07 sie 2006, 9:34

Jako, że Życie otworzyło tę puszkę Pandory ;), to zacytuję i stworzę nowy wątek.
Z podziękowaniami dla mkm101 za wyszpiegowanie....

http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?p ... s_id=92328
Życie Warszawy pisze: Most Krasińskiego powstanie na Żoliborzu

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i torowisko tramwajowe – tak będzie wyglądał most Krasińskiego, kolejny – po Północnym – planowany w Warszawie .

Budowa mostu na przedłużeniu ul. Krasińskiego została wpisana do dokumentu o nazwie Strategia Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego na lata 2007-2013 – opracowanego przez Ratusz. ŻW dotarło do tego opracowania, które oficjalnie ma być ogłoszone za kilkanaście dni.

Czarno na białym

Strategia została przygotowana przez planistów z Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu Warszawy. Według niej, następnym mostem po Północnym (przetarg na jego projekt i budowę ogłosił kilka dni temu p.o. prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz) powinna być przeprawa, która połączy rejon ul. Krasińskiego na Żoliborzu z okolicami ul. Budowlanej na Targówku (patrz infografika). Jeśli niebawem zaakceptuje ją Kazimierz Marcinkiewicz, stanie się wiążąca dla miasta. A czy zaakceptuje? Marcinkiewicz zapowiadał niedawno, że w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia przetargu na projekt i budowę Północnego poinformuje, który most będzie budowany jako kolejny.

Konrad Ciesiołkiewicz, doradca p.o. prezydenta, powiedział nam jednak, że ta decyzja może do połowy sierpnia nie zapaść. – Prezydent jest na urlopie. Nie wiem, kiedy powie coś na ten temat – tłumaczy Ciesiołkiewicz. Pewny tego, że kolejnym mostem w stolicy powinien być most Krasińskiego jest Michał Borowski, naczelny architekt. – To najlepsze rozwiązanie – ocenia.

Trzeba będzie poczekać

Most Krasińskiego powstałby około 2011-12 roku (gdyby przygotowania zaczęły się jeszcze w tym roku). Miałby dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i byłby przeprawą lokalną, po której nie mogłyby jeździć samochody ciężarowe. Bardziej nawiązywałby charakterem do mostu Świętokrzyskiego niż do pobliskich Gdańskiego i Grota-Roweckiego, między którymi by stanął. Razem z mostem Krasińskiego zostanie także zbudowana trasa tramwajowa biegnąca wzdłuż przeprawy. Na razie nie zostało przesądzone, czy torowisko będzie położone wzdłuż którejś z krawędzi, czy w środku, między jezdniami. Ten most będzie z pewnością lepiej wykorzystywany niż Świętokrzyski. Wg wstępnych wyliczeń, korzystałoby z niego minimum 50 tys. samochodów na dobę (ze Świętokrzyskiego 30 tys.).

Biuro Drogownictwa i Komunikacji wyliczyło natomiast, że w 2015 roku dziennie tramwajami przez most z rejonu Budowlanej (przez okolice Jagiellońskiej) na Żoliborz (do ul. Broniewskiego) jeździłoby około ośmiu tys. osób w każdym kierunku.

– Nowe mosty są w Warszawie konieczne. Także most Krasińskiego. Im szybciej powstanie, tym lepiej dla kierowców i pasażerów komunikacji – ocenia dr Marek Łagoda z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Data: 2006-08-04

MARCIN HADAJ mhadaj@zw.com.pl
[/quote]
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 sie 2006, 9:47

Założenia słuszne, tu nie ma problemów z wykupem gruntów jak w przypadku Północnego. I ciekawe to połączenie tramwajowe Budowlanej z Placem Wilsona - będzie to najszybsza dowozówka do metra. No i pozwoli na znaczne odciążenie mostu Grota. I co najważniejsze, bez ciężarówek :dance:. I wcale się nie zdziwię jeśli powstanie szybciej od Północnego
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 sie 2006, 9:49

Ciekaw jestem czy przewidzine będa skrety dla tramwajów w Jagiellońską :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 sie 2006, 9:54

Też o tym myślałem, ale to niech już Glon się wypowie czy i jak jest to możliwe, ponieważ nie będzie tam chyba skrzyżowania na jednym poziomie :-k .
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 sie 2006, 9:59

No właśnie. Wydaje mi się, ze tam od Spójni, aż do Bródna droga będzie szła wiaduktami. Zresztą podczas naszej wycieczce na PKP Praga rozwazalismy słusznośc budowy jakiegokolwiek węzla z Jagiellońską
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 07 sie 2006, 10:03

R-11 Kleszczowa pisze:Ciekaw jestem czy przewidzine będa skrety dla tramwajów w Jagiellońską.
:arrow: No zaraz, ale jeśli nie byłoby tych skrętów, to dokąd te tramwaje miałyby jechać? :-k

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 sie 2006, 10:04

Na Bródno. A gdybybył skręt w lewo z mostu możnaby uruchomić połaczenie Nowodworów z Placem Wilsona. A skręty przydałby się też jako tory awaryjne np. gdyby remonotowano torowisko na Moście Gdańskim czy gdyby tam był wypadek.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14783
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 07 sie 2006, 10:07

MZ pisze: :arrow: No zaraz, ale jeśli nie byłoby tych skrętów, to dokąd te tramwaje miałyby jechać? :-k
Właśnie. Wtedy trasa byłaby urwana po Jagiellońskiej. Łuki pewnie zrobią w obydwie strony (na Nowodwory pod dowozówkę do Metra, a na Pragę techniczny).
Jakoś to muszą zrobić, chociaż termin wydaje mi się nierealny. Nawet gruntów nie mają...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 sie 2006, 10:11

Oj Panowie. Ta linia ma biec do Budowlanej. osobiście widziałbym to tak: tramwaj środkiem zjezdza w dół. Skrzyżowanie z Jagiellońską i za ulicą podjezdza znów na wiadukt. A sama ulica biegnie bezkolizyjnie nad Jagiellońską.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 sie 2006, 10:13

Busmann pisze:na Nowodwory pod dowozówkę do Metra
przecież będzie TMP
Busmann pisze:a na Pragę techniczny
nie sądzę, żeby był sens budowy zjazdu dla tramwajów dla celów technicznych, ruch taki może spkojnie przejść po Gdańskim, a sama konstrukcja to byłoby masę roboty, jakas długa estakada
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14783
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 07 sie 2006, 10:17

W sumie racja. Rozważania były teoretyczne, jednak w perspektywie mogą okazać się przydatne... Będzie szczegółowy projekt, to się wszystko zobaczy.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sie 2006, 10:21

Paweł_K pisze:Też o tym myślałem, ale to niech już Glon się wypowie czy i jak jest to możliwe, ponieważ nie będzie tam chyba skrzyżowania na jednym poziomie :-k .
Jeszcze nie wiadomo, ale wstępne wyliczenia wskazują, że może być ciężko z zejściem. Chyba, że trasa będzie po którejś ze stron mostu, wtedy możnaby zrobić "ślimaka". Na razie jest opracowywana koncepcja programowa trasy, a Wykonawca z pewnością na problemy trasy tramwajowej uwagę zwróci.

Jeśli chodzi o linie - nie chcę tu nic przesądzać bez Studium Wykonalności, ale moim zdaniem powinno tamtędy pojechać ok. 24 lub 30 tramwajów na godzinę, co oznacza dwie linie co 5 i ewentualnie jakieś 4x co 10 (ino problem z koordynacją), z czego jedna to powinno być 18 (jeśli się to okaże zasadne, to na nową trasę wzdłuż Św. Wincentego) , a druga - przeniesione z Mostu Ggańskiego 2 (co oznaczać zapewne będzie ponowne skrócenie 35 do Piasków).

Ewentualnie, żeby nie było nadpodaży na Mickiewicza, możnaby pomyśleć o "6" - ale tu już kwestia którędy byłaby najbardziej dla pasażerów korzystna (można tu bowiem myśleć o wariantach Międzyparkowa - Stawki - Stołeczna, Most Gdański - Stołeczna, Most Krasińskiego - Słowackiego, Most Krasińskiego - Krasińskiego - Potocka itd.).

Kierowaniu tam "16" z Tarchomina byłbym chyba przeciwny - w końcu do placu Wilsona można będzie dojechać metrem, a istotne wydaje mi się zapewnienie sprawnego dojazdu na Pragę przez parę 16+21 aż do ronda Starzyńskiego.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5297
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 sie 2006, 10:49

Busmann pisze:
MZ pisze:
:arrow: No zaraz, ale jeśli nie byłoby tych skrętów, to dokąd te tramwaje miałyby jechać? :-k
Właśnie. Wtedy trasa byłaby urwana po Jagiellońskiej. Łuki pewnie zrobią w obydwie strony (na Nowodwory pod dowozówkę do Metra, a na Pragę techniczny).
Jakoś to muszą zrobić, chociaż termin wydaje mi się nierealny. Nawet gruntów nie mają...
Panowie, zapraszam na wizję lokalną na Bródno, to wam pokażę że trasa tramwajowa się nie urwie przy Jagiellońskiej, tylko połączy się z Budowlaną (którędy to jeżdżą linie 1,2,3,23 i 25). A co do gruntów, to będzie o wiele łatwiej niż w przypadku Północnego - nie ma tu tylu prywatnych działek.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8357
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 sie 2006, 11:52

inż. Glonojad pisze: a druga - przeniesione z Mostu Ggańskiego 2 (co oznaczać zapewne będzie ponowne skrócenie 35 do Piasków).
W takim razie jaka by była dalsza trasa "dwójki" w stronę Piasków?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sie 2006, 12:00

Na Koło, a docelwo - do Cmentarza Wolskiego. 112 mówimy zaś "Ciao" ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ