Nowe pętle autobusowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2006, 16:51

Wątek o nowych pętlach autobusowych, tu proszę umieszczać wszystkie informacje o nowych inwestycjach - planowanych, realizowanych - z tej dziedziny, zaś ja postaram się syntentyczne informacje umieszczać w pierwszym poście. Zobaczymy, czy to zadziała.

1. Pętla Regulska

Z pomiarów w terenie metodą liczenia krawężników, wynika, że zachodnia (bliższa ulicy Regulskiej) krawędź peronu ma długość 26 metrów (licząc wyłącznie odcinek prosty na długści wysokiego krawęźnika), zaś krawędź wschodnia - 33 metry długości. Promień zawracania wynosi około 10 metrów, jednak jeśli się uwzględni dużą szerokość jezdni, można uznać efektywny promień za 12 metrowy.

Nawierzchnia: płyta żelbetowa lub betonowa, dylatowana, oraz miejscami kostka betonowa (nie wiem, czemu - podejrzewam urządzenia podziemne).

Poniżej dwa zdjęcia pętli z fotoplastikonu marki Nokia.

Korekta tytułu. (B.)
Załączniki
Zdjęcie026.jpg
Pętla Regulska - 11.2006 /2
Zdjęcie027.jpg
Pętla Regulska - 11.2006 /1

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 lis 2006, 19:30

Ładna....Muszę się tam wreszcie wybrać, a ciagle jest mi nie po drodze.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 13 lis 2006, 1:00

uwaga techniczna: jesli zamierzasz, Glonie, umieszczac informacje w jednym poscie o roznych petlach, to nazywaj zdjecia zgodnie z nazwami petli, albo umieszczaj je w tekscie, nie w zalaczniku... w przeciwnym wypadku juz przy drugiej petli nie bedzie wiadomo ktore zdjecie, ktorej petli dotyczy... a pomysl sam w sobie podoba mi sie :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lis 2006, 22:00

Masz rzecz jasna rację, dodałem opisy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 13 lis 2006, 22:08

Pomysł bardzo dobry :) Nie trzeba teraz tam się ruszać ;) Przynajmniej nie ma pośpiechu ;)

Niezły ten aparat masz w Nokii O-)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lis 2006, 23:29

Nokijka w ogóle jest zgrabna, a jak się w końcu na tą 2GB kartę MMC szarpnę i przelotkę do słuchawek... ;).

Ale żeby pomysł był dobry, to muszą mi Forumowicze pomóc... ktoś ma fotki nowej "pętli" na Kątach Grodziskich?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 lis 2006, 20:46

Mam takie pytanie do fachowców ;)
Dlaczego na pętli beton nie został wylany na przystankach tylko na przeciwnych stronach. Przy przystankach jest kosta bauma :?:

A tak ogólnie to pętla jest super. Bardzo przestronna i mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się jej otwatcia :bow:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 lis 2006, 17:54

Bauma jest dziwna... podejrzewam infrastrukturę podziemną (co napisałem zresztą w pierwszym poście kolego R-11 :p )
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 19 sty 2007, 11:01

:arrow: Nowa pętla REGULSKA już za niespełna tydzień:
ZTM pisze:Uruchomienie nowej pętli na ul. Regulskiej

Od dnia 25.01.br. (czwartek) autobusy linii 129 i 178 zostaną wycofane z ulic Bodycha i Noworegulskiej i zaczną korzystać z nowej pętli przy ul. Regulskiej.

Na nowej pętli zostają uruchomione przystanki:
- REGULSKA 01 (bliżej ulicy - dla linii 129),
- REGULSKA 02 (dalej od ulicy - dla linii 178).
Dotychczasowy przystanek REGULSKA 01 na ul. Regulskiej ulega likwidacji.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 sty 2007, 11:50

Tego samego dnia jest także odpalony przystanek Śmigłowca (niestety, pozwolę sobie dodać).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 sty 2007, 14:49

Być moze w końcu będą normalne postoje na tych liniach :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 19 sty 2007, 15:21

Piotrek pisze:Być moze w końcu będą normalne postoje na tych liniach.
:arrow: Normalne w jakim sensie?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 sty 2007, 15:23

MZ pisze:Normalne w jakim sensie?
Nieco dłuższe, od postoju jak na zwykłym przystanku :) Raczej nie było postojów na tamtej pętli dłużej niż minutę :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 19 sty 2007, 15:30

Piotrek pisze:Nieco dłuższe, od postoju jak na zwykłym przystanku.
:arrow: Przejrzałem na razie rozkład 129 i raczej zbyt wielkich zmian nie ma.
Przyjazdy: http://www.ztm.waw.pl/baza/20070125/129/413401.HTM (+1 min.)
Odjazdy: http://www.ztm.waw.pl/baza/20070125/129/413001.HTM
Resztę można sprawdzić tu, bo nie mam teraz na to czasu: http://www.ztm.waw.pl/baza/20070125/LINIE.HTM .

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 sty 2007, 15:32

Faktycznie nie ma. Nadal to jest 2-3 minuty, co w szczycie przy korkach są wiadomo - niczym.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ