[PL] Komunikacyjne ciekawostki

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 kwie 2009, 19:53

No owszem, jeszcze Wrocław. :-)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7765
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 22 kwie 2009, 13:17

Gazeta Wyborcza P.T. Gorzów pisze: MZK: Dostał mandat, bo za późno okazał bilet


Wojciech Antos codziennie jeździ autobusami gorzowskiego MZK i zawsze ma przy sobie przejazdówkę. Co z tego, kiedy kontroler uznał, że mandat mu się i tak należy, bo nie dość szybko okazał swój bilet
Wojciech Antos przez rok był traktowany jak gapowicz, ktory unikał zapłacenia mandatu. Jego mama dostawała listy, w których grożono jej aresztem

Tego pani Danuta nie spodziewała się w najczarniejszych snach. Za jazdę syna z ważnym biletem MZK grozi jej zajęcie konta przez komornika, grzywna 5 tys. zł lub 30 dni aresztu.

- To było 13 czerwca. Jak się okazało, pechowego trzynastego. Syn - gimnazjalista jechał autobusem MZK. Pasażerów autobusu zaczęli sprawdzać kontrolerzy biletów. Wojtek nie mógł znaleźć przejazdówki. Kontroler zaczął wypisywać mandat, w tym czasie syn znalazł bilet, ale kontroler powiedział mu, że mandat jest już wypisany i Wojtek ma go przyjąć. Syn pokazał ważną przejazdówkę z aktualnym znaczkiem i odmówił przyjęcia mandatu - relacjonuje zdarzenie sprzed roku Danuta Antos. Na tym historia kontroli biletów mogłaby się zakończyć, ale zamieniła się w roczną walkę pani Danuty z biurokratyczną machiną MZK i firm windykacyjnych. W końcu kobiecie grozi grzywna 5 tys. zł lub areszt.


I wpadł w tryby bezdusznej biurokracji

Po tym, jak gimnazjalista nie przyjął mandatu, do domu przyszło wezwanie do zapłaty za jazdę bez biletu. Pani Danuta pojechała wyjaśnić sprawę do MZK. W biurze pokazała ważną przejazdówkę i wyjaśniła wszystkie okoliczności kontroli w obecności kontrolerów i syna. - Szef biura powiedział mi, że sprawa jest wyjaśniona i umorzona - relacjonuje pani Danuta. - Odetchnęłam z ulgą, ale nie na długo. Po miesiącu przyszło kolejne pismo. Tym razem z wezwaniem do zapłacenia już nie kary za jazdę bez biletu, ale opłaty manipulacyjnej za brak ważnej przejazdówki podczas kontroli. Zadzwoniłam do MZK i znów kierownik biura poinformował mnie, że doszło do pomyłki, że nie mam nic płacić i uznać, że sprawa jest zakończona.

Pani Danuta wyjaśniła "Gazecie", że syn - wówczas gimnazjalista - codziennie dojeżdżał do szkoły i zawsze miał ważną przejazdówkę, ponieważ mieszkają w podgorzowskiej gminie i samorząd wszystkim swoim uczniom, którzy dojeżdżają do Gorzowa w ramach zapewnienia bezpłatnego dojazdu do szkoły, kupuje znaczki na przejazdówki. - Byłam pewna, że sprawa wyjaśnienia tego zdarzenia na tym się skończyła definitywnie, ale w styczniu otrzymałam pismo z firmy windykacyjnej z Wrocławia z żądaniem zapłaty za jazdę bez biletu. Tego było już za wiele - opowiada Danuta Antos.

Uważajcie obywatelko, bo pójdziecie do aresztu!

Pani Danuta znów pojechała do MZK i zagroziła, że nie opuści biura, póki nie dostanie oświadczenia o braku roszczeń MZK wobec niej. - Kierownik powiedział mi, że takiego oświadczenia MZK nie wyda, ale dostałam pismo, w którym MZK oświadcza, że sprawa jest umorzona. Kierownik podpisał się pod tym i podbił pieczątkę - mówi pani Antos.

Firma windykacyjna zażądała od niej przesłania tego pisma do biura we Wrocławiu. Zgodnie z telefonicznymi ustaleniami kopia została do Wrocławia wysłana faksem. W ostatni piątek pani Danuta dostała jednak kolejne pismo. Tym razem od innej firmy windykacyjnej, która żąda zapłaty 500 zł do minionego piątku, a jeśli wpłata nie zostanie zrealizowana, to w ciągu 30 dniu zapłata wzrośnie do 5 tys. zł. Ponadto windykatorzy grozili 30-dniowym aresztem. - Zadzwoniłam do tej firmy windykacyjnej. Mężczyzna, z którym rozmawiałam, powiedział, że jego nie obchodzi umorzenie sprawy przez MZK. To co ja ma teraz zrobić? Syn nie jest pełnoletni. Komornik zajmie mi konto? Pójdę do więzienia? Ale za co? MZK zamiast inwestować w nowe autobusy, wydaje pieniądze na korespondencję i wynajmowanie firm, które ścigają niewinnych ludzi. Zadzwoniłam do MZK - powiedzieli, że wyjaśnią sprawę. Powiadomiłam także sekretariat prezydenta. Czekam - oburza się pani Danuta.

Ten mandat już nie istnieje

Rzecznik gorzowskiego MZK Marcin Pajski powiedział nam, że cała ta sprawa nie miałaby miejsca, gdyby pasażer na żądanie kontrolera okazał bilet. - Niestety, nie znalazł tego biletu do czasu, kiedy kontroler wypisał mandat. Kontrolerzy są na prowizji, dlatego kontrolują skrupulatnie, ale gdy bilet się znalazł, kontroler nie może już wypisanego mandatu anulować na miejscu. Nie ma do tego prawa. To jest druk ścisłego zarachowania i sprawę anulowania mandatu załatwia się tylko w siedzibie MZK - wyjaśnia rzecznik.

Jak dowiedziała się wczoraj "Gazeta", MZK już się skontaktowało z firmą windykacyjną, która domaga się od Danuty Antos zapłaty za jazdę bez biletu. - Sprawę już raz na zawsze wyjaśniliśmy. Ta pani nic nie musi płacić - mówi Leszek Stodolniak, zastępca kierownika wydziału przewozów MZK. - Nastąpił pechowy zbieg okoliczności. W trakcie wyjaśniania tej sprawy zmieniliśmy firmę windykacyjną, ale okazało się również, że nasz program komputerowy, którego używaliśmy do rejestracji zadłużonych pasażerów, miał błędy. Jesteśmy w trakcie zmiany tego programu i wyłapaliśmy także inne przypadki błędnego zapisania stanu faktycznego rozliczonych pasażerów. Bardzo tę panią przepraszamy za kłopot. Już nie musi się do nas fatygować z żadnymi pismami i wyjaśnieniami. Wszystko zostało już wyprostowane i więcej nie będzie niepokojona wezwaniami do zapłaty.
Aż dziwne, że gdziekolwiek kanarzy są gorsi od tych warszawskich!
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 kwie 2009, 13:52

Przecież tu nie wina kanara, tylko burdelu w MZK.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

beni
Posty: 2741
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 21 paź 2009, 21:50

W dniu 09.09.2009 w Dubaju otworzono metro. Budowali je Japończycy w 4 lata tak drodzy miłośnicy w 4 lata zrobili 52 kilometry tuneli, 29 stacji (klimatyzowane, internet bezprzewodowy, zabudowane perony szkłem uniemożliwiając wpadnięcie pod wagon), wagony z podziałem na 1 i drugą klasę plus osobno dla kobiet, w pierwszej klasie siedzenia ze skóry, wagony bez maszynistów pełna automatyka.
Czas ewakuacji, lub nowy etap zwał jak zwał czy lepiej czas pokaże...
2004.09 - 2009.03 - MZA
2010.01 - 2012.05 - bus driver
2013.04 - 2023.12 - TW
2024.05 - xxxx - Carris Lizbona

Até a próxima.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2009, 22:29

beni pisze:Budowali je Japończycy w 4 lata tak drodzy miłośnicy w 4 lata zrobili 52 kilometry tuneli, 29 stacji
Kasa, misiu, kasa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 paź 2009, 22:50

I przyłączyli Dubaj do Macierzy!
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 26 paź 2009, 13:51

beni pisze:wagony bez maszynistów pełna automatyka.
A to nie w Hiszpanii ta automatyka okazała się tak zawodna, że w pociągu i tak znajdował się non stop maszynista, który co chwila musiał wyłączać automat i samemu prowadzić, bo autopilot okazał się bardziej zawodny niż najbardziej schorowany emeryt :P

beni
Posty: 2741
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 11 gru 2009, 10:18

Nie wiem czy było ale wagon 120Na w ilości 9 sztuk trafi na Węgry.

Czyli mamy zamówione w Pesie -
186 Wa-wa
35 Gdańsk
9 Węgry

Razem daje 230 wagonów.

Z czego dostawy zaplanowano na lata -
Wa-wa - 2010.09 - 2013.10
Gdańsk - 2010.11 - 2011.12
Węgry (Segedynia) - 2011.10 - 2012.05

Ciekawe czy dadzą radę na czas bo jakoś patrząc na to zestawienie dostaw czarno to widzę obym się mylił.


P.S. Pesa wystartowała za granicą do kolejnych 4 przetargów w których zamówienie może osiągnąć w przypadku wygranych z 230 wagonów do 317 wagonów.

Nie wiem czy nie pchają się za mocno i potem będzie płacz że opóźnienia.
Czas ewakuacji, lub nowy etap zwał jak zwał czy lepiej czas pokaże...
2004.09 - 2009.03 - MZA
2010.01 - 2012.05 - bus driver
2013.04 - 2023.12 - TW
2024.05 - xxxx - Carris Lizbona

Até a próxima.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2009, 11:55

beni pisze: Z czego dostawy zaplanowano na lata -
Wa-wa - 2010.09 - 2013.10
Nieprawda. Miesiące dostaw się nie zgadzają.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

beni
Posty: 2741
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 11 gru 2009, 12:13

Ja mam tak w notatkach.
Czas ewakuacji, lub nowy etap zwał jak zwał czy lepiej czas pokaże...
2004.09 - 2009.03 - MZA
2010.01 - 2012.05 - bus driver
2013.04 - 2023.12 - TW
2024.05 - xxxx - Carris Lizbona

Até a próxima.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2009, 12:27

Ojej. To nie wiem, z czego je pisałeś, bo na pewno nie z umowy. :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 15 gru 2009, 23:23

Jak rozumiem nie podasz właściwych dat, tylko będziesz w nieskończoność wypominać błąd, aż któryś z pozostałych wawkomowiczów zamieści wreszcie prawidłowe terminy, bo prejzes Glonojad to zbyt wielka szycha, by plebsowi na Wawkomie prawidłowymi datami dostaw tramwajów sypać...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 gru 2009, 22:58

dla chcącego nic trudnego - wystarczy poszukać
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26827
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 gru 2009, 23:06

Niech szuka ten, co bzdury napisał i sprostuje. Zwłaszcza, że notorycznie błądzi, co zostało wielokrotnie udowodnione.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 17 gru 2009, 13:48

MeV pisze:dla chcącego nic trudnego - wystarczy poszukać
Twoje wskazówki to tradycyjnie coś ekstra zaskakującego (to już nawet ma nazwę: tzw. MeWizm)... Normalnie sam bym nie wpadł na to, że gdzies w necie (prawdopodobnie nawet na stronie TW) ta informacja wisi...

ODPOWIEDZ